Neformalusis vaikų švietimas

Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Lina Barauskienė

 • Integruotų veiklų projektas „Vasaris – sveikatinimo mėnuo“ skirtas visiems progimnazijos mokiniams, jų tėvams, mokytojams, kaimyninių lopšelių‑darželių „Švelnukas“, „Žirniukas“, „Pumpurėlis“ priešmokyklinių grupių ugdytiniams. Projektas vyksta visą mėnesį, veiklos organizuojamos visoms klasėms pertraukų ir šokio, kūno kultūros, technologijų pamokų metu. Veiklas organizuoja lavinamųjų mokslų metodinės grupės mokytojai, varžybų, estafečių, rungčių nugalėtojams progimnazijos administracija dovanoja išvykas į kėglių klubą ar nuotykių parką.
 • Sporto šventėje „Olimpinės žvaigždutės“ dalyvauja kaimyninių lopšelių‑darželių „Švelnukas“, „Žirniukas“, „Pumpurėlis“ priešmokyklinių grupių ugdytiniai ir progimnazijos pirmokai. Renginys vyksta progimnazijos sporto salėje, komandos apdovanojamos padėkos raštais, medaliais. Pertraukėlių metu pasirodo gabiausi progimnazijos sportininkai (meninės gimnastikos, karatė, Rytų kovos menų ir kt.), laimintys prizines vietas miesto varžybose.
 • Kasmet organizuojama progimnazijos Žygio diena, kurios metu visi mokyklos mokiniai kartu su mokytojais žygiuoja po Vilniaus miestą, jo apylinkes, aplanko įdomias vietas, domisi jų istorija. Sugrįžę į progimnaziją mokiniai kuria ir pristato savo klasės žygio nuotraukų koliažą. Visi darbai eksponuojami pirmo aukšto fojė, kad matytų į progimnaziją ateinantys tėvai ir svečiai.
 • Progimnazijos Šeimų krepšinio turnyras vyksta savaitgalį, kad galėtų dalyvauti kuo daugiau tėvų. Nugalėtojai apdovanojami taurėmis, atminimo medaliais. Turnyro metu vyksta ne tik krepšinio varžybos, bet ir kitos įvairios rungtys: gražiausio dėjimo į krepšį, taikliausio tritaškio, dešimt iš dešimt ir kt.
 • Vilniaus miesto ir rajono komandinių šokių konkurse „Šokim, šokim, nesustokim“ dalyvauja pradinių klasių komandos. Vertinti dalyvius kviečiame vaikams žinomas TV žvaigždes, žinomus šokėjus. Jie ne tik vertina konkurso dalyvius, bet ir patys konkurso pabaigoje su vaikais sušoka bendrą šokį. Tokia graži iniciatyva labai motyvuoja komandas, todėl kasmet komandų daugėja.
 • Technologijų mokytojai su mokiniais vykdo ir pristato tyrimus, susijusius su sveika gyvensena: „Nesaldi tiesa apie cukrų“, „Apie ką kalbasi limonado burbuliukai?“, „Ieškome įdomiausios produkto sudėties“. Tyrimų rezultatai pristatomi visiems progimnazijos mokiniams per paskaitas aktų salėje, klasių valandėlių metu, taip pat jie eksponuojami informaciniame stende.
 • Aukštesnių klasių mokinių konferencijoje „Sveik uoliai“ pristatomos sporto šakos, taisyklingos laikysenos taisyklės ir praktiniai patarimai apie mokinių nešiojamas rankines ir kuprines, kalbama apie sveiką mitybą. Konferencija vyksta aktų salėje, joje dalyvauja 5–8 klasių mokiniai. Konferenciją veda mokiniai, kurie bendradarbiaudami su mokytojais parengia pranešimus ir konferencijos programą.
 • Dalyvaujame UAB „Malsena“ organizuojamoje akcijoje „Košės diena“, kurios metu mokiniai ryte ne tik valgo košę, bet ir kalbasi apie jos naudą organizmui.
 • Kasmet organizuojamas integruotas kūno kultūros ir pasaulio pažinimo edukacinis projektas 4 klasių mokiniams „Pažink save“. Biologijos mokytojai mokinius supažindina su raumenų grupėmis, kaulų sistema, o mokiniai mokosi raumenų tempimo pratimų, kalba apie jų naudą žmogaus kūno lavinimui. 4 klasių mokiniams labai patinka šis 8 užsiėmimų ciklas, nes užsiėmimus veda kūno kultūros ir biologijos mokytojai.
 • Kasmet organizuojamos estafečių varžybos „Judėk, žaisk, orientuokis“ ir „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“. Jose dalyvauja visi pradinių klasių mokiniai. Varžybos vyksta sporto salėje. Nugalėtojų komandos apdovanojamos prizais.
 • Progimnazijos pradinių klasių mokiniai ir kaimyninių lopšelių‑darželių „Švelnukas“, „Žirniukas“, „Pumpurėlis“ priešmokyklinių grupių ugdytiniai kasmet susitinka šaškių turnyre „Pasirink teisingą ėjimą“. Progimnazija nuolat bendradarbiauja su Vilniaus m. kelių policijos valdyba, o šio turnyro pavadinimas susijęs ir su saugumu gatvėje. Mokiniai nuolat apdovanojami Vilniaus m. kelių policijos valdybos prizais – atšvaitais, knygų skirtukais, saugaus eismo atmintinėmis.
 • Progimnazijos aukštesnių klasių mokiniams organizuojamos tarpklasinės kvadrato, krepšinio, futbolo ir tinklinio varžybos, komandos taip pat dalyvauja ir šių sporto šakų Vilniaus miesto varžybose.
 • Visuomenės sveikatos specialistė progimnazijoje veda temines klasės valandėles: „Švarios rankytės – sveiki vaikučiai“(1 klasių mokiniams), „Pirmosios pagalbos ABC“ (2 klasių mokiniams), „Mokinio asmens higiena“ (3–4 klasių mokiniams), „Vaikų darbo ir poilsio režimas“. Klasių valandėlės būna labai įdomios, mokiniai įgyja ne tik teorinių žinių, bet ir atlieka įvairias praktines užduotis.
 • Progimnazijos socialinė pedagogė pirmokams kasmet organizuoja šuniuko Amsiaus saugaus eismo paskaitėles, su vyresnių klasių mokiniais dalyvauja Vilniaus miesto policijos komisariato vykdomose akcijose „Būk matomas kelyje“, „Šviesiausia klasė“.
 • Progimnazijos mokinio tėvelis, profesionalus regbininkas, organizavo 2 mėnesių mokymus ir varžybas 3–4 klasių mokiniams. Tai paįvairino pradinių klasių mokinių kūno kultūros pamokas, mokiniams labai patiko.
 • Du kartus per metus į progimnaziją atvyksta kviestiniai svečiai, kurie skaito lytiškumo ugdymo paskaitas 6–7 klasių mokiniams, 6 klasių mergaitėms kasmet organizuojama paskaita „Tarp mūsų mergaičių“. Paskaitoms parenkama mažesnė, jaukesnė erdvė, organizuojamos nedidelės mokinių grupės, kad mokiniai jaustųsi patogiai, galėtų drąsiai užduoti jiems rūpimus klausimus. Po tokių paskaitų mokiniai mažiau kompleksuoja, yra atviresni ir supratingesni per biologijos pamokas, mergaitės drąsiau prašo pagalbos prasidėjus menstruacijų ciklui.


Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Vilniaus_Kristoforo_r.docx