Tinklalapio logotipas
Grįžti

„Herojai tarp mūsų“ sugrįžta: siūlykite mokytoją, kuris pakeitė jūsų gyvenimą
event 2018-11-30 domain Delfi.lt

„Herojai tarp mūsų“ sugrįžta: siūlykite mokytoją, kuris pakeitė jūsų gyvenimą
Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) duomenimis, 2021-2022 metais į mokyklas ateis 30 tūkstančių moksleivių daugiau nei yra dabar, o dalis mokytojų išeis į pensiją. Skaičiai nemeluoja: mokytojai bus labai reti ir jų nepaprastai truks.
 
„Idėja Lietuvai“ įrodė, kad mūsų tautai yra itin svarbus kokybiškas švietimas, tačiau šių dienų aktualijos verčia šia tema kalbėti su nemenku kartėliu, kvestionuoti mokytojo darbo prasmę.
 
O nusakyti pedagogo darbo prasmę yra itin sunku: čia nepadės nei teoriniai apibrėžimai, marguojantys valstybės dokumentuose, programose, nei proginiai sveikinimai iš svarbių žmonių lūpų.
 
Pedagogo darbo prasmę veikiausiai geriausiai galime įvertinti mes patys: užsimerkite ir pagalvokite apie tą vieną mokytoją, kurio patarimas, geras žodis ar išmintis, praėjus daugeliui metų liko su jumis.
 
Tęsdami „Idėja Lietuvai“ užsibrėžtus tikslus, DELFI pristato portale gimusią ir jau šeštus metus gyvuojančią iniciatyvą – „Herojai tarp mūsų“. Per visą iniciatyvos gyvavimo periodą buvo išpublikuota daugiau nei 80 istorijų apie lietuvius, kurių gyvenimo patirtys ne tik įkvepia, bet ir tampa pavyzdžiu kitiems.
 
Daugiau skaitykite čia.