Tinklalapio logotipas
2021 m. sukanka 700 metų nuo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino sąjungos su totoriais sudarymo ir bendros lietuvių ir totorių kovos su Kryžiuočių ordinu. Ta proga Lietuvos Respublikos Seimas šiuos metus paskelbė Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metais.
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministras 2020 m. gruodžio 31 d. patvirtino neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašo pakeitimus. Jie yra aktualūs NVŠ krepšelio lėšomis finansuojamas programas vykdantiems teikėjais ir savivaldybėms.
Sausio 4–18 d. LR Seimo II rūmų parodų galerijoje eksponuojama Nacionalinio mokinių piešinių konkurso „Mes užaugome laisvi“, skirto Laisvės gynėjų dienos 30-mečiui, geriausių darbų rinktinė paroda. Kol darbai pristatomi LR Seime, mes kviečiame parodą apžiūrėti virtualiai.
Pradedame mokomosios medžiagos ciklą lesyklas lankantiems paukščiams pažinti.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija 2021 m. neformaliajam vaikų švietimui skyrė 17 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų. Pernai iš ES paramos lėšų buvo skirta 12 mln. eurų.
Šiukšlėmis vadiname įvairias buities atliekas ir panaudotus, senus ar nereikalingus daiktus. Jų įprastas kelias – į atliekų konteinerius. Per savo gyvenimą žmogus išmeta maždaug 600 kartų daugiau šiukšlių nei pats sveria. Per metus vienam mūsų šalies gyventojui jų tenka vidutiniškai 450 kg.
Mokinius ir jų mokytojus kviečiame į nuotolinių gamtos pamokų ciklą „Pažinimo voratinklis“. Kiekvieną savaitę nuo sausio 21 d. jūsų mokytojais taps žinomi Lietuvos gamtininkai, universitetų dėstytojai, gamtosaugininkai.
Tarp labiausiai per karantiną pasiilgtų pramogų, be abejonės, atsiduria kelionės, meno galerijų ir kitų kultūrinių vietų lankymas. Saugiai jose pasižvalgyti vis tik įmanoma – muziejai atvėrė virtualias galerijų duris, o „Google“ siūlo meno ir kelionių mėgėjams pritaikytą įrankį.
Mieli mokytojai, 2021 m. vasario 9 d., antradienį, švenčiama saugesnio interneto diena. Ši diena įvairiais renginiais pažymima visame pasaulyje, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinant saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.
Lietuvos Respublikos Seimas 2020 metus paskelbė Ateitininkų metais. Minint organizacijos 110 metų jubiliejų, Ateitininkų federacija įgyvendina projektą „110 pamokų“, kurio tikslas – Lietuvos mokyklose pravesti 110 pilietiškumo ugdymo bei tikybos pamokų. Kadangi pandemijos keliami iššūkiai apsunkino projekto realizavimą, organizatoriai nusprendė parengti vaizdo pamokų ciklą, kuriuo kviečia...
Projekto tikslas – padėti vaikams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą. Kviečiame leistis į sveikatos užduočių kelionę.
Nesant pakankamai galimybių nuotoliniu būdu užtikrinti vienodų užduočių sprendimo sąlygų ir tinkamai atrinkti nugalėtojų, Lietuvos mokinių dalykinių olimpiadų, konkursų ir kitų renginių grafike patvirtintos „Jaunųjų matematikų varžybos“, turėjusios vykti 2021 m. vasario 27 d. –atšaukiamos.
Medijų raštingumas ir edukacija šiuo metu yra ypatingai svarbios temos moksleiviams, atsidūrusiems padidėjusiame vizualios informacijos sraute. Skaityti judančius vaizdus, juos tinkamai interpretuoti, pastebėti kaip ir kur yra specialiai kreipiamas žiūrovo dėmesys – tampa būtinaisiais įgūdžiais. Juos ugdyti padeda kino edukacijos projektas „Mokausi iš kino“.
Visiems, pasiilgusiems šilumos, Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ Merginų choras turi gerų naujienų. Šiandien jos, kartu su perkusijos grupe „Afrikos būgnai“ išleidžia afrikietiškomis perkusijomis nuspalvintą lietuviškų sutartinių albumą „Sutrinko trinko“.
Kviečiame ikimokyklinių ugdymo įstaigų vaikus, darželių – mokyklų, pradinių, pagrindinių mokyklų, progimnazijų, gimnazijų, neformalaus švietimo įstaigų mokinius, jų šeimų narius, pedagogus dalyvauti virtualiame respublikiniame kūrybiniame etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų…“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.
Kviečiame apsilankyti akcijos „Sausio 13-osios atmintis gyvai“ Facebook paskyroje ir pasižiūrėti, kaip gražiai, prasmingai, jautriai ir išradingai Laisvės gynėjų dieną minėjo ir šventė mūsų šalies mokiniai – laisvoje Lietuvoje gimę ir augantys vaikai.
Projekto tikslas – prisidėti prie saugesnės aplinkos kūrimo, ugdyti eismo dalyvių saugaus eismo kompetenciją. Projekto trukmė – 2021 m. sausio–balandžio mėn.
Triskart daugiau dalyvių nei pernai pritraukusį renginį, kartu su kolegomis iš Lietuvos, Latvijos, Suomijos, Lenkijos, Vokietijos, Rusijos ir Danijos, kaip visada organizavo Tartu gamtos namai. Šiemet, jau tradicine tapusioje viktorinoje, tarp 3748 dalyvių pasirodė 127 mokiniai iš Lietuvos!
Kviečiame 9 (I gimnazijos) klasių mokinius, norinčius išplėsti geografinį akiratį linksmoje, turistinėje ir mokslinėje aplinkoje, iki sausio 20 d. užpildyti registracijos anketą. Anketoje parašykite, kodėl norite čia mokytis (apie 200 žodžių).
Praėjus trisdešimtmečiui po skaudžių Sausio 13-osios įvykių, kviečiame nepamiršti Tautos aukos vardan mūsų laisvės ir paminėti Laisvės gynėjų dieną dalyvaujant pilietinėje akcijoje „Sausio 13-osios atmintis gyvai“.
Šiais metais Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos bibliotekoje Kalėdos buvo labai jaukios ir šiltos. Mūsų mokyklos 4-6 klasių mokiniai dalyvavo iliustracijų konkurse – klausėsi skaitomų istorijų bei patys skaitė ir piešė iliustracijas.
Norint išmokti groti bet kuriuo muzikos instrumentu, neapsieisime be stygų paliktų nuospaudų ant pirštų ar kitų nepatogumų, atsirandančių spaudžiant klavišus. Tačiau, nors ir skamba fantastiškai, egzistuoja toks instrumentas, kuriuo galima groti prie jo net neprisilietus. Tai termenvoksas, kitaip žinomas kaip tereminas – vienas pirmųjų elektroninių instrumentų.
Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ Merginų choras kartu su perkusijos grupe „Afrikos būgnai“ rengia skaitmeninį albumą, skirtą naujam žvilgsniui į lietuviškas sutartines bei netikėtai choro ir būgnų sąveikai.
Rodoma 1 - 201342 įrašų
Įrašų puslapyje: