Tinklalapio logotipas
Grįžti

#DalinkisVasara: Išmok kalbą
event 2018-05-21 domain Žinauviska.lt

#DalinkisVasara: Išmok kalbą

Šią vasarą nori mokytis kalbų? Tave žavi skambi italų ar mandarinų kalba? Mokytis ir tobulėti yra visuomet tinkamas laikas, nes kada, jei ne dabar! Kiekvienas turi atrasti savo metodą, kaip įveikti svetimą kalbą ir ją prisijaukinti. Eurodesk Lietuva tau turi keletą patarimų:

Skaityk knygas. Išsirinkęs savo mėgstamą žanrą ir talentingą autorių negalėsi atitraukti akių. Skaityti knygą originalo kalba yra visiškai kitokia patirtis.

Dainuok. Žaviesi muzika? Jeigu tave žavi kokia nors kalba, gali klausytis ja kuriamų dainų. Melodija po truputį įstrigs į atmintį, taip pat ir žodžiai, jų tarimas. Tik nepamiršk išsiversti dainų.

Žiūrėk filmus. Kine susijungia vizuali medžiaga su tekstu. Todėl dažnai nėra sunku suprasti esmę, nes nesuprantant kalbos. Iš pradžių gali rinktis filmus, kuriuos jau matei su vertimu arba animaciją, kurios žodynas dažnai yra paprastesnis. Taip pat mokantis patogu žiūrėti filmus originalo kalba pasitelkus lietuviškus titrus. Šitaip gali išmokti ne tik kalbos bet ir pamatyti daugybę kino šedevrų! 

Keliauk, išvažiuok pagyventi svetur. Visi ne kartą esame girdėję, kad lengviausiai ir greičiausiai išmokti užsienio kalbą gali išvykęs pagyventi į tą šalį. Kultūros pajutimas, kasdienės situacijos ir vietiniai žmonės yra pats geriausi mokytojai. Taigi, jeigu tik turi progą, kraukis lagaminą ir keliauk mokytis savo svajonių kalbos. Daugiau apie keliones Europoje gali sužinoti čia http://www.zinauviska.lt/lt/keliones-ir-laisvalaikis/keliauk-europoje ir stebėti nuolat atsinaujinančius galimybes mūsų portale.

Išvyk į vasaros universitetą ar kalbos kursus užsienyje. Jeigu kalbos mokymuisi gali skirti tik vasaros laikotarpį arba dar mažiau, gali išvykti į vasaros universitetą ar kalbos kursus svečioje šalyje. Čia mokymasis vyksta intensyviai, gali susirasti tarptautinių draugų ir pabūti savo svajonių šalyje. Tiesa, tokios galimybės yra dažnai mokamos. Keltas naudingų nuorodų: http://www.zinauviska.lt/lt/mokymasis/ismok-kalba/39

Pasitelk internetines platformas. Internetinės platformos yra patogus būdas mokytis nuotoliniu būdu, tau patogiu metu. Čia dažnai yra paruošta įvairiapusė medžiaga mokymuisi: tekstai skaitymui, klausimui, žodyno pradmenys, filmukai, pratimai gramatikos mokymuisi. Keletą internetinių platformų kalbos mokymuisi gali rasti čia: http://www.zinauviska.lt/lt/mokymasis/ismok-kalba/42

Pasidomėk kalbų kursais Lietuvoje. Jeigu nori turėti kalbos mokytoją, studijuoti kalbą kartu su kitais ir turėti sistemingą priežiūrą, tau visai nebūti vykti į užsienį. Įvairių kalbų kursai vyksta ir Lietuvoje. Daugiau apie juos gali rasti čia: http://www.zinauviska.lt/lt/mokymasis/ismok-kalba/41

Susirask susirašinėjimų ar pokalbių draugų iš užsienio šalių. Gali patikrinti internetines platformas (https://www.epals.com/#/connectionshttps://www.conversationexchange.com), kur galima rasti kalbas norinčių mokytis žmonių iš viso pasaulio. Kuo tai taip įdomu? Jūs padėsite vienas kitam, o galbūt ir tapsite labai gerais draugais! Pokalbiai ar susirašinėjimai su žmogumi, kuriam ta kalba yra gimtoji gali būti ne tik labai naudingi, bet ir smagūs.

Iškilus klausimams, visuomet gali kreiptis: klausk@eurodesk.lt