Tinklalapio logotipas
Šio renginio tikslas – suburti draugėn mokinius, pasižyminčius novatoriškais darbais ir idėjomis, padėti geriau pasirengti Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniam etapui.
Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Švietimo ir mokslo ministerija, kviečia kultūros ir meno įstaigas, menininkus ir kultūros edukatorius teikti paraiškas kultūros paso paslaugų, skirtų pradinių klasių mokiniams ir kurios būtų teikiamos ne anksčiau kaip nuo š. m. spalio 15 d., atrankai.
Kultūros paveldo departamentas kartu su Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka rugsėjo 21 d. kviečia klausyti paskaitos, supažindinančios su įkvepiančiu laisvės kovų kraštovaizdžiu.
Šios konferencijos tikslas – supažindinti su naujausiomis žiniomis apie jauno žmogaus tapatumo raidą ir parodyti, kokios sąlygos yra palankios šiam svarbiam raidos procesui.
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kviečia mėgstančius piešti, fotografuoti, kurti filmus mokinius dalyvauti meninės kūrybos konkursuose.
Didžiausias technologijų ir verslumo renginys #SWITCH! jau rytoj, rugsėjo 20 d., sutrauks technologijomis besidominčius lankytojus ir visuomenės lyderius. Ketvirtus metus vyksiančio renginio programoje pranešimus skaitys ir diskusijose dalyvaus 75 aukščiausio lygio technologijų ekspertai, tikimasi sulaukti daugiau nei 15 tūkstančių lankytojų.
Kaunietė Gabija Imbrasaitė Dubline ką tik pasibaigusiame Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse apdovanota specialiuoju biotechnologijų srities prizu (angl. The EUCYS Bioeconomy bio-based industries prize). Apdovanojimas jai įteiktas už darbą „Bioplastiko su mėlynuoju pelėsiniu grybu Penicillium roqueforti poveikis kriaušių nokimui ir laikymuisi“.
Jau nuo šių mokslo metų pradžios visi Lietuvos pedagogai turės galimybę mokytis socialinių-emocinių kompetencijų. Baigę specialius mokymus jie gebės pastebėti nusiminusį, psichologinių, socialinių problemų kamuojamą vaiką ir jam padėti pokalbiais, patarimais, kitais metodais. Lietuvos vaikų ir jaunimo centro direktorius Valdas Jankauskas įsitikinęs, kad tai sėkmingai gali daryti ir būrelių...
Jau ketvirtus metus iš eilės rašytoja Kristina Sabaliauskaitė kartu su leidykla „Baltos lankos“ kviečia 8–12 klasių ir jas atitinkančių gimnazijos klasių moksleivius išbandyti jėgas trumpųjų rašinių konkurse, kasmet sulaukiančiame vis didesnio susidomėjimo.
Prieš tris dešimtmečius jų iškovoti medaliai įkvėpė ne vieną būsimą sportininkų kartą ir tapo puikiais pavyzdžiais atsikuriančiam savarankiškam Lietuvos sporto judėjimui.
Jau rugsėjo 28-tąją neeiliniams susitikimams su mokslininkais ir mokslo atradimais pakvies keturioliktoji „Tyrėjų naktis“. „Likus vos dešimčiai dienų iki kasmetinės „Tyrėjų nakties“, kviečiame susipažinti su vyksiančių renginių programa ir pradedame registraciją į renginius visoje Lietuvoje”, – LRT.lt atsiųstame pranešime spaudai „Tyrėjų nakties“ koordinatorė Adelė Vaiginytė ir kviečia savąją...
Jau ketvirtą rugsėjį į Jūsų kompiuterius beldžiasi kvietimas dalyvauti kūrybiniame žemėlapių konkurse mokyklai „Mano žemėlapis Lietuvai“. Šiemet konkurse, kaip įprasta, kviečiame dalyvauti mokinius, tačiau metame iššūkį ir mokytojams.
Šventinį penktadienio vakarą Vilniaus rotušėje 16-ąjį kartą buvo apdovanoti 70 gabių ir talentingų Lietuvos moksleivių. Vieni jų kolekcionuoja medalius sporto ir mokslo olimpiadose, kiti organizuoja forumus, diskusijas ir festivalius. O daugelis – ne tik puikiai mokosi, bet ir groja net keliais muzikos instrumentais.
Gerbiamieji skaitytojai, rudens vakarams ilgėjant, kviečiame rugsėjo 19 dieną apsilankyti mažojoje rudens knygų mugėje Vilniaus miesto savivaldybėje Jaunimo informacijos centre.
Lietuvos kartografų draugija yra atvėrusi Lietuvai svarbių žemėlapių galeriją internete (www.100lietuvoszemelapiu.lt). Ši galerija nuolat pildoma, žemėlapiai vertinami, tokiu būdu siekiant supažindinti kiekvieną − mažą ir didelį − su Lietuvai svarbiais žemėlapiais.
2018 m. rugsėjo 17 d. Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR finansų ministerijos (toliau – VMI) skelbia moksleivių viktorinos „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams, registracijos startą. Norinčios dalyvauti komandos iki spalio 1 d. kviečiamos užsiregistruoti čia.
Pasitikėjimo savimi trūkumas – problema, su kuria susiduria dažna jauna mergina. Ši būsena pažįstama ir dainininkei Monikai Linkytei. Puikiai žinoma atlikėja sako, kad nors jos gyvenimas didžiąją dalį laiko verda ant scenos, prieš tūkstančius žmonių, kiekvieną kartą norisi išreikšti savo mintis ir jausmus kuo suprantamiau klausytojui, kalbant dainomis jaustis laisvai ir užtikrintai, tad...
Rugsėjo 21 d. Vilniuje vyks atvira paskaita „Danijos patirtis integruojant kiną į vaikų ugdymą mokyklose“, kurios metu patyrę danų lektoriai dalinsis savo žiniomis ir patirtimi sėkmingai taikant kino edukacijos metodus bei priemones, skirtas įvairaus amžiaus vaikams, Danijos mokyklose. Šis renginys –tai pirmoji tarptautinio dvišalės patirties mainų kino edukacijoje projekto dalis. Jį...
Rugsėjį į popamokines veiklas vaikus registruojantys tėvai stebisi kainomis. Šios kasmet vis didesnės. Esą savivaldybių 15 Eur siekiančių kompensacijų būreliams nė nesijaučia. Tėvai taip pat pabrėžia, kad nors ir kompensuojamų veiklų pasiūla didelė, jomis vaikams tenka nusivilti.
100 metų valstybės gyvenime – tai amžius, kupinas iššūkių, pakilimų ir nuosmukių, grėsmių ir džiugesio akimirkų. Minint Lietuvos valstybės šimtmetį, Valstybės pažinimo centras kviečia leistis į dvylikos užduočių 100-mečio kelionę. Kiekvieną mėnesį – naujas iššūkis, padėsiantis susipažinti su įdomiausiais Lietuvos šimtmečio įvykiais.
Daugiau nei du trečdaliai mokytojų Europos Sąjungoje IKT (informacinių ir komunikacinių technologijų) taikymo ugdymui tema domisi laisvu metu ir dauguma jų teigiamai vertina IKT panaudojimo pamokose poveikį mokiniams – tokias įžvalgas pateikė 2013 metais Europos Komisijos užsakytas tyrimas. Praėjus beveik penkeriems metams, vienas didžiausių European SchoolNet vykdytų tarptautinių tyrimų...
Šiais laikais mokiniai, mokytojai, studentai ir dėstytojai turi kur kas daugiau mokymosi, kvalifikacijos kėlimo galimybių nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Viena tokių – mainų programos, veikiančios visame pasaulyje, labiausiai populiarios tarp studentų, tačiau šios patirties, pasirodo, nevengia ir moksleiviai. Kokiose programose, su kokiomis šalimis ir kokiais būdais gali dalyvauti visos Lietuvos...
Rodoma 1 - 20410 įrašų
Įrašų puslapyje: