Tinklalapio logotipas
Idėjų mugė skiriasi nuo kitų konkursų tuo, kad čia bus pristatomi ne užbaigti darbai, o tik idėjos. Idėja bus pristatoma stendiniu pranešimu (plakatas), kuriame pateikiama informacija apie planuojamą ir/arba vykdomą tyrimą, aptariama darbo metodika, iškeliamos mokslinės hipotezės, pristatomi tyrimų rezultatai – jei tokie jau yra.
Sostinės savivaldybė, skatindama neformalųjį vaikų ugdymą, ir šįmet planuoja 16,8 tūkst. vilniečių skirti po 15 eurų krepšelį kas mėnesį būreliams po pamokų. Per šiuos metus vyriausybė neformaliam švietimui skyrė 1,6 mln. eurų, savivaldybė planuoja papildomai skirti dar 395 tūkst. eurų, kad būrelius galėtų lankyti dar daugiau vilniečių vaikų.
Šokio mokytojų asociacija organizuoja Lietuvos šokio mokytojų – choreografų, dirbančių su bendrojo lavinimo mokyklų neformaliojo ugdymo šokių kolektyvais, konkursą. Juo siekiama įvertinti kelerių pastarųjų metų kūrybinę veiklą ir paskatinti choreografus kurti ir skelbti naujus įvairių šokio žanrų ir stilių šokius bei dalintis gerąja patirtimi.
Spalio 26 d., ketvirtadienį, 11 val. Seimo II rūmų parodų galerijoje bus pristatyta 23-iosios Lietuvos mokinių dailės olimpiados laureatų darbų paroda „Piliakalniai: praeities retrospektyva, dabarties realijos, ateities vizijos“.
Jau nebe paslaptis, kad 2020 metų Tokijo olimpinėse žaidynėse išvysime naują sporto šaką – jaunimo tarpe sparčiai populiarėjančias banglentes. Šis sportas Lietuvoje apipintas įvairiais mitais, tačiau kas geriau galėtų juos paneigti, jei ne daugiau kaip dvidešimt metų vandens sportais užsiimantis Girmantas Neniškis?
Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos instituto profesorės Valentinos Dagienės sukurtas informatinį mąstymą skatinantis projektas „Bebras“ sparčiai plečiasi. Į šią iniciatyvą įsitraukia vis daugiau pasaulio šalių.
Švedijos žaidimų kūrėjas ir leidėjas "MAG Interactive" kartu su “WeAreQiiwi Interactive” sukūrė naują edukacinį žaidimą "Backpacker”. Tai virtualus žaidimas, kurio metu atliekant užduotis bei atsakant į įvairius klausimus galima keliauti net po 36 didžiuosius pasaulio miestus.
14 metų Lietuvoje veikiantis Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“ skelbia kasmetę talentingų vaikų atranką ir kviečia joje dalyvauti muzikai itin gabius šalies vaikus. Pretenduoti į paramą gali vaikai nuo 10 iki 16 metų, besimokantys Lietuvoje ar užsienio šalyse bei savo ateitį ir karjerą siejantys su profesionalia muzika.
2018 metų Lietuvos mokinių dailės olimpiada skirta Lietuvos 100-mečiui paminėti. Olimpiados tema –„Lietuvos sėkmės istorijos šimtmetis: praeitis, dabartis, idėja Lietuvai“.
Ar kada nors teko susimąstyti, kokia augalų ir gyvūnų įvairovė mus supa gamtoje? Galbūt bandėte suskaičiuoti, kiek skirtingų vabalų, paukščių, augalų ar medžių rūšių galima surasti apibrėžtoje teritorijoje? Į šiuos klausimus įdomius atsakymus gali pateikti Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos 8-9 klasės mokiniai, dalyvavę tarptautinio projekto „Let It Grow“ aplinkosauginėje iniciatyvoje „BioBlitz“.
Lietuvos moksleivių sąjunga, siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į emocinę aplinką mokykloje, 2016 metų lapkričio 6 dieną pradėjo veiklos programą „Emocija+“. Tai programa, kurios tikslas – vykdant įvairaus pobūdžio veiklas skatinti moksleivius ieškoti būdų, kaip mokyklos emocinę aplinką padaryti pozityvesnę ir palankesnę kiekvienam mokyklos bendruomenės nariui, suteikti moksleiviams žinių...
Vilniaus universiteto studentas Adomas Paulauskas ir Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos abiturientas Matas Aliuškevičius Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse apdovanoti specialiaisiais prizais.
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kviečia šalies mokyklas įsitraukti į projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ veiklas, kurių metu mokiniai turės galimybę dalyvauti įvairiose kūno kultūros ir fizinio aktyvumo edukacinėse programose.  Programas organizuos patyrę specialistai.
Rugsėjo 22 d. Taline prasideda Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkursas. Šiais metais Lietuvai konkurse atstovaus Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos absolventas, Vilniaus universiteto Programų sistemų studentas Adomas Paulauskas su darbu „Virtualia realybe pagrįsti reabilitaciniai žaidimai“ ir Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos dvyliktokas Matas Aliuškevičius su darbu „Bičių kolonijos...
XV Pasaulio vaikų haiku konkursą savo šalyse organizuos daugiau nei 45 pasaulio šalių ir jų regionų. Organizatorių teigimu, konkursas – tai puiki proga vaikams kurti išreiškiant savo patirtis, požiūrį trumpiausia poezijos forma, kūrinį dar ir iliustruojant. Organizatoriai siekia, kad haiku kūrimo patirtis dalyviams taptų jų malonių vaikystės prisiminimų dalimi.
Imkitės pilietinių ir socialinių iniciatyvų, jas įgyvendinkite ir pristatykite. Iki rugsėjo laukiame ne tik jūsų gerosios patirties pavyzdžių, bet ir nepavykusių iniciatyvų pristatymo, tik nurodykite, su kokiomis problemomis susidūrėte ir kaip jas bandėte spręsti. Galima pristatyti ir 2014–2016 metais įvykdytas iniciatyvas. Iniciatyvų pristatymų siuntimo laikas pratęstas iki spalio 23 d.
Įgyvendindama Vyriausybės programą ir siekdama užtikrinti vaikų ir jaunimo kultūrinių kompetencijų ugdymą ir kultūros prieinamumą, Kultūros ministerija, bendradarbiaujant su Lietuvos muziejų asociacija (LMA), inicijavo specialią muziejų kultūrinio svetingumo programą moksleiviams – „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai“.
Vaikai ir technologijos. Kompiuteriai ir kūryba. Skaičiai ir raidės. Jei Lietuvoje yra visus šiuos dalykus į visumą sujungti gebančių specialistų, Monika Katkutė-Gelžinė – viena geriausių savo srityje. Ji – kūrybinių technologijų akademijos vaikams „bit&Byte“ steigėja.
Nuo spalio 3 d. Vilniaus etninės kultūros centras kviečia 7-13 metų vaikus lankyti neformaliojo švietimo programą „Etnokultūros studija“. Būrelyje laukiami vaikai, norintys ne tik susipažinti su tradicine kultūra, bet ir linksmai praleisti popietes su bendraamžiais.
Seimo Švietimo ir mokslo komitete 2017 m. rugsėjo 13 d. svarstytas neformaliojo vaikų švietimo finansavimo „krepšelio" principu klausimas. Posėdyje Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai informavo, kad prie 2017 metams skirtų 7,125 mln. eurų neformaliojo vaikų švietimo „krepšeliams" finansuoti, nutarta papildomai savivaldybėms skirti 1,1 mln. eurų.
„Gelbėkit vaikus“ užsakymu pavasarį „Spinter tyrimų“ bendrovės atliktas reprezentatyvus Lietuvos vaikų tyrimas „Jaunas balsas 2017“ atskleidė liūdną statistiką.
Rodoma 1 - 2050 įrašų
Įrašų puslapyje: