Tinklalapio logotipas
Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Švietimo ir mokslo ministerija, kviečia kultūros ir meno įstaigas, menininkus ir kultūros edukatorius teikti paraiškas kultūros paso paslaugų, skirtų pradinių klasių mokiniams ir kurios būtų teikiamos ne anksčiau kaip nuo š. m. spalio 15 d., atrankai.
Jau rugsėjo 28-tąją neeiliniams susitikimams su mokslininkais ir mokslo atradimais pakvies keturioliktoji „Tyrėjų naktis“. „Likus vos dešimčiai dienų iki kasmetinės „Tyrėjų nakties“, kviečiame susipažinti su vyksiančių renginių programa ir pradedame registraciją į renginius visoje Lietuvoje”, – LRT.lt atsiųstame pranešime spaudai „Tyrėjų nakties“ koordinatorė Adelė Vaiginytė ir kviečia savąją...
Jau ketvirtą rugsėjį į Jūsų kompiuterius beldžiasi kvietimas dalyvauti kūrybiniame žemėlapių konkurse mokyklai „Mano žemėlapis Lietuvai“. Šiemet konkurse, kaip įprasta, kviečiame dalyvauti mokinius, tačiau metame iššūkį ir mokytojams.
Šventinį penktadienio vakarą Vilniaus rotušėje 16-ąjį kartą buvo apdovanoti 70 gabių ir talentingų Lietuvos moksleivių. Vieni jų kolekcionuoja medalius sporto ir mokslo olimpiadose, kiti organizuoja forumus, diskusijas ir festivalius. O daugelis – ne tik puikiai mokosi, bet ir groja net keliais muzikos instrumentais.
Gerbiamieji skaitytojai, rudens vakarams ilgėjant, kviečiame rugsėjo 19 dieną apsilankyti mažojoje rudens knygų mugėje Vilniaus miesto savivaldybėje Jaunimo informacijos centre.
Lietuvos kartografų draugija yra atvėrusi Lietuvai svarbių žemėlapių galeriją internete (www.100lietuvoszemelapiu.lt). Ši galerija nuolat pildoma, žemėlapiai vertinami, tokiu būdu siekiant supažindinti kiekvieną − mažą ir didelį − su Lietuvai svarbiais žemėlapiais.
2018 m. rugsėjo 17 d. Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR finansų ministerijos (toliau – VMI) skelbia moksleivių viktorinos „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams, registracijos startą. Norinčios dalyvauti komandos iki spalio 1 d. kviečiamos užsiregistruoti čia.
Pasitikėjimo savimi trūkumas – problema, su kuria susiduria dažna jauna mergina. Ši būsena pažįstama ir dainininkei Monikai Linkytei. Puikiai žinoma atlikėja sako, kad nors jos gyvenimas didžiąją dalį laiko verda ant scenos, prieš tūkstančius žmonių, kiekvieną kartą norisi išreikšti savo mintis ir jausmus kuo suprantamiau klausytojui, kalbant dainomis jaustis laisvai ir užtikrintai, tad...
Rugsėjo 21 d. Vilniuje vyks atvira paskaita „Danijos patirtis integruojant kiną į vaikų ugdymą mokyklose“, kurios metu patyrę danų lektoriai dalinsis savo žiniomis ir patirtimi sėkmingai taikant kino edukacijos metodus bei priemones, skirtas įvairaus amžiaus vaikams, Danijos mokyklose. Šis renginys –tai pirmoji tarptautinio dvišalės patirties mainų kino edukacijoje projekto dalis. Jį...
Rugsėjį į popamokines veiklas vaikus registruojantys tėvai stebisi kainomis. Šios kasmet vis didesnės. Esą savivaldybių 15 Eur siekiančių kompensacijų būreliams nė nesijaučia. Tėvai taip pat pabrėžia, kad nors ir kompensuojamų veiklų pasiūla didelė, jomis vaikams tenka nusivilti.
100 metų valstybės gyvenime – tai amžius, kupinas iššūkių, pakilimų ir nuosmukių, grėsmių ir džiugesio akimirkų. Minint Lietuvos valstybės šimtmetį, Valstybės pažinimo centras kviečia leistis į dvylikos užduočių 100-mečio kelionę. Kiekvieną mėnesį – naujas iššūkis, padėsiantis susipažinti su įdomiausiais Lietuvos šimtmečio įvykiais.
Daugiau nei du trečdaliai mokytojų Europos Sąjungoje IKT (informacinių ir komunikacinių technologijų) taikymo ugdymui tema domisi laisvu metu ir dauguma jų teigiamai vertina IKT panaudojimo pamokose poveikį mokiniams – tokias įžvalgas pateikė 2013 metais Europos Komisijos užsakytas tyrimas. Praėjus beveik penkeriems metams, vienas didžiausių European SchoolNet vykdytų tarptautinių tyrimų...
Šiais laikais mokiniai, mokytojai, studentai ir dėstytojai turi kur kas daugiau mokymosi, kvalifikacijos kėlimo galimybių nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Viena tokių – mainų programos, veikiančios visame pasaulyje, labiausiai populiarios tarp studentų, tačiau šios patirties, pasirodo, nevengia ir moksleiviai. Kokiose programose, su kokiomis šalimis ir kokiais būdais gali dalyvauti visos Lietuvos...
Visi žinome - Australija yra kengūrų ir amžinos saulės šalis. Ši šalis gali būti ne tik tai, bet ir geriausia, ką gali patirti per visą savo gyvenimą. Tai galimybių šalis kiekvienam keliaujančiam. Ir visai nesvarbu, ar nori turėti nuostabiausias atostogas, sužinoti, kas yra Australija, jos kultūra, žmonės, ar krimsti rimtus mokslus.
Europos Komisijos vertimo raštu tarnyba kviečia visos Europos moksleivius pasitikrinti vertimo įgūdžius 12-ajame kasmetiniame vertimo konkurse „Juvenes Translatores“. Šiais Europos kultūros paveldo metais kalbas mėgstantys jaunuoliai vers tekstą kultūros paveldo tema. Dalyvaudamas konkurse gali pasirinkti bet kurį 24 oficialiųjų ES kalbų derinį. Tokių derinių yra 552.
Šį rudenį daugelis moksleivių pradės dalyvauti tam tikroje sportinėje veikloje, tačiau tėvai turėtų daugiau dėmesio skirti sprendžiant, kokią sporto šaką pasirinks jų vaikas. Remiantis „4F“ tyrimo duomenimis, 76 proc. tėvų leis savo vaiką į sporto būrelį, kuriuo jie patys domisi, ir tik 6 proc. pirmiausia pasikonsultuos su pediatru apie tai, kokia sporto šaka labiausiai tinka jų vaikui.
Maloniai kviečiame dalyvauti iniciatyvoje „ES programavimo savaitė“ (EU Code Week), kuri vyks spalio 6–21 d. Šios savaitės metu vyks įvairūs renginiai, pažintiniai užsiėmimai, akcijos, kurių tikslas – populiarinti programavimą, suprantamai paaiškinti šios srities gebėjimus ir sutelkti motyvuotus žmones mokytis.
„Inovacijų savaitė 2018“ – tai nemokamų renginių ir novatoriškų idėjų kupinas miesto festivalis, draugėn suburiantis inovacijų entuaziastus: visuomeninkus, verslo, mokslo, viešojo sektoriaus atstovus ir jaunimą dalytis ateities vizijomis.
Organizatoriai - Getės institutas, Prancūzų institutas, Britų taryba, Europos komisija, Valstybinės lietuvių kalbos komisija ir Vytauto Didžiojo Užsienio kalbų institutas organizuoja „Scrabble“ turnyrą Lietuvos gimnazistams! Europos kalbų dienos proga kviečiame 9–12 klasių moksleivius suburti komandą ir dalyvauti „Scrabble“ turnyro nuotykyje. Komandos varžysis dėl puikių prizų!
Vos daugiau nei pusė Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų savo studijų programą rekomenduotų kitiems, rodo birželį Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro paskelbtos apžvalgos duomenys. Nors tokį skeptišką požiūrį lemiančių priežasčių yra ne viena, bet neretai nusivylimą studijomis gali sukelti ir dar dvyliktoje klasėje padarytos klaidos.
Esi gudrus, kūrybiškas ir plataus akiračio? Domiesi skaičių pasauliu? Dalyvauk tarptautiniame jaunimo matematikos iššūkyje, kuris suteikia galimybę gimnazijų moksleiviams ir studentams iš viso pasaulio įrodyti savo matematinius gebėjimus ir atskleisti kūrybiškumą.
Rodoma 1 - 20402 įrašų
Įrašų puslapyje: