Tinklalapio logotipas
Šiandieninei mokyklai teko susidurti su nemažais iššūkiais. Šių metų pradžioje prasidėjusi kova su Covid-19 virusu privertė ugdymo įstaigų bendruomenės narius pereiti dirbti nuotoliniu būdu, įdėti daug darbo ir pastangų, kad vaikai galėtų sklandžiai mokytis namuose, patirtų kuo mažiau streso ir įtampos. Kaip niekad svarbu tapo laikytis asmens higienos, saugaus atstumo, kosėjimo, čiaudėjimo...
Konkurso-akcijos tikslas – suaktyvinti formaliojo ir neformaliojo švietimo įstaigų, jų bendruomenių, jaunimo organizacijų veiklą: bendromis mokinių, mokytojų ir bendruomenės pastangomis kurti inovatyvią ir integruotą visaapimančią sveikatos stiprinimo sistemą bei sveikatai palankią aplinką.
Lietuva pasaulyje garsi krepšiniu ir... lazerių technologijomis. Mūsų šalyje kuriamus lazerius naudoja žymiausi pasaulio mokslo centrai (NASA, CERN ir kt.), garsių universitetų laboratorijos, medicinos ir pramonės milžinai. Kasmet lietuviški lazeriai įkvepia mokslininkus visame pasaulyje ieškoti naujų lazerių pritaikymo būdų.
Jau septintą kartą vykęs nacionalinis konkursas „Pamoka gamtoje: svajokime drauge“ šiais metais kvietė mokytojus ir mokinius kurti pamokas ne tik apie saugomas teritorijas, bet ir apie saugomus gamtos paveldo paminklus. Baigiamajame renginyje, kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, dalyvavo 9...
Europos Komisijos vertimo raštu generalinis direktoratas organizuoja virtualų vertimų konkursą Europos Sąjungos vidurinėms mokykloms – „Juvenes Translatores 2020“. Konkursas skirtas 17 metų moksleiviams, norintiems pasitikrinti savo kalbinius įgūdžius.
Siekdama informuoti visuomenę apie tarptautinių organizacijų veiklą ir ugdyti mokinių domėjimąsi Jungtinių Tautų vaidmeniu pasaulyje bei Lietuvos vaidmeniu tarptautinėse organizacijose, šviesti jaunimą apie globalias problemas, Užsienio reikalų ministerija rengia mokinių piešinių konkursą, kurio tema „Jungtinės Tautos, kurių man reikia“.
„Europeana Education“ ir „European Schoolnet“ pristato ir kviečia skaityti leidinį „Penkeri inovatyvaus mokymosi skatinimo metai, naudojant skaitmeninį kultūros paveldą, 2015–2020“ (angl. Five years promoting innovative learning with digital cultural heritage, 2015–2020).
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras skelbia plakato saugaus eismo tema konkursą, kurio tikslas gilinti vaikų žinias apie pėsčiųjų, dviratininkų, motociklininkų ir automobilių vairuotojų elgesį kelyje, mokyti numatyti ir atpažinti pavojingas eismo situacijas ir įvertinti pavojaus šaltinius, ugdyti vertybines nuostatas – pagarbą gyvybei, atsakomybę už savo saugumą, saugesnę eismo aplinką.
Rugsėjo 11 d. po ilgos pertraukos Lietuvos nacionalinė UNESCO komisijos galerija atveria duris kviesdama į nacionalinio mokinių meninės kūrybos darbų konkurso „Kelionė laiku – atgimusi Vilniaus istorija“ geriausių darbų parodą.
Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo. LMBDA, būdama Tarptautinės mokyklų bibliotekų asociacijos nare (IASL) skelbia šių metų temą.
Domiesi Lietuvos istorija ir tau netrūksta kūrybiškumo? Suburk komandą iš draugų, bendraklasių ar šeimos narių ir dalyvauk žaidimų kūrimo konkurse! Konkursui galima siųsti įvairaus tipo – kompiuterinius, stalo, skirtus žaisti patalpoje ar lauke – žaidimus.
Prasidėjus naujiems mokslo metams tėvams kasmet tenka nauja užduotis – išrinkti užklasines veiklas, kad vaikai laiką po pamokų leistų prasmingai. Kai veiklų tokia gausa, pasirinkimas tampa nemenku iššūkiu. Ugdymo specialistai dalinasi tendencijomis ir atskleidžia pasiruošimo dirbti pandemijos sąlygomis planais.
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras rugsėjo 18–20 d. organizuoja turistinį baidarių žygį mokiniams ir mokytojams Kriaunos upe (Rokiškio r.).
Lietuvių kalbos institutas kviečia 5–8, 9–12 klasių moksleivius ir suaugusiuosius dalyvauti konkurse „Mano žodynas“! Žodynai gali būti sukurti remiantis pačiomis įvairiausiomis temomis: jie gali aprašyti tiek tarmes, terminus, tikrinius vardus, tarptautinius žodžius, svetimybes, tiek Labanoro girioje randamas grybų rūšis, Lietuvos popmuzikos grupes ir kt. Taigi kviečiame į užduotį žvelgti...
Skelbiama registracija į 12-ąją Lietuvos gamtos mokslų olimpiadą, kuri šiais metais vyks nuotoliniu būdu spalio 9 d. visose užsiregistravusiose mokyklose. Olimpiadoje yra kviečiami dalyvauti 2005 m. ir vėliau gimę mokiniai, besidomintys gamtos mokslais.
Nuotolinėje Vidurio Europos matematikos olimpiadoje (MEMO 2020) Lietuvos atstovai iškovojo vieną sidabro medalį ir du pagyrimo raštus. Sidabro medalį pelnė Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos ir Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro mokinys Dovydas Vadišius (mokytoja Vilija Šileikienė).
Sklandžiai dėstyti mintis prieš auditoriją nėra savaime įgimtas įgūdis, jo kaip ir kitų dalykų reikia mokytis. Atsižvelgdami į tokio įgūdžio poreikį, „DofE Lietuva“ kartu su Britų taryba, skelbia atranką į viešo kalbėjimo mokymus jaunimui „Stories of Changes 2020“!
Šiemet „Debesų ganyklos“ kūrėjai, siekdami pagelbėti mokytojams ir mokiniams, paįvairinti galimo nuotolinio mokymosi medžiagą, pristato tris nemokamas trumpąsias edukacijas: „Knygos anatomija“, „Šaukšto Šmaukšto stalo akademija“ ir „Aš – EKOkarys“ jauniesiems mokiniams.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena apie atsakymus į dažniausiai užduodamus tėvų, mokytojų ir mokyklos vadovų klausimus dėl naujų mokslo metų.
Paskutinę vasaros savaitę vaikų aviacijos aerodrome Kėdainių r. vyko vaikų aviacijos sporto 23-iasis nacionalinis Broniaus Oškinio taurės čempionatas. Jame varžėsi 10 komandų. Asmeninėje mergaičių įskaitoje dalyvavo 9 pilotės, berniukų įskaitoje – 26 pilotai.
Po ilgos pertraukos Lietuvos nacionalinė UNESCO komisijos galerija (Šv. Jono g. 11, Vilnius) atveria duris kviesdama į nacionalinio mokinių meninės kūrybos darbų konkurso „Kelionė laiku – atgimusi Vilniaus istorija“ parodą, skirtą UNESCO pasaulio paveldo Lietuvoje metams.
Nuotoliniu būdu vykusioje Tarptautinėje biologijos olimpiadoje Lietuvos atstovai laimėjo vieną sidabro ir du bronzos medalius. Sidabro medalį iškovojo Simonas Melaika iš Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos (mokytoja Violeta Gudaitė).
Rodoma 1 - 201243 įrašų
Įrašų puslapyje: