Tinklalapio logotipas
Vieniems jaunuoliams pastarieji mokslo metai buvo sunkesni, o kitiems – lengvesni, tačiau atėjus vasarai moksleiviams reikia prasiblaškyti, atgauti jėgas, sustiprinti kūną ir tiesiog patyrinėti pasaulį. Vasaros veiklų sąrašą gali praturtinti programėlės, skatinančios vaikų aktyvumą ir bendravimą. Neturintiems laiko klaidžioti programėlių platybėse, skaitmeninio švietimo konkurso ir programos...
Kas yra komforto zona ir kaip joje neužsibūti? Kaip socialiniai tinklai skatina toksišką santykį su maistu ir valgymo sutrikimus? Kaip pabaigus mokyklą neatsidurti ant bedugnės krašto – atrasti, kuo norime būti? Šiuos ir kitus klausimus nagrinėjo moksleiviai, dalyvavę mokslinių-kūrybinių projektų konkurse „Socialiniai tinklai socialiniams pokyčiams“.
Liepos 18–23 dienomis nuotoliniu būdu vyko Tarptautinė biologijos olimpiada, kurioje pelnyti sidarbo ir trys bronzos medaliai. Sidabro medalį iškovojo Mažeikių Merkelio Račkausko abiturientas Povilas Dapšys (mokytoja Lina Vičiulienė). Bronzos medalius pelnė Simonas Melaika iš Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos (mokytoja Violeta Gudaitė), VšĮ Pranciškonų gimnazijos mokinys Edgaras Zaboras...
Liepos 18–23 dienomis nuotoliniu būdu vyko Tarptautinė biologijos olimpiada, kurioje pelnyti sidarbo ir trys bronzos medaliai. Sidabro medalį iškovojo Mažeikių Merkelio Račkausko abiturientas Povilas Dapšys (mokytoja Lina Vičiulienė). Bronzos medalius pelnė Simonas Melaika iš Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos (mokytoja Violeta Gudaitė), VšĮ Pranciškonų gimnazijos mokinys Edgaras Zaboras...
Šeštadienį Vilniuje baigėsi 51-oji tarptautinė fizikos olimpiada (IPhO2021) – svarbiausias pasaulio talentingiausių fizikos mokinių metų renginys. Dviejų dalių, eksperimentines ir teorines, olimpiados užduotis sprendė beveik 400 mokinių iš 76 šalių. Lietuvai šiemet teko ypatingas vaidmuo: suorganizuoti net savaitę trunkančią olimpiadą nuotoliniu būdu. Pasak organizatorių, visai mokslo...
Paaiškėjo valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) skelbto mėgėjiškų vaizdo siužetų saugaus eismo tema konkurso nugalėtojai.
2021 m. rugpjūčio 10–13 d. kviečiame dalyvauti programos „Nacionalinio saugumo ir pilietiškumo nuostatų stiprinimas ugdyme“ pasirenkamojo modulio „Pilietis ir šalies gynyba“ vasaros kursuose.
Baigėsi konkursas „Lietuvos karžygiai“, skirtas paminėti vieno ryškiausių kovotojų už Lietuvos laisvę Juozo Lukšos-Daumanto ir garsaus Lietuvos valstybės veikėjo, karo vado Jono Karolio Chodkevičiaus indėlį į Lietuvos valstybės raidą, jos nepriklausomumą bei besąlyginę ištikimybę Lietuvai.5–12 klasių mokiniai buvo kviečiami domėtis Lietuvos istoriniais įvykiais ir asmenybėmis, sukurti šios...
Birželio 19–28 dienomis Singapūre vyko 33-ioji Tarptautinė informatikos olimpiada (IOI 2021). Olimpiadoje nuotoliniu būdu dalyvavo 351 mokinys iš 88 šalių.
Išmaniosios technologijos šiuolaikinius kūdikius pasitinka vos jiems gimus – neretai jau pirmąją dieną jie pozuoja nuotraukai tėvų socialiniams tinklams arba atkeliauja į namus, pilnus ekranų. Todėl tėvams tenka nemenkas iššūkis nuspręsti, nuo kada ir kaip mokyti vaikus tinkamai naudotis išmaniaisiais įrenginiais, drausti ar leisti žiūrėti televizorių.
Birželio 15 d. 5–9 klasių mokiniai rašė gamtos pažinimo diktantą „Voras žino". Diktanto užduotys siejosi su nuotolinėmis „Pažinimo voratinklio" pamokomis. Kokie gamtiniai rezervatai yra Lietuvoje, kada elniai numeta ragus, kokie šikšnosparniai lieka žiemoti Lietuvoje, ar ausuotasis kragas tupi medyje – tai tik dalis klausimų, į kuriuos reikėjo atsakyti.
Baigėsi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) skelbtas konkursas teminėms vaikų vasaros stovykloms organizuoti: 381 tūkst. eurų paskirstyti 51-am švietimo paslaugų tiekėjui, kurie per vasarą rengs nemokamas stovyklas vaikams, dėl nuotolinio mokymo patyrusiems daugiausiai sunkumų.
Penktoji Europos fizikos olimpiada (European Physics Olympiad, EuPhO) vyko nuotoliniu būdu 2021 m. birželio 19–26 d.
Birželio 10–11 dienomis Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba ir Žemaitijos nacionaliniu parku organizavo renginį „Taislius augyminis“, skirtą Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos metų minėjimui. Renginys pavadintas pirmojo Lietuvos floros tyrinėtojo žemaitiškai parašyto mokslinio veikalo vardu (liet. „Augalų sistema“).
Kultūros paso veiklos šiemet tęsis ir pasibaigus mokslo metams, visą vasarą. Mokyklos gali rinktis iš daugiau kaip 3 tūkst. paslaugų sąrašo, tam Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skyrė 4 mln. eurų.
Birželio 8 dieną 48 mokiniai iš įvairių Lietuvos kampelių savo mokslinius pranešimus pristatė tarptautinio projekto „Aš gamtininkas“ nuotolinėje konferencijoje. Projekte dalyvavo mokiniai, besidomintys ornitologija, entomologija, teriologija, botanika, mikologija ir siekiantys žinių ir gebėjimų tobulinimo šiose srityse.
2020 m. spalio 1–16 d. vyko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijos ekologinis konkursas „Žaliasis lėktuvėlis“, kurio metu Lietuvos vaikų darželiai dalinosi iš antrinių žaliavų sukonstruotų lėktuvėlių nuotraukomis. 2020 m. spalio 22 d. paskelbti konkurso nugalėtojai: Biržų mokykla-darželis „Vyturėlis“, Jonavos lopšelis-darželis „Bitutė“ ir Ukmergės...
Kviečiame 10–11 klasių mokinius į chemikų mokyklą „Pažinimas“. Mokykla skirta tiems, kas domisi įvairiomis gamtos mokslų sritimis, chemijos tyrimuose taikomomis technologijomis ir naujovėmis, nori pagilinti savo žinias chemijos srityje, susirasti bendraminčių, savo ateitį planuoja sieti su chemija, kitais gamtos mokslais, medicina, chemine inžinerija ir kt.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) pratęsia švietimo tiekėjų konkursą nemokamoms teminėms vaikų vasaros stovykloms organizuoti. Šios stovyklos yra skirtos vaikams, kurie dėl nuotolinio mokymo patyrė daugiausiai sunkumų.
2021 m. liepos 13–16 d. Rumunijos nacionalinė „Erasmus+“ agentūra organizuoja virtualų seminarą „Connector 6.0. Connecting the world by non-formal digital learning“.
2021 m. Balandžio–gegužės mėn. vyko mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, respublikinės varžytuvės „Tarmių lobynai“. Varžytuvės vyko nuotoliniu būdu.
Rodoma 1 - 20807 įrašų
Įrašų puslapyje: