Tinklalapio logotipas
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kviečia į nuotolinių gamtos pamokų ciklą „Gamtos mitų griovėjai“. Jūsų laukia trys įdomios ir įtraukiančios pamokos apie vabzdžių, šikšnosparnių ir paukščių pasaulį!
Virtualėjant pasauliui ir vis labiau aktualėjant edukacijos poreikiui, Lietuvos nacionalinė filharmonija siūlo patrauklią ir muzikos pedagogų nuotoliniam darbui ypač tinkamą naujieną – edukacinių laidų ciklą „Muzikos enciklopedija trumpai“. Jis skirtas mokiniams ir jaunimui, ir rodomas Filharmonijos skaitmeninėje koncertų salėje.
5–8 klasių mokinius kviečiame dalyvauti nacionaliniame viktorinų žaidime „Gamtininkų žiemos turnyras“. Žaidimas vyks nuotoliniu būdu ZOOM platformoje. Iš viso tarpusavyje varžysis 16 komandų iš 16 skirtingų Lietuvos mokyklų. Žaidimas vyks gruodžio mėnesį. Registracija vyksta iki lapkričio 27 d.
Internetas tampa vis svarbesniu įrankiu moksleiviams – naršydami jie ne tik leidžia laisvalaikį, bet ir mokosi, ieško informacijos ar atlieka namų darbus. Todėl saugaus interneto klausimas tampa vis aktualesnis. Reaguodama į pokyčius visuomenėje, kompanija „Google“ Lietuvoje pristato moksleiviams skirtą ugdymo programą „Būk Interneto Genijus“, sukurtą lavinti įgūdžius, reikalingus saugiam ir...
Kasmet vykstantis projektas, skirtas XIX amžiaus vidurio lietuvių tautos švietėjo ir kultūros puoselėtojo Motiejaus Valančiaus atminimui, šiais metais sulaukė 18 darbų. Projekto tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi lietuvių tautos patriarchais bei ugdytis tautinę savimonę.
Konkursas skirtas skatinti mokinius apmąstyti bei analizuoti genetinių tyrimų ir jų rezultatų pritaikymo galimybių svarbą visuomenei. Taip pat ugdyti sklandų minčių, apgalvotų ir paremtų argumentais, įrodančiais pasirinktos temos aktualumą, dėstymą.
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, rūpindamasi neigiamu Covid-19 pandemijos poveikiu vaikų emocinei sveikatai, išvertė knygelę „Mano herojus – tai tu“ knygelę, skirtą viso pasaulio vaikams, paveiktiems COVID-19 pandemijos.
Esi užkietėjęs fizikas? Lapkričio 27 d. dalyvauk nuotolinėje fizikos popietėje ir pasisemk naujų idėjų fizikos olimpiadai! O gal fizika – nemėgstamiausia Tavo pamoka? Prisijunk ir įsitikink, kad fizika nėra sausas, nuobodus ir monotoniškas mokslas.
Siekdama labiau plėtoti ir modernizuoti Kultūros paso paslaugą Vyriausybė už 2,5 mln. eurų iki 2021 m. gruodžio 31 d. planuoja sukurti kultūrinės edukacijos administravimo platformą, sutelkti kultūros edukatorių tinklą ir sustiprinti jų kompetencijas. Įgyvendinant projektą ketinama atgaivinti ir kultūrinių partnerysčių idėją – kūrėjus įtraukti ir į formalųjį ugdymą.
Tik prasidėjus karantinui, daugeliui atrodė, jog kokybiškai organizuoti šokio, sporto, teatro, kitų būrelių nuotoliniu būdu – neįmanoma. Bet atsirado tų, kurie drįso tai išbandyti. Kaip tik jų dėka šiandien jau turime puikių patirties pavyzdžių, patikrintų ugdymo metodų.
Šiemet STEAM mokslų konkursas „Mūsų eksperimentas“ vyko nuotoliniu būdu – laikydamiesi karantino taisyklių ir visų rekomendacijų mokiniai nenuleido rankų ir darė eksperimentus nuotoliniu būdu konsultuodamiesi su mokytojais, o kai kurie įtraukė ir savo šeimos narius.
Nors dėl karantino apribojimų į Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodą lankytojai patekti negali, ieškoma naujų ir inovatyvių informacijos sklaidos būdų jiems pasiekti bei palaikyti abipusį ryšį ir bendrystę. Karantinas koreguoja, bet nesustabdo Botanikos sodo darbo: pasitelkiamos informacinės technologijos, nuotolinio mokymosi platformos, mobiliosios programėlės ir socialiniai tinklai,...
Kviečiame vaikus namuose atlikti eksperimentą, kurio tikslas – ištirti augalus, kurių nuovirai pakeičia savo spalvą rūgščioje ir šarminėje terpėse. Darbe chemiją siūlome derinti su kūryba ir nuovirus vėliau panaudoti audinio dažymui.
Lietuvos nacionalinis dramos teatras ir vėl siūlo turinį nuotolinėms pamokoms. Pavasarį LNDT inicijuotos nuotolinės pamokos sulaukė labai didelio mokytojų susidomėjimo, buvo gauta daug užklausų. Nuotolines pamokas kaip ir pavasarį ves įvairių sričių teatro menininkai (režisieriai, aktoriai, dramaturgai ir kiti).
Kviečiame aktyviai dalyvauti nuotoliniuose renginiuose, skirtuose Mokyklų bendruomenių metams.
Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje kviečia dalyvauti tarptautiniame vaikų piešinių konkurse „Lidice 2021“. Tai – vienas didžiausių vaikų kūrybos konkursų pasaulyje. Konkurse laukiami ir pavieniai dalyviai, ir mokyklų ar neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimų grupės.
Vyriausybei nuo lapkričio 7 d. paskelbus karantiną visoje šalyje, sostinės savivaldybė imasi veiksmų, kaip užtikrinti saugų efektyvų mokymą(si) – pasitarus su švietimo įstaigų vadovais, nuspręsta, kad sostinėje nuo pirmadienio 5-12 klasių mokiniai mokysis tik nuotoliniu būdu.
Vyriausybei paskelbus karantiną, vaikai, kurie ugdomi pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas, lankys darželius ir mokyklas įprastai, o 5-12 klasių mokiniai, taip pat mokiniai profesinio mokymo įstaigose, studentai aukštosiose mokyklose ateinančias tris savaites nuo lapkričio 9 d. mokysis nuotoliniu arba mišriu būdu. Kokį būdą rinktis, apsispręs savivaldybė arba pati...
Lapkričio 7 d. (11–15 val.) vyks renginys „Savanorystė, pilietiškumas, bendruomeniškumas – misija įmanoma“. Renginio metu bus aptarta, kokias kompetencijas padeda ugdyti savanoriška jaunimo tarnyba, ką daryti, kad pilietinis ir patriotinis ugdymas būtų įdomus ir įtraukiantis, bus pristatomi jaunimo pilietiškumą skatinantys projektai.
Lapkričio 5 d. Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje (Naugarduko g.10/2, Vilnius) atidaryta nacionalinio mokinių meninės kūrybos darbų konkurso „Atrask žydų kultūrą: tradicijos, gyvensena ir simboliai“ geriausių darbų paroda. Konkursas skirtas Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams.
Skelbiame organizacijų, aktyviausiai prisijungusių prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ ir pasiūliusių įdomiausių veiklų, sąrašą. Švietimo, kultūros ir kitas įstaigas įsitraukti į iniciatyvą „Atverk duris vasarai“ Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras pakvietė jau penktą kartą.
Dėl COVID-19 pandemijos neįvykus tarptautinei astronomijos ir astrofizikos olimpiadai (IOAA 2020), jos organizacinis komitetas pasiūlė alternatyvą – jaunuosius astronomijos mėgėjus iš įvairių pasaulio šalių pakvietė dalyvauti nuotoliniu būdu organizuojamose Pasaulinėse astronomijos ir astrofizikos e-varžybose (GeCAA).
Rodoma 1 - 201293 įrašų
Įrašų puslapyje: