Tinklalapio logotipas
Moksleivi, kodėl tu myli Vilnių? O ar jau galvojai, kaip pasveikinsi sostinę su artėjančiu gimtadieniu? Nesuk galvos! Dalyvauk kūrybinių darbų konkurse „Kodėl aš myliu Vilnių?“. Rašyk, piešk, fotografuok ir visa tai padovanok Vilniui.
100 metų valstybės gyvenime – tai amžius, kupinas iššūkių, pakilimų ir nuosmukių, grėsmių ir džiugesio akimirkų. Minint Lietuvos valstybės šimtmetį, Valstybės pažinimo centras kviečia leistis į konkursą #100mečiokelionė. Kiekvieną mėnesį – naujas iššūkis, padėsiantis susipažinti su įdomiausiais Lietuvos šimtmečio įvykiais. Žaisti kviečiami pavieniai asmenys, šeimos, klasės ar kitos grupės.
Specialistai, leidėjai ir rašytojai vieningai sutaria – per pastaruosius dvidešimt metų vaikams skirtos tiek lietuvių autorių, tiek verstinės literatūros įvairovė ir kokybė pasiekė naujas aukštumas. Mažieji skaitytojai ir jų tėvai tikrai turi iš ko rinktis ieškodami kokybiškų, įtraukiančių ir išliekamąją vertę turinčių knygų.
Šiandien, gruodžio 18 d., Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmuose apdovanoti tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose dalyvavę mokiniai ir jų vadovai. Renginio metu KTU gimnazijos mokinei Gabijai Jurkevičiūtei Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis įteikė specialųjį Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) prizą.
Gruodžio 18 d. Valdovų rūmuose Vilniuje rinkosi gabiausi šalies mokiniai ir jų mokytojai. Čia vyko 2018 metais tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose dalyvavusių mokinių, juos ruošusių mokytojų ir komandų vadovų pagerbimo šventė.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kartu su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centru (SPPC) bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija (SVSBA) šį rudenį, jau septintus metus iš eilės, kvietė darželinukus, pradinių klasių moksleivius ir šeimas prisijungti prie iniciatyvos „Švarių rankų šokis 18“.
Gruodžio 18 d., antradienį, 11 val. Valdovų rūmuose Vilniuje bus apdovanoti 2018 metais tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose dalyvavę mokiniai ir jų mokytojai.
Sunku būtų rasti kaunietį, savo albume neturintį nuotraukos šalia išdidžiai prie Vytauto Didžiojo karo muziejaus lankytojus ir praeivius pasitinkančių liūtų. Žmonės kalba, kad ši graži tradicija išsivystė dar sovietų okupacijos metu – tėveliai nerasdavę, kur fotografuoti vaikų, tad atvesdavę prie liūtų. Juos, XIX a. Sankt Peterburgo ketaus liejykloje nulietus, 1938 m. Kalėdų proga muziejui...
Ar esi pasiruošęs pažinti pasaulį? „YFU“ mainų moksleiviai, kurie praleido metus įvairiose pasaulio šalyse gyvendami vietinėse šeimose ir besimokydami vietinėse mokyklose dalinsis istorijomis ir nutikimais iš savo mainų metų. Gruodžio susitikimų tema – gražiausių metų švenčių šurmulys pasaulyje!
„The Girls Impact the World Film Festival“yra kasmetinis renginys, kuris nori atkreipti dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria moterys visame pasaulyje. Konkursas kviečia sukurti 3–6 min. filmuką apie moterų problemas: mergaičių išsilavinimas, motinystės sveikata, smurtas prieš moteris ir daugybė kitų.
EP kino apdovanojimas kasmet skiriamas filmui, iliustruojančiam europietiškas vertybes ir atskleidžiančiam Europos kultūrų įvairovę. 2018 m. dėl laimėtojo titulo varžėsi šie filmai: „Kariaujanti moteris“ („Kona fer í stríđ“), „Kitoje durų pusėje“ („Druga strana svega“) ir „Styx“. Laimėtoju buvo paskelbtas filmas „Kariaujanti moteris“. Visi seansai nemokami.
Pažadas pradėti Naujuosius metus sveikai vis pasimiršta? Sunku atrasti motyvacijos? O gal trūksta įkvėpimo ir žinių? Dalyvauk renginyje apie sveiką gyvenimo būdą, kuriame išgirsi pranešėjų istorijas, nuotykius bei sužinosi, kodėl verta pasirinkti sveiką gyvenseną.
Liūdesys šiame greitame pasaulyje – lėta emocija, padedanti įsižiūrėti į save. Tačiau skaudi tema yra tarp paauglių matomas neįsisąmonintas liūdesys. Taip LRT TELEVIZIJOS laidoje sako rašytoja Ilona Ežerinytė, kurios knyga paaugliams „Verksnių klubas“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.
Robotikos būrelio vadovė, informacinių technologijų mokytoja Irma Jančauskienė liko maloniai nustebinta vaikučių, užsiregistravusių į būrelį, gausos. Iš viso priimti 36 Lego ir robotukų mylėtojai. Užsiregistravusieji vaikai suskirstyti pagal amžiaus grupes: priešmokyklinukų grupė, 1-2 ir 3-4 klasės. Mokytoja dirba pagal 4C metodiką, kuri skatina bendravimą per įvairius žaidimus, konstravimą,...
Renginys prasidėjo Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokinių muzikiniu pasveikinimu. Konkurso dalyvius sveikino parodos Seime iniciatorė, Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė, konkurso organizatorius, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius ir darbų vertinimo komisijos pirmininkas, Vilniaus dailės akademijos piešimo katedros...
Šilčiausios metų šventės jau visai čia pat! Lūkuriuoja tarsi klausdamos: „užeiti ar dar ne?..“ Padrąsinkite jas užeiti gruodžio 19 d., Kalėdinėse gatvės meno dirbtuvėlėse! Čia, pažaboję šventinę nuotaiką ir idėjas, trafaretais papuošite dovanėlei skirtą drabužį ar kitą tekstilinį daiktą.
Penkioliktąjį kartą vykusioje tarptautinėje jaunių (mokiniai iki 16 metų) gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai pelnė penkis bronzos medalius. Olimpiada vyko gruodžio 2–11 d. Botsvanos sostinėje Gaborone. Užduotis mokiniai atliko Botsvanos universiteto laboratorijose. Renginio metu dalyviams teko ištverti iki +42 °C karščius ir kitus su kelione į egzotiškas šalis susijusius nepatogumus.
Ar ruošiame vaikus ateities darbams, kurių dar nėra? Ar gebėsime sudominti juos programavimu ir inžinerija, kai vis daugiau vaikų nori tiesiog žaisti kompiuterinius žaidimus, o ne mokytis? Žaidimo ir mokymosi nauda nei kiek neabejoja smalsių vaikų tėveliai, kurie 2018-ųjų gruodžio 8-osios popietę skubėjo į J.Jasinskio gatvėje esantį konferencijų centrą. Čia „Programavimo valandą“ rengė...
Kaip įsivaizduoji Europą 2050 metais? Ar būsime susidoroję su klimato kaita? Daugiau piliečių bus įsitraukę į ES politiką? Kiekvienas žmogus galės drąsiai teigti, kad jo žmogaus teisės nėra pažeidžiamos? Dalyvauk „Imagine Europe“ konkurse ir pasidalink savo idėjomis, kokia bus Europa 2050 metais.
Švietimo ir mokslo ministerija kviečia teikti vaikų literatūros kūrinius, kritikos darbus, vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo projektus Vaikų literatūros premijai gauti.
Šis kūrybinis projektas skirtas paauglių merginų emocinių kompetencijų ugdymui. Socialinių ir emocinių kompetencijų ugdymas prisideda prie savęs pažinimo, empatijos, pykčio valdymo, streso įveikimo, bendravimo ir bendradarbiavimo. Šios kompetencijos ir savęs pažinimas moko, kaip susitvarkyti su emocijomis gyvenimo krizių akivaizdoje.
Paskaitų ciklo Naujas požiūris į nūdienos pasaulį programoje gruodžio 13 d. 18 val. svečias skaitys pranešimą: „Medijų raštingumo iššūkiai švietimui informacijos gausos kontekste“.
Rodoma 1 - 20610 įrašų
Įrašų puslapyje: