Tinklalapio logotipas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos apklausos duomenimis, apie 76 proc. neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) teikėjų veiklas planuoja vykdyti nuotoliniu būdu.
Atėjęs pavasaris žadina gamtos ilgesį, bet kol rekomenduojama likti namuose, siūlome gamtos pažinimo džiaugsmą atrasti virtualioje erdvėje. Dalijamės nuorodomis į portalus ir elektroninius leidinius, kur rasite daug naudingos, įdomios informacijos, žaidimų ir interaktyvių užduočių.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija savivaldybių, neformaliojo vaikų švietimo įstaigų vadovų prašo, kad karantino laikotarpiu nenutrūktų vaikų neformalusis švietimas. Kiek tai įmanoma, jis gali būti organizuojamas nuotoliniu būdu.
Kad laikas namie neprailgtų, kviečiame pasitelkti kūrybingumą, namie lengvai randamus daiktus ir pamankštinti rankas. Šiek tiek laiko, truputėlis kantrybės – ir kartu su vaikais pasigaminsite keletą namie pritaikomų dalykų: skirtukų knygoms, dokumentų ar žurnalų dėklą, spalvotų apyrankių.
Kasdien elektroniniais laiškais ir skambučiais sulaukiame klausimų, ar dėl paskelbto karantino neatidedamas ekologinis konkursas „Mano žalioji palangė“? Ne, konkursas vyksta! Nors karantinas truputį pakoregavo jo eigą, dauguma žaliųjų palangių persikėlė į mokinių ir mokytojų namų erdves.
Lipdymas iš volelių lavina erdvinį mąstymą, vaizduotę, skatina kūrybiškumą, ugdo darbo įgūdžius. Iš volelių galima lipdyti ne tik įvairių formų indus, bet ir skulptūrėles. Šis lipdymo būdas nereikalauja specialių sąlygų ir daug instrumentų, taigi kviečiame vaikus šį būdą išbandyti namuose.
Portale www.tautosakosvartai.lt rasite daug informacijos apie lietuvių papročius ir tradicijas, dailę, muziką, šokį, taip pat – liaudies dainų ir sutartinių įrašų.
Šiandien dalijamės informacija, kuri bus naudinga namuose mokantis fizikos ir astronomijos. Įdomiuosius eksperimentus galima atlikti namuose, o pavasarinį dangų stebėti ir pro langą!
Lietuvos geografijos mokytojų asociacija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras skelbia informaciją, susijusią su šių metų geografijos olimpiadų organizavimu.
Lietuvos biologinę įvairovę daugelis žmonių per mažai pažįsta. Retas žino, kad Lietuvoje gyvena daugiau nei 30 000 skirtingų sistematinių grupių organizmų rūšių, nuo plika akimi neįžiūrimų, iki pačių stambiausių žinduolių. Kai kurie yra visiems matyti, o kiti gali labai nustebinti neįprasta išvaizda ir gyvenimo būdu.
Kovo 6–7 d. Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiada ir konkursas. Olimpiadoje varžėsi III ir IV gimnazinių klasių mokiniai, konkurse “Je parle français et toi?“ – VII klasių prancūzakalbiai, iš viso 60 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų. Mokiniai į šalies etapą pateko sėkmingai įveikę 2-ąjį (rajoninį) turą ir surinkę daugiausia balų už rašymo bei...
Kovo 7 dieną Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete vyko VIII Lietuvos mokinių muzikos olimpiada. Džiaugiamės sulaukę net 44 atlikėjų su pritariančiomis komandomis iš 18 Lietuvos rajonų ir 5 didžiųjų miestų.
Nepatogaus kino klasė – tai nemokama platforma, skirta formaliam bei neformaliam švietimui. Čia rasi filmus, padedančius kalbėti svarbiomis, tačiau ne visada patogiomis socialinėmis temomis. Mokykis, pažink visuomenės įvairovę ir apmąstyk šiandienos iššūkius, žiūrint kiną klasėje.
Šiemet neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) krepšelio lėšomis naudojasi daugiau mokinių, negu pernai. Sausio mėn. NVŠ krepšeliu pasinaudojo daugiau kaip 35 tūkst. mokinių (2019 m. sausį naudojosi 34 tūkst. vaikų). Vasarį NVŠ krepšeliu pasinaudojo 92,4 tūkst. mokinių (2019 m. vasario mėn. – 91,8 tūkst.). Švietimo, mokslo ir sporto ministerija NVŠ finansavimui 2020 metais užtikrino 12 mln. eurų....
Matant gražias gyvūnų nuotraukas, tikriausiai kyla klausimas, kaip pavyksta užfiksuoti baikščius gyvūnus, jei prie jų net neįmanoma prieiti? Ar gamtos fotografija – tai tik mielų gyvūnų ir augalų fiksavimas?
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre apdovanotos grafinio ženklo, skirto Mokyklų bendruomenių metams, konkurso laimėtojos.
Kovo 23-27 dienomis vyks tarptautinis mokyklų bibliotekų projektas „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“. Projekto tikslas – stiprinti mokinių skaitymo motyvaciją, skatinant pažinti giminiškų tautų – lietuvių ir latvių – kalbą, literatūrą, kultūrą, istoriją, kviečiant užmegzti ir palaikyti tarpkultūrinius Lietuvos ir Latvijos mokyklų ryšius.
Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padedant Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai bei Kauno technologijos universitetui, jau 25-ąjį kartą skelbia konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Jame dalyvauti kviečiami 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai, kurie domisi Lietuvos gynybos ir saugumo politika, Lietuvos kariuomene, jos istorija, svarbiausiais įvykiais,...
Rudenį visus Lietuvos moksleivius pakvietusi sukurti pirmąsias skaitmeninio etiketo taisykles, vakar „Samsung“ apdovanojo kūrybingiausius jaunuolius, dalyvavusius projekto „Skaitmeninis moksleivio IQ“ paskelbtame konkurse. Konkurse dalyvavo beveik 300 mokinių, o renginio metu buvo apdovanotos net 7 geriausios komandos.
Lietuvos ir užsienio šalių mokiniams skirto tarptautinio konkurso VILIPO idėja – gamtosaugos problemų sprendimas, taikant gamtos ir technikos mokslus, meno ir kalbos raiškos priemones. Konkurse gali dalyvauti 13–19 metų mokiniai. Projektus pirmajam etapui galima teikti iki kovo 15 d.
Konkurso tikslas – dailės kalba išreikšti savo santykį su gamta. Dalyvių amžius – nuo 4 iki 18 metų.
Vasario 24 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro III rūmuose, Džiaugsmo g. 44, vyks renginys „Pavasario šaukliai: Vieversio diena“. Paskaitą skaitys Lietuvos ornitologų draugijos ornitologas, „Pažinkime paukščius drauge“ edukatorius Gediminas Petkus.
Kovo 7 dieną KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto Fizikos katedroje vyks tradicija tapęs Respublikinis prof. K. Baršausko fizikos konkursas moksleiviams. Konkurse kviečiami dalyvauti 8–12 klasių mokyklų ir gimnazijų mokiniai. Mokytojams konkurso metu, kaip ir kasmet, vyks seminaras.
Rodoma 1 - 201130 įrašų
Įrašų puslapyje: