Neformalusis vaikų švietimas

Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Vida Petrevičienė

„Sietuvos“ progimnazijoje vykdomos įvairios su fiziniu aktyvumu, sveikos gyvensenos ugdymu ir saugos aplinkos kūrimu susijusios iniciatyvos. Rugsėjo ir spalio mėnesiais dalyvaujame akcijoje „Apibėk mokyklą“ ir Solidarumo bėgime. Šiuose renginiuose dalyvauja apie 90 proc. 1–8 klasių mokinių ir mokytojų. Pamažu į šias akcijas įsitraukia mokinių tėvai.

Spalio ir lapkričio mėnesiais progimnazijoje vyksta tarpklasinės krepšinio, tinklinio varžybos pagal amžiaus grupes, kuriose dalyvauja šimtas penkiasdešimt 5–6 ir 7–8 klasių mokinių.

Labai noriai 1–4 klasių mokiniai (14 klasių) dalyvauja tarpklasinėse pradinukų žaidynėse „Kryžiukai ir nuliukai“ ir „Kamuoliukų mūšis“, sporto dienoje „Pajudėk – sveikatėlės daug turėk“.

Kasmet progimnazijos mokiniai dalyvauja Vilniaus miesto mokinių žaidynėse, tarpmokyklinėse varžybose su Justiniškių mikrorajono mokyklomis.

Ypač patrauklus tradicinis progimnazijos renginys – Šeimų diena. Ji organizuojama gegužės mėnesį. Vienos labiausiai mėgstamų šios dienos veiklų yra sportinės ir turistinės estafetės, šeimų varžybos, kuriose dalyvauja mokiniai, tėvai, mokytojai, kiti progimnazijos bendruomenės ir Justiniškių seniūnijos nariai. Šioje šventėje dalyvauja apie 100 dalyvių.

Progimnazijoje organizuojame valstybinėms šventėms paminėti skirtus sporto renginius, ugdančius mokinių patriotizmą, pvz., 7–8 klasių mokiniams organizuojame Pilietinės gynybos dieną, kurią progimnazijoje veda Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos pareigūnai.

Į aktyvias veiklas stengiamės įtraukti kuo daugiau mokinių, kad jie galėtų atsiskleisti, gerinti sportinius gebėjimus, stiprinti sveikatą, motyvuojame juos siekti geresnių rezultatų.

Dalyvaudami įvairiuose renginiuose ir paskaitose mokiniai noriai įsitraukia į diskusijas, atlieka praktines užduotis. Stengiamės suteikti informacijos sporto, fizinio aktyvumo, sveikos gyvensenos klausimais ir mokinių tėvams. Mes siekiame, kad nuo pat pirmos klasės mokiniai augtų sveiki, judrūs, aktyvūs, mokėtų elgtis visuomenėje, būtų pilietiški.

Apie visas veiklas skelbiame mokyklos interneto svetainėje, ataskaitose.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Vilniaus_Sietuvos_r.docx