Tinklalapio logotipas
Grįžti

„Createch“, kuriam priklauso rytojaus rinkos
event 2018-05-23 domain 15min.lt

„Createch“, kuriam priklauso rytojaus rinkos

„Kūrybiškumas laikomas aukščiausia proto forma, kurios negali pakeisti kompiuteris. Kai daugelis sričių bus automatizuotos, kūrybinių industrijų vertė dar pakils“, – neabejoja Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybinio industrijų fakulteto dekanė Živilė Sederevičiūtė-Pačiauskienė.

Ir iš tiesų – kūrybinių industrijų sektorius jau dabar yra greičiausiai augantis sektorius Europoje, jame dirba daugiau kaip 12 milijonų žmonių, tai yra 7,5 proc. visų rinkos darbuotojų. Negana to, kūrybinių industrijų sektorius sudaro 5,3 proc. viso Europos BVP. Akivaizdu, kad vadinamojo createch populiarumas vis auga, o kūrybininko profesija darosi vis geidžiamesnė darbo rinkoje. Kalbamės apie šios srities aktualijas ir perspektyvas.

Tarpdiscipliniškumas šiuo metu yra viena iš vyraujančių tendencijų, neabejotinai dar stiprėsianti ateityje. Kokius pokyčius tai atnešė mokslui, darbo rinkai? Kokie teigiami ir neigiami to aspektai?

Tarpkryptiškumas – pagrindinė tendencija, kuri šiuo metu vyrauja pasaulinėje rinkoje ir keičia mokslo sektorių. Tyrimai tampa tarpkryptiniai, nes skirtingų mokslų sankirtoje gimsta inovacijos. Informacinių technologijų ir gyvybės mokslų integracija ilgina žmogaus amžių, įveikiamos ligos, o technologijos ir kūryba atveria rinkas naujiems produktams. Keičiasi studijų, kaip pasirengimo karjerai, koncepcija. Studijos jau nėra pasirengimas gyvenimo profesijai, tai – pasirengimas ją rinktis, keisti ir mokytis visą gyvenimą. Jauni žmonės linkę keisti darbus, išbandyti naujas sritis, todėl atsiranda platesnių, mažiau specializuotų studijų poreikis.

Daugiau skaitykite čia.