Tinklalapio logotipas
2021 m. sukanka 700 metų nuo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino sąjungos su totoriais sudarymo ir bendros lietuvių ir totorių kovos su Kryžiuočių ordinu. Ta proga Lietuvos Respublikos Seimas šiuos metus paskelbė Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metais.
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministras 2020 m. gruodžio 31 d. patvirtino neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašo pakeitimus. Jie yra aktualūs NVŠ krepšelio lėšomis finansuojamas programas vykdantiems teikėjais ir savivaldybėms.
Sausio 4–18 d. LR Seimo II rūmų parodų galerijoje eksponuojama Nacionalinio mokinių piešinių konkurso „Mes užaugome laisvi“, skirto Laisvės gynėjų dienos 30-mečiui, geriausių darbų rinktinė paroda. Kol darbai pristatomi LR Seime, mes kviečiame parodą apžiūrėti virtualiai.
Visiems, pasiilgusiems šilumos, Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ Merginų choras turi gerų naujienų. Šiandien jos, kartu su perkusijos grupe „Afrikos būgnai“ išleidžia afrikietiškomis perkusijomis nuspalvintą lietuviškų sutartinių albumą „Sutrinko trinko“.
Kviečiame ikimokyklinių ugdymo įstaigų vaikus, darželių – mokyklų, pradinių, pagrindinių mokyklų, progimnazijų, gimnazijų, neformalaus švietimo įstaigų mokinius, jų šeimų narius, pedagogus dalyvauti virtualiame respublikiniame kūrybiniame etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų…“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.
Kviečiame apsilankyti akcijos „Sausio 13-osios atmintis gyvai“ Facebook paskyroje ir pasižiūrėti, kaip gražiai, prasmingai, jautriai ir išradingai Laisvės gynėjų dieną minėjo ir šventė mūsų šalies mokiniai – laisvoje Lietuvoje gimę ir augantys vaikai.
Projekto tikslas – prisidėti prie saugesnės aplinkos kūrimo, ugdyti eismo dalyvių saugaus eismo kompetenciją. Projekto trukmė – 2021 m. sausio–balandžio mėn.
Triskart daugiau dalyvių nei pernai pritraukusį renginį, kartu su kolegomis iš Lietuvos, Latvijos, Suomijos, Lenkijos, Vokietijos, Rusijos ir Danijos, kaip visada organizavo Tartu gamtos namai. Šiemet, jau tradicine tapusioje viktorinoje, tarp 3748 dalyvių pasirodė 127 mokiniai iš Lietuvos!
Kviečiame 9 (I gimnazijos) klasių mokinius, norinčius išplėsti geografinį akiratį linksmoje, turistinėje ir mokslinėje aplinkoje, iki sausio 20 d. užpildyti registracijos anketą. Anketoje parašykite, kodėl norite čia mokytis (apie 200 žodžių).
Praėjus trisdešimtmečiui po skaudžių Sausio 13-osios įvykių, kviečiame nepamiršti Tautos aukos vardan mūsų laisvės ir paminėti Laisvės gynėjų dieną dalyvaujant pilietinėje akcijoje „Sausio 13-osios atmintis gyvai“.
Šiais metais Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos bibliotekoje Kalėdos buvo labai jaukios ir šiltos. Mūsų mokyklos 4-6 klasių mokiniai dalyvavo iliustracijų konkurse – klausėsi skaitomų istorijų bei patys skaitė ir piešė iliustracijas.
Norint išmokti groti bet kuriuo muzikos instrumentu, neapsieisime be stygų paliktų nuospaudų ant pirštų ar kitų nepatogumų, atsirandančių spaudžiant klavišus. Tačiau, nors ir skamba fantastiškai, egzistuoja toks instrumentas, kuriuo galima groti prie jo net neprisilietus. Tai termenvoksas, kitaip žinomas kaip tereminas – vienas pirmųjų elektroninių instrumentų.
Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ Merginų choras kartu su perkusijos grupe „Afrikos būgnai“ rengia skaitmeninį albumą, skirtą naujam žvilgsniui į lietuviškas sutartines bei netikėtai choro ir būgnų sąveikai.
Kviečiame 3−8 klasių mokinius dalyvauti kasmetiniame jaunųjų tyrėjų konkurse „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“.
Karantino metu Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“ bei 300 (trijų šimtų) chorisčių namai virto nedidele įrašų studija. Gyvai įvykti negalintį tradicinį šv. Kalėdų koncertą mokykla sumanė rengti virtualiu formatu. Jo premjerą klausytojai išgirdo gruodžio 25 d., 12 val. LRT.lt portale, LRT Facebook ir Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ Youtube paskyrose.
Mokyklos per mokinių žiemos atostogas specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams, ugdomiems specialiosiose mokyklose ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse, galės organizuoti užimtumą, užtikrindamos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas sveikatos saugos, higienos sąlygas.
Šiuo laikotarpiu daugeliui teko sustoti, susimąstyti, įvertinti, suprasti. Tegul šventinė nuotaika pripildo širdis ramybės, santarvės ir jaukumo. Papuoškime eglutes svajonėmis ir tikėkime jų išsipildymu. Visiems linkime šiltų emocijų, šypsenų ir stiprios sveikatos!
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka pristato atnaujintą ir papildytą žydų kultūros paveldo Kaune žemėlapį. Išmanus žemėlapis keturiomis kalbomis leidžia virtualiai aplankyti daugiau kaip 40 kultūros paminklų, pamatyti unikalius archyvinius kadrus, pažaisti interaktyvų žaidimą arba po mieste esančius paveldo objektus pasivaikščioti savarankiškai, naudojantis išmaniąja programėle.
Pristatome „Šeimadienių biblioteką“ – edukacinių filmukų katalogą, kuriame rasite daug smagių idėjų, ką veikti su vaikais per karantiną: išmoksite gaminti ypatingą „Tinginį“, išgirsite, kaip savo knygas skaito autoriai, atsipalaiduosite darydami smagius kūrybinius darbelius ir dar kiek daug liko nepaminėta!
Svetainės ištakos – Europos Komisijos finansuotas projektas „AthenaPlus“, kuriame 2013–2015 m. Šiaulių „Aušros“ muziejus dalyvavo kartu su 40 partnerių iš 21 Europos sąjungos šalies. Projektas kvietė eksperimentuoti pakartotinai panaudojant suskaitmenintą kultūros paveldą. Jo metu sukurto virtualių parodų kūrimo įrankio MOVIO pagalba „Aušros“ muziejus parengė tris virtualias parodas. Šios...
Vilniaus dailiųjų amatų asociacija yra viena iš nedaugelio organizacijų Vilniuje, vienijanti profesionalius amatininkus, meistrus, menininkus ir teikianti senųjų ir tradicinių amatų edukacinių mokymų paslaugas grupėms ir pavieniams asmenims, besidomintiems amatais. 2020 m. pavasarį dėl COVID-19 pandemijos paskelbto karantino Asociacijos narių galerijų ir dirbtuvių įprastinė veikla visiškai...
Advento laikotarpis – puikus metas susikaupimui, tobulėjimui ir savo tapatybės paieškoms. Kas gali labiau nuteikti atsigręžimui į save ir savo šaknis, nei folkloro muzika? Dabar artimiau susipažinti su lietuvių etnine muzika gali kiekvienas: saugiai mėgaudamiesi namų ramybe, neišleisdami nė cento, panirkite į tradicinio dainavimo gelmę ir išmokite jau daugybę amžių Lietuvoje skambančių liaudies...
Pačios jaukiausios ir laukiamiausios žiemos šventės – šv. Kalėdos ir Naujieji metai. Nors šiais metais jos kitokios, tai vis tiek laikas, kai iš tylos, apmąstymų, ateities vilčių bunda noras kurti, puošti, dalintis gerumu. Mažus ir vyresnius kviečiame išbandyti keramikos meną ir savo rankomis sukurti kalėdinę dovaną.
Rodoma 1 - 201332 įrašų
Įrašų puslapyje: