Tinklalapio logotipas
Grįžti

„Blockchain“ eina į švietimą: globalios studijos virsta realybe
event 2018-09-14 domain Delfi.lt

„Blockchain“ eina į švietimą: globalios studijos virsta realybe
Nors „blockchain“ technologija yra tik pačiame pradiniame vystymosi etape, akivaizdu, jog ji gali iš esmės pakeisti ne tik finansų, bet ir švietimo sistemą. Ekspertai sako, jog nei geografija, nei finansiniai ištekliai ateityje išsilavinimui nebebus kliūtis, o švietimo sistemą auklės rinkos ekonomika.

Švietimo sistema keisis iš esmės
 
Pasak tarptautinio technologijų centro „Blockchain center Vilnius“ vadovės Eglės Nemeikšytės, „blockchain“ technologija keičia daugybę verslo modelių, o visuomenė ilgainiui bus vis labiau laisvesnė nuo tarpininkų, kurie atsiriekia didelę dalį gaminio ar paslaugos vertės. „Dabar net atliekant paprastą atsiskaitymą internetu, į šią operaciją be pirkėjo ir pardavėjo įsitraukia bent keli subjektai: kreditinių kortelių mokėjimo sistemų operatoriai, mokėtojo bankas, gavėjo bankas ir t.t. Naudojantis „blockchain“ technologija, visi šie tarpininkai tampa nereikalingi, todėl ji jau dabar taikoma tiekimo grandinės, viešųjų paslaugų, medicinos srityse ir daugelyje kitų“, – pasakoja E. Nemeikšytė, kuri įžvalgomis dalinsis ir modernių technologijų ir verslumo renginyje #SWITCH!
 
Tarp siekiančių visapusiškai išnaudoti „blockchain“ sričių – ir švietimas. Vienas iš sėkmingų technologijos panaudojimo pavyzdžių šiame sektoriuje – amerikiečių kuriama ODEM platforma. Kaip yra sakęs kompanijos vadovas Richard Maaghul, ODEM pirmoji rinkos poreikiais paremta mokymosi platforma, kuri sieks maksimaliai išplėsti studentų galimybes įgyti aukštos kokybės išsilavinimą ir žinias už prieinamą kainą bei skatins pedagogus vystyti akademines programas per ODEM platformą. Naudodama blokų grandines, ši platforma siekia suteikti galimybę studentams ir dėstytojams bendrauti tiesiogiai, dalyvauti švietimo ir mokymosi procese be tarpininkų įsitraukimo ir taip pagerinti sąlygas siekiantiems kokybiško išsilavinimo.

Daugiau skaitykite čia.