Tinklalapio logotipas
Šiandieninė mokykla siekia ne tik suteikti mokiniams įvairių sričių žinių, gebėjimų, bet ir ugdyti vertybines jų nuostatas. Viena iš mokyklos funkcijų – orientuoti mokinį į sveiko gyvenimo vertybių pasaulį, kurio pažinimas padeda pajusti prasmingo gyvenimo grožį, rasti aktyvaus, kūrybingo gyvenimo prasmę.
Grupė mokytojų iš Lietuvos praėjusią savaitę praleido Tartu. Ten jie dalyvavo GLOBE programos dalyviams skirtuose mokymuose. Dauguma – nauji GLOBE dalyviai, nuo naujų mokslo metų dar tik pradėsiantys dalyvauti programoje.
Mus supa įvairūs mokslo išradimai, tačiau dažnai neįsigiliname į jų veikimo principus ar priežastingumą. Jau mokykloje mokantis sunkios teorijos galime išspręsti daugelį dilemų, bet dažnai teoriją nustumiame į šoną, o klausimus taip ir paliekame neatsakytus.
Jau rugpjūčio 22 dieną Vilniuje startuoja registracija į plaukimo mokymosi grupes. Vilniaus miestas kviečia mokytis plaukti ir savo įgūdžius tobulinti 7-15 metų vaikus. Prisiminus birželio mėnesį finišavusį projektą „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“, kurio metu plaukti Lietuvos sostinėje mokėsi 2430 antrokų, neabejojama, kad naujos grupės bus užpildytos labai greitai.
Tailande, Bankoke, vyko tarptautinis debatų turnyras – World Schools Debating Championship. Šiame čempionate iš viso dalyvavo 64 komandos. Lietuvai atstovavo 5 mokiniai: Liepa Šeškevičiūtė, Vita Raskevičiūtė, Patricija Karpavičiūtė, Marius Būga ir Adelė Brinkytė.
Iš tarptautinės informatikos olimpiados, vykusios Azerbaidžano sostinėje Baku, Lietuvos komanda parsivežė du sidabro ir vieną bronzos medalį. Sidabro medalius iškovojo Kauno technologijos universiteto gimnazijos abiturientai – Gediminas Lelešius ir Tautvydas Jasiūnas (mokytojai Kristina Serapinaitė ir Kęstutis Simonavičius). Bronzos medalį pelnė Vilniaus licėjaus abiturientas Martynas Sinkievič.
13-ojoje tarptautinėje astronomijos ir astrofizikos olimpiadoje, vykusioje Vengrijos mieste Keszthely, Vilniaus licėjaus abiturientas Ignas Juodžbalis pelnė bronzos medalį. Pagyrimo raštu apdovanotas ir kitas Vilniaus licėjaus mokinys – Ignas Mačiulis. Abu jie astronomijos žinias gilina Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) astronomijos būrelyje (mokytoja Aurelija Visockienė).
Lietuvos mokiniai Honkonge vykusioje tarptautinėje geografijos olimpiadoje iškovojo aukso, sidabro ir bronzos medalius.
Vasarai persiritus į antrą pusę, tiek tėvai, tiek moksleiviai pradeda svarstyti: ką veikti toliau? Tyrimai rodo, kad per vasaros atostogas dauguma mokinių praranda dalį savo įgūdžių, o grįžę į mokyklos suolą turi gerokai paplušėti, kad vėl įsivažiuotų į ritmą. Tokios išvados tėvų nedžiugina ir verčia galvoti, ką daryti, kad vasara nenueitų veltui.
Šiemet 11-oji Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiada vyks rudenį. Olimpiada rugsėjo 20 d. vienu metu bus organizuojama didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje).
56 dalyviai iš 8 skirtingų šalių susirinks dalintis savo patirtimis aplinkosaugos ir vandenynų užterštumo temomis. Myli gamtą ir mūsų planetą? Ieškomi 7 dalyviai į tarptautinius jaunimo mainus „Save Nature“, kurie vyks 2019 m. rugsėjo 21–30 d. Turkijoje.
Domiesi psichikos sveikata? Norėtum geriau suprasti apie nerimo sutrikimus, depresiją, prischologines krizes ir savižudybes ir kitas psichinės sveikatos subtilybes?
Lietuvai Kinijos mokslo ir technologijų inovacijų konkurse paaugliams CASTIC, šiemet vykusiame Makao, atstovavę mokiniai įvertinti trečiosios vietos apdovanojimu. Lietuva konkursui pateikė du projektus – abu jie tarp laimėtojų.
Liepos 27d. Lietuvos jaunųjų geografų komanda išvyko į XVI tarptautinę geografijos olimpiadą, kuri šiais metais pirmąją rugpjūčio savaitę vyks Kinijos mieste Honkonge.
Liepos 14–21 dienomis Segede, Vengrijoje, vyko 30-oji Tarptautinė biologijos olimpiada, kurioje Lietuvos komanda pelnė aukso, 2 bronzos medalius bei pagyrimo raštą. Olimpiadoje aukso medalį iškovojo Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos dešimtokas Simonas Melaika (mokyt. Virginija Ivanauskaitė), bronzos medaliais įvertinti Kauno technologijos universiteto gimnazijos abiturientas Dovydas...
Visi šeši Lietuvos komandos atstovai iš 60-osios tarptautinės matematikos olimpiados, vykusios liepos 10–22 d. Bato mieste, Jungtinėje Karalystėje, grįžta su apdovanojimais. Iškovoti trys bronzos medaliai ir trys pagyrimo raštai.
Šiais metais Lietuvoje jau aštuntą kartą vyko Barboros Petchenik pasaulio vaikų žemėlapių konkursas. Buvusios Tarptautinės kartografų asociacijos viceprezidentės garbei pavadintas konkursas rengiamas kas antrus metus. Nacionalinės atrankos, organizuojamos Lietuvos kartografų draugijos (LKD), metu šiemet išrinkti 6 darbai, kuriais Lietuvai yra atstovaujama Japonijoje.
Galerija TRIVIUM, norėdama prisidėti prie Lietuvos gamtos išsaugojimo, organizuoja vaikų piešinių konkursą „Medžiai ir jų gyventojai“. Piešinius siųskite iki rugpjūčio 20 dienos. Kūrybiškiausiai temą atskleidę jaunieji menininkai bus apdovanoti.
Visi penki Lietuvos komandos nariai iš Izraelyje Tel Avive vykusios 50-osios tarptautinės fizikos olimpiados grįžta su apdovanojimais. Iškovoti du bronzos medaliai ir trys pagyrimo raštai.
Birželio 24–30 d. Vištyčio regioniniame parke vyko Neakivaizdinės jaunųjų geografų mokyklos vasaros stovykla-ekspedicija. Pirmąjį vakarą vykęs stovyklos atidarymas prasidėjo Rasų švente, kurią vedė Ramunė Barma.
Lietuvoje kitais metais vyks išskirtinis mokslo renginys – Tarptautinė fizikos olimpiada. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, Vilniaus universiteto rektorius Artūras Žukauskas ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius šiandien pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl šios olimpiados organizavimo Lietuvoje 2020-ųjų metų liepos 18–26 d.
Rodoma 1 - 20954 įrašų
Įrašų puslapyje: