Tinklalapio logotipas
Nuo birželio 15 d. Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Švietimo ir mokslo ministerija, kviečia kultūros ir meno įstaigas, menininkus ir kultūros edukatorius teikti paraiškas Kultūros paso paslaugų, skirtų visų klasių mokiniams, atrankai.
Nuo birželio 1 d. švelninami saugos reikalavimai neformaliojo vaikų švietimo veikloms ir vasaros stovykloms. Jie patvirtinti sveikatos apsaugos ministro įsakymu.
Deja, ne visi turi galimybę nupirkti savo vaikams vis brangstantį kelialapį į stovyklą ar sumokėti už keliones, taip pat ne visi randa veiklų per vasaros atostogas. Gera išeitis – atvirosios ugdymo erdvės.
Jau atnaujintas Kultūros paso paslaugų teikimas. Paslaugų teikėjai ir mokyklos siūlydamos bei užsakydamos paslaugas turi vadovautis valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais. Rekomenduojama vienos vaikų grupės veiklas organizuoti vienoje patalpoje, o prioritetą teikti veiklų organizavimui lauke.
Tęsdami įdomiuosius bandymus su valgomąja soda pabandykite iš lipdymo masės sukurti kelis gaminukus ir su jais atlikti eksperimentą, – jį Tėvo dienos proga galima parodyti tėčiui. Šią originalią dovaną jam primins ir pieštukinė, kurios gamybai puikiausiai panaudosite po eksperimentų likusias valgomosios sodos pakuotes.
Prasidėjus vasarai, kaip ir kasmet, kviečiame dalyvauti iniciatyvoje „Man rūpi“. Galbūt tvarkysite savo gyvenamąją aplinką, padėsite seneliams, savanoriausite ar darysite kitus gerus darbus – pasidalinkite jais su mumis!
Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademija dalyvauja iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“ ir kviečia visus, norinčius šią vasarą susipažinti su aviacija. Veiklos vyks Alytuje, Biržuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Kaune, Telšiuose ir Zarasuose.
Kviečiame 5–12 klasių mėgstančius turizmą mokinius, būrelių narius, vadovus, kitus aktyvius bendruomenės narius į jaunųjų žygeivių vasaros stovyklą „Kelionių tradicijos“. Stovykla vyks liepos 4–8 d. Guntauninkų kaime esančiuose Keliautojų namuose (Ignalinos r.).
Folkloro mokytoja Nijolė Grivačiauskienė – viena iš puikių lektorių, etninės kultūros specialisčių, ne kartą vedusių užsiėmimus apie kalendorines šventes mūsų Centro kartu su Vilniaus etninės kultūros centru organizuotuose kvalifikacijos tobulinimo seminaruose.
Dviratis – patogi, ekologiška transporto priemonė, kuria patogu važinėti ir mieste, ir kaime. Prasidedančios mokinių vasaros atostogos dar labiau pagausins dviračių vairuotojų gretas. Dviračiu važinėtis smagu, o kad būtų ne tik smagu, bet ir saugu – reikia mokėti kelių eismo taisykles ir jų laikytis.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informuoja, kad mokinių tėvai, vaikai jau gali rinktis patinkančias vaikų vasaros stovyklas. Šiemet Švietimo mainų paramos fondo administruojamo TAPK2 projekto lėšomis organizuojama 18 stacionarių stovyklų Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Alytaus ir kitose apskrityse. Jos vyks keliomis pamainomis.
Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga garsūs vaikų knygų kūrėjai dovanoja Lietuvos vaikams visiškai naują, nematytą, dar niekada neskaitytų istorijų, formatą – „Knygiukus“. „Knygiukai“ – tai iš vieno A4 lapo išlankstomos knygutės, kurias tereikia parsisiųsti, atsispausdinti ir sulankstyti pagal pateiktas instrukcijas. Jie jau laukia savo skaitytojų interneto svetainėje adresu www.knygiukai.lt.
5–12 klasių mokiniai kviečiami pasirinkti Motiejaus Valančiaus, Juozo Tumo-Vaižganto kūrybos ar gyvenimo epizodus bei laisva forma juos pristatyti, interpretuoti – vaidinimais, filmukais, piešiniais ir t. t. Pagrindinis projekto akcentas šiais metais skiriamas mokinių ir mokyklų bendradarbiavimui.
Pasitelkę teoriją ir intuiciją, leiskimės į eksperimentus. Nesudėtingi, bet įdomūs bandymai parodys, kaip natrio hidrokarbonatas, arba valgomoji soda, reaguoja su rūgštimis. Visas eksperimentams reikalingas medžiagas galima rasti kiekvienuose namuose – be valgomosios sodos dar prireiks citrinų rūgšties, acto, miltų, muilo arba indų ploviklio ir kelių kitų priemonių.
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kviečia 1–5 klasių mokinius į dienines edukacines vasaros stovyklas.
Paskelbti ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo laimėtojai. Geriausiu darbu šiemet išrinktas Kauno „Saulės“ gimnazijos vienuoliktokės Monikos Šiugždinytės tyrimas.
9–10 klasių mokinius kviečiame mokytis neakivaizdinėse Japonų kalbos ir kultūros, Kinų kalbos ir kultūros ir Jaunųjų aktorių mokyklose.
Vaikiškai spalvotos, stilingai minimalistinės ir net valgomos! Tokių palangių sulaukėme konkurse „Mano žalioji palangė“. Beveik 4000 konkurse dalyvavusių vaikų visą pavasarį kartu su tėveliais, seneliais ir mokytojais kūrė ir augino žaliąsias palanges, kurios šiais metais buvo skirtos žolininkės ir etnografės Eugenijos Šimkūnaitės metams paminėti.
Būsimuosius 10–11 (II–III gimnazinių) klasių mokinius kviečiame prisijungti prie Neakivaizdinės jaunųjų biochemikų mokyklos (NJBM) 23 laidos mokinių.
Lietuvių kalboje turime nemažai pavadinimų, kurie skamba labai panašiai ar net vienodai, nors turi gana skirtingas reikšmes. Įvairūs gyvūnai, augalai ir kiti objektai irgi neretai „skolinasi“ vieni kitų vardus.
Nuo gegužės 19 d. neformaliojo vaikų švietimo veiklas, paprastai tariant – būrelius, edukacinius užsiėmimus – bus galima organizuoti didesnėms grupėms. Numatyta, kad vietoje maksimalaus šiuo metu nustatyto 10 vaikų skaičiaus grupėje užsiėmimuose galės dalyvauti 15 vaikų. Svarbu, kad ir toliau galioja visi anksčiau nustatyti reikalavimai, leisiantys užtikrinti saugią aplinką ir vaikams, ir...
Folkloro mokytoja Nijolė Grivačiauskienė – viena iš puikių lektorių, etninės kultūros specialisčių, kuri ne kartą vedė užsiėmimus apie kalendorines šventes mūsų Centro kartu su Vilniaus etninės kultūros centru organizuotuose kvalifikacijos tobulinimo seminaruose.
MO muziejus jau šios vasaros pradžioje organizuoja virtualias Lietuvos meno žaidynes – MOlimpiadą. Žaidynės įvyks birželio 4 dieną, o jose dalyvauti bei žaismingai sužinoti daugiau apie Lietuvos meną kviečiami visi norintys.
Švelnėjant karantino sąlygoms, nuo šios savaitės Lietuvos vaikų ir jaunimo centras atnaujina veiklą patalpose. Palaipsniui į centrą galės sugrįžti ir veiklose dalyvauti ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikai, suaugusieji.
Rodoma 1 - 201202 įrašų
Įrašų puslapyje: