Tinklalapio logotipas
Grįžti

„Išgyventi abitūrą“: tikras brandos egzaminas
event 2018-02-26 domain Alfa.lt

„Išgyventi abitūrą“: tikras brandos egzaminas

Likus mažiau nei 100 dienų iki paskutinio skambučio, abiturientams viskas turėtų būti paprasta ir aišku: visos pamokos išmoktos, egzaminai surikiuoti, specialybė išsvajota. Bet tai – tik teorija. Mokytojai ir psichologai žino – dabar kaip tik tas laikas, kai nuraminimo reikia ne tik dvyliktokams, bet ir jų tėvams.

Abiturientai gali eilinį kartą suabejoti savo pasirengimu ir pasirinkimu, tėvai... savo vaikų pasirengimu ir pasirinkimu, visi drauge – švietimo sistemos skaidrumu ir brandos egzaminų temų autorių kompetencija.

Ar tas 100 dienų chaosas gyvenime ir galvoje tikrai neišvengiamas? Naujienų portalas Alfa.lt pradeda vaizdo įrašų seriją „Išgyventi abitūrą“, kurioje apie savo emocijas ir sprendimus kalbės abiturientai, patarimų pasiūlys pedagogai, psichologai ir švietimo ekspertai.

Pirmoji ciklo herojė – Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos 12-tokė Monika Butėnaitė. Mergina papasakojo, kuo šiuo metu gyvena, kas jai kelia nerimą bei kokius tikslus sau kelia ateityje. „Galvoje – didelė košė. Bandome viską suspėti, viską suderinti, laisvalaikį ir mokslus. Tai – labai sunku. Jaučiasi didelis nuovargis – dažnai tenka aukoti ir miegą“, – prisipažįsta ji.

Vaizdo įrašą „Išgyventi abitūrą“ žiūrėkite čia.