Tinklalapio logotipas
Grįžti

„Ateities inžinerijos“ platformoje auga ateities inovatoriai
event 2018-05-28 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

„Ateities inžinerijos“ platformoje auga ateities inovatoriai

Gegužės 30 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) centriniuose rūmuose Vilniuje mokiniai iš 20 Lietuvos mokyklų pristatys daugiau nei 50 „Ateities inžinerijos“ platformoje atliktų projektų.

Renginio programa http://ateitin.vgtu.lt/course/index.php?categoryid=159, įėjimas laisvas!

VGTU „Ateities inžinerijos“ nuotolinio ugdymo(si) platforma (AI platforma http://ateitin.vgtu.lt), dalyvaudama Lietuvos mokslų akademijos projekte, finansuojamame iš ES fondų,  „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“, nuo 2017 m. rudens siūlo nemokamus vaizdo kursus, metodines priemones, interneto prieigą prie profesionalių IT įrankių ir nuotolines konsultacijas Lietuvos mokyklų vyresniųjų klasių mokiniams, norintiems atlikti savarankiškus kūrybinius projektinius darbus ar tiesiog pasitobulinti šiuolaikinės inžinerijos, technologijų, vadybos ir susijusiose srityse, taip pat ir jų mokytojams norintiems paįvairinti savo dėstomo dalyko pamokas. 2017–2018 mokslo metais VGTU siūlė dešimties temų užsiėmimus – nuo Android įrenginių programavimo ir finansų inžinerijos iki robotikos, gyvenamosios aplinkos tyrimo ir naujų gaminių kūrimo.

„Ateities inžinerijos“ platformos veikla kitais mokslo metais bus ne tik tęsiama, bet ir plečiama – šiuo metu, įsitraukus į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro projektą, finansuojamą iš ES fondų, „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“, rengiama dešimt naujų NVŠ neakivaizdinių programų. Programos šiuolaikiškos ir aktualios – nuo medijų ir biomedicinos inžinerijos iki metalų liejimo, energetikos ir išmaniųjų šiuolaikinių technologijų.

Neakivaizdinio mokymosi programos skirtos vyresniųjų klasių mokiniams. Dalyvausiantys programose iki kitų metų pavasario 12 dienų dirbs sesijomis kūrybinėse dirbtuvėse, o tarp sesijų – nuotoline forma namie. Savo darbo rezultatus dalyviai galės pasiimti į mokyklas ir toliau tęsti pradėtą kūrybinę ir mokslinę veiklą.

Pirmoji NVŠ sesija vyks birželio 25–29 d. Vilniuje. Daugiau informacijos ir registracija – „Ateities inžinerijos“ svetainėje http://ateitin.vgtu.lt/course/index.php?categoryid=25.