Tinklalapio logotipas
Grįžti

„Lyderių laiko“ alumnai gausiai rinkosi Šiauliuose
event 2017-10-20 domain Lyderių laikas

„Lyderių laiko“ alumnai gausiai rinkosi Šiauliuose

2017 m. spalio 18 d. Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje, keturis Nepriklausomybės akto signatarus išugdžiusioje mokykloje, vyko pirmasis projekto „Lyderių laikas“ (LL) alumnų ir būsimų projekto dalyvių susitikimas.

Susirinkusiuosius pasveikino gimnazijos auklėtiniai ir direktorius Rimas Budraitis. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Asta Lesauskienė sveikinosi su pilnutėle auditorija drąsindama švietimo lyderius, kurie kasdien dirba iššūkių kupinoje aplinkoje ir girdi vis aukštesnius reikalavimus mokyklai.

20171018 Siauliai alumnai2 121411

Į LL bendruomenę kreipėsi ir projekto vadovė, Švietimo aprūpinimo centro direktoriaus pavaduotoja Rasa Šnipienė, taip pat projekto partnerio – Mokyklų tobulinimo centro atstovė Marina Vildžiūnienė.

Vienas svarbiausių renginio akcentų – LL antrajame etape dalyvavusios Šiaulių miesto kūrybinės komandos patirtis diegiant Socialinių kompetencijų ugdymo (SKU) modelį. Šios komandos vadovė, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Edita Minkuvienė pristatė SKU modelio diegimą. Jai talkino kūrybinės komandos narės Šiaulių Medelyno progimnazijos vadovė Ingrida Mazrimienė, Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos vadovė Loreta Tamulaitienė bei Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė.

Kūrybiškumo, veiksmo ir pagalbos principais grindžiamo modelio tikslas – ugdyti laimingą žmogų. Susiejant formalų ir neformalų švietimą į SKU modelį įsitraukę mokiniai dalyvauja pilietinėje, karitatyvinėje, ekologinėje, profesinėje ir kt. veikloje. Į ją savo noru įsitraukę jaunuoliai lankosi įvairiose Šiaulių įmonėse, organizacijose. Palaipsniui mokiniai tampa laisvesni, savarankiškesni, ugdosi profesinę motyvaciją, geriau suvokia būsimos karjeros galimybes.

20171018 Siauliai alumnai3 135312

SKU modelyje dalyvaujančioje Šiaulių Didždvario, „Saulėtekio“ ir Stasio Šalkauskio gimnazijos, Šiaulių Medelyno ir Salduvės progimnazijos, Šiaulių Normundo Valterio jaunimo mokyklos bendruomenėse taip pat stebimi pokyčiai: kinta požiūris į mokinį, socialinius partnerius, mokykla tampa atviresnė. Pasak LL tyrėjos dr. Jūratės Valuckienės, SKU modelio diegtis yra institucinės lyderystės pavyzdys, kai savivaldybė vykdo regioninę švietimo politiką, kurią įgyvendina mokykla. Be valstybės tarnybos atsiranda tarnystė mokyklai ir vaikui.

SKU modelis neįsivaizduojamas be socialinių partnerių, su kuriais Šiaulių miesto savivaldybės lygmeniu pasirašomos partnerystės sutartys, pagalbos. VšĮ Nacionalinės regionų plėtros agentūros direktorė Aida Adeikienė dalijosi savo įspūdžiais apie veiklą su SKU modelyje dalyvaujančiais mokiniais. Ji kalbėjo, kad partnerystės tarp mokyklos ir agentūros nauda abipusė: mokiniams neįprasta veikla ir aplinka atskleidžia jų kūrybiškumą, iniciatyvumą, moko komandinio darbo, tuo tarpu agentūros darbuotojai iš jaunimo gali pasimokyti drąsos ir atkaklumo siekiant užsibrėžti tikslo. A. Adeikienė pabrėžė, kad tokia mokinių veikla ne tik reikalinga, bet ir privaloma.

Alumnų susitikime neliko neaptarta ir alumnystės idėja, alumnų tinklų vertė ir nauda organizacijai. Praktinės įžvalgomis dalinosi ISM Ekonomikos ir vadybos universiteto Fondo direktorė Jurgita Gaukštienė. Anot organizacijų kultūros ir vertybių konsultantės, koučingo specialistės, raktas į efektyvią alumnų veiklą yra nuolatinis dialogas tarp organizacijos ir jos alumnų, bendrų interesų ir naujų bendradarbiavimo formų paieška.

Paskutinę renginio dalį moderuojant Salduvės progimnazijos direktorei, LL alumnei Natalijai Kaunickienei Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo departamento Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėja prof. dr. Loreta Žadeikaitė kalbėjo apie brandos darbą, o to paties skyriaus vyr. specialistė Irena Raudienė – apie formuojamąjį ir mokinio pažangos vertinimą.

Susitikimą apibendrinusi dr. J. Valuckienė ragino susirinkusiuosius, į LL įsitraukiančių savivaldybių atstovus naudoti pasitvirtinusią LL praktiką, savivaldybių pokyčių projektuose nebūtinai kurti naujus modelius ar veiklas. Kaip teigė tyrėja, LL bendruomenė kuria socialinę sąveiką, alumnų tinklus ir mecenatystės tradiciją. Tai yra puikūs įrankiai perimti vertingą, tvarią LL patirtį.

„Lyderių laikas 3“

Rengininio pranešimų skaidės prisegtos apačioje