Tinklalapio logotipas
Nuo birželio 1 d. švelninami saugos reikalavimai neformaliojo vaikų švietimo veikloms ir vasaros stovykloms. Jie patvirtinti sveikatos apsaugos ministro įsakymu.
Deja, ne visi turi galimybę nupirkti savo vaikams vis brangstantį kelialapį į stovyklą ar sumokėti už keliones, taip pat ne visi randa veiklų per vasaros atostogas. Gera išeitis – atvirosios ugdymo erdvės.
Jau atnaujintas Kultūros paso paslaugų teikimas. Paslaugų teikėjai ir mokyklos siūlydamos bei užsakydamos paslaugas turi vadovautis valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais. Rekomenduojama vienos vaikų grupės veiklas organizuoti vienoje patalpoje, o prioritetą teikti veiklų organizavimui lauke.
Dviratis – patogi, ekologiška transporto priemonė, kuria patogu važinėti ir mieste, ir kaime. Prasidedančios mokinių vasaros atostogos dar labiau pagausins dviračių vairuotojų gretas. Dviračiu važinėtis smagu, o kad būtų ne tik smagu, bet ir saugu – reikia mokėti kelių eismo taisykles ir jų laikytis.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informuoja, kad mokinių tėvai, vaikai jau gali rinktis patinkančias vaikų vasaros stovyklas. Šiemet Švietimo mainų paramos fondo administruojamo TAPK2 projekto lėšomis organizuojama 18 stacionarių stovyklų Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Alytaus ir kitose apskrityse. Jos vyks keliomis pamainomis.
Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga garsūs vaikų knygų kūrėjai dovanoja Lietuvos vaikams visiškai naują, nematytą, dar niekada neskaitytų istorijų, formatą – „Knygiukus“. „Knygiukai“ – tai iš vieno A4 lapo išlankstomos knygutės, kurias tereikia parsisiųsti, atsispausdinti ir sulankstyti pagal pateiktas instrukcijas. Jie jau laukia savo skaitytojų interneto svetainėje adresu www.knygiukai.lt.
5–12 klasių mokiniai kviečiami pasirinkti Motiejaus Valančiaus, Juozo Tumo-Vaižganto kūrybos ar gyvenimo epizodus bei laisva forma juos pristatyti, interpretuoti – vaidinimais, filmukais, piešiniais ir t. t. Pagrindinis projekto akcentas šiais metais skiriamas mokinių ir mokyklų bendradarbiavimui.
Pasitelkę teoriją ir intuiciją, leiskimės į eksperimentus. Nesudėtingi, bet įdomūs bandymai parodys, kaip natrio hidrokarbonatas, arba valgomoji soda, reaguoja su rūgštimis. Visas eksperimentams reikalingas medžiagas galima rasti kiekvienuose namuose – be valgomosios sodos dar prireiks citrinų rūgšties, acto, miltų, muilo arba indų ploviklio ir kelių kitų priemonių.
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kviečia 1–5 klasių mokinius į dienines edukacines vasaros stovyklas.
Paskelbti ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo laimėtojai. Geriausiu darbu šiemet išrinktas Kauno „Saulės“ gimnazijos vienuoliktokės Monikos Šiugždinytės tyrimas.
9–10 klasių mokinius kviečiame mokytis neakivaizdinėse Japonų kalbos ir kultūros, Kinų kalbos ir kultūros ir Jaunųjų aktorių mokyklose.
Vaikiškai spalvotos, stilingai minimalistinės ir net valgomos! Tokių palangių sulaukėme konkurse „Mano žalioji palangė“. Beveik 4000 konkurse dalyvavusių vaikų visą pavasarį kartu su tėveliais, seneliais ir mokytojais kūrė ir augino žaliąsias palanges, kurios šiais metais buvo skirtos žolininkės ir etnografės Eugenijos Šimkūnaitės metams paminėti.
Būsimuosius 10–11 (II–III gimnazinių) klasių mokinius kviečiame prisijungti prie Neakivaizdinės jaunųjų biochemikų mokyklos (NJBM) 23 laidos mokinių.
Lietuvių kalboje turime nemažai pavadinimų, kurie skamba labai panašiai ar net vienodai, nors turi gana skirtingas reikšmes. Įvairūs gyvūnai, augalai ir kiti objektai irgi neretai „skolinasi“ vieni kitų vardus.
Nuo gegužės 19 d. neformaliojo vaikų švietimo veiklas, paprastai tariant – būrelius, edukacinius užsiėmimus – bus galima organizuoti didesnėms grupėms. Numatyta, kad vietoje maksimalaus šiuo metu nustatyto 10 vaikų skaičiaus grupėje užsiėmimuose galės dalyvauti 15 vaikų. Svarbu, kad ir toliau galioja visi anksčiau nustatyti reikalavimai, leisiantys užtikrinti saugią aplinką ir vaikams, ir...
Folkloro mokytoja Nijolė Grivačiauskienė – viena iš puikių lektorių, etninės kultūros specialisčių, kuri ne kartą vedė užsiėmimus apie kalendorines šventes mūsų Centro kartu su Vilniaus etninės kultūros centru organizuotuose kvalifikacijos tobulinimo seminaruose.
MO muziejus jau šios vasaros pradžioje organizuoja virtualias Lietuvos meno žaidynes – MOlimpiadą. Žaidynės įvyks birželio 4 dieną, o jose dalyvauti bei žaismingai sužinoti daugiau apie Lietuvos meną kviečiami visi norintys.
Švelnėjant karantino sąlygoms, nuo šios savaitės Lietuvos vaikų ir jaunimo centras atnaujina veiklą patalpose. Palaipsniui į centrą galės sugrįžti ir veiklose dalyvauti ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikai, suaugusieji.
Sunku įsivaizduoti, kaip biblioteka dirba karantino metu! Bet kaip sakoma „Kai nori, tai viskas įmanoma!“. Karantino pradžioje gimė nuostabi idėja, kuria noriu pasidalinti su visais. Kaip ji atrodė?
Rašėme, kad augalų daigeliams virusai ir karantinas – nebaisu. Ir tuo įsitikinome 100 procentų! Po ilgų ir sudėtingų vertinimo komisijos diskusijų paaiškėjo 2020 metų ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“ geriausi darbai. Kviečiame susipažinti su originaliausiomis ir įdomiausiomis žaliosiomis palangėmis – jų trisdešimt.
Kukurūzų krakmolo masė – ekologiška ir namuose lengvai pagaminama priemonė lipdymui. Kviečiame mažuosius kartu su tėveliais nulipdyti iš jos Gyvybės medį. Užduotis skirta ne tik lavinti vaikų kūrybingumui, smulkiajai motorikai, bet ir supažindinti su gamtos mokslais.
Šalyje besitęsiant karantinui didžioji dalis Lietuvos mokinių dalykinių olimpiadų, konkursų ir kitų renginių organizuojama nuotoliniu būdu arba perkeliama į kitus metus, dalis atšaukiama.
Inkilo gaminimo instrukcija parengta pagal ornitologų rekomendacijas, taigi jei tinkamai jį pagaminsite, įsigysite labai įdomų kaimyną ir galėsite stebėti jo gyvenimą kiekvieną dieną.
Rodoma 1 - 201197 įrašų
Įrašų puslapyje: