Tinklalapio logotipas
Grįžti

Atėjus vasarai tėvai griebiasi už galvų: kur palikti vaikus?
event 2018-06-04 domain tv3.lt

Atėjus vasarai tėvai griebiasi už galvų: kur palikti vaikus?
Artėjančios vasaros atostogos, pradinukų tėvams, tikras galvosūkis. Kas prižiūrės pirmoką, kuomet tėvai dirbs? Vasaros stovyklos trunka vos kelias savaites, be to, už jas kai kuriems tektų pakloti visą savo algą. Senelių pagalbos sulaukia ne visi, tad tėvai vaikams suskubo ieškoti įvairių dienos užimtumo formų. Jas rasti nėra lengva, nors Švietimo ir mokslo ministerija tikina, jog vaikų vasaros poilsiui skirta per 1 mln Eur. Mažamečių tėvai sako, jog geriau jau imti 2 mėnesius neapmokamų atostogų, negu vaikui ieškoti auklės ar leisti jį į stovyklą. „Mokslo metais netrūksta būrelių, popamokinės veiklos, tačiau prasidėjus vasaros atostogoms, reikia smarkiai pasukti galvą, kaip bent 2 mėnesius užimti savo atžalas, kad šie būtų saugūs ir nestypsotų kieme be priežiūros. Ypač sudėtinga tampa pasirūpinti pradinukais.
Visą straipsnį galite rasti https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/960275/atejus-vasarai-tevai-griebiasi-uz-galvu-kur-palikti-vaikus

Artėjančios vasaros atostogos, pradinukų tėvams, tikras galvosūkis. Kas prižiūrės pirmoką, kuomet tėvai dirbs? Vasaros stovyklos trunka vos kelias savaites, be to, už jas kai kuriems tektų pakloti visą savo algą. Senelių pagalbos sulaukia ne visi, tad tėvai vaikams suskubo ieškoti įvairių dienos užimtumo formų. Jas rasti nėra lengva, nors Švietimo ir mokslo ministerija tikina, jog vaikų vasaros poilsiui skirta per 1 mln Eur.

Mažamečių tėvai sako, jog geriau jau imti 2 mėnesius neapmokamų atostogų, negu vaikui ieškoti auklės ar leisti jį į stovyklą.

„Mokslo metais netrūksta būrelių, popamokinės veiklos, tačiau prasidėjus vasaros atostogoms, reikia smarkiai pasukti galvą, kaip bent 2 mėnesius užimti savo atžalas, kad šie būtų saugūs ir nestypsotų kieme be priežiūros. Ypač sudėtinga tampa pasirūpinti pradinukais.

Nors stovyklų ir nestinga, tačiau jų paslaugas toli gražu įpirkti gali ne kiekvieni mažamečius auginantys tėvai. Vasaros stovyklų kainos svyruoja apie 200-400 eurų/10 d. Daugeliui tėvų tai yra didžiuliai pinigai.

Socialiai remtinų šeimų vaikams dalį vasaros užimtumo apmoka savivaldybės, kartais NVO, tačiau tie, kurių pajamos šiek tiek viršija normas, pasirinkimo nelabai turi, todėl yra priversti vaikus palikti arba vienus namuose, arba su seneliais, jei tokius turi“, - sako Kristina Paulikė, 7 vaikų mama, buvusi Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė, šiuo metu LR Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja, inicijavusi diskusiją apie tai, kaip tėvai ketina spręsti vaikų vasaros atostogų užimtumo klausimą.

Daugiau skaitykite čia.