Tinklalapio logotipas
Grįžti

„Metų knygos rinkimai“: knygą sukūrė naktimis ramindamas dukrą
event 2017-10-26 domain LRT.lt

„Metų knygos rinkimai“: knygą sukūrė naktimis ramindamas dukrą

Virgio Šidlausko knyga „Ulfas ir stebuklinga barzda“ pretenduoja tapti metų knyga vaikams. Ši knyga – pirmoji V. Šidlauskui. Ją įkvėpė autoriaus dukra. „Gimus dukrai, nešiodavau ją ant rankų naktimis, ir galvoje būdavo pilna minčių. Tos mintys sukosi, lipinosi viena prie kitos ir taip išėjo, kad jos susirezgė į kamuolį, iš kurio išėjo ši istorija“, – pasakoja V. Šidlauskas.

Vaikų literatūros kritikas Kęstutis Urba apibūdino, kad knyga yra apysakos, pasakos žanro apie pradinuką, kuris ima maištauti, neklausyti tėvų, atsisako eiti į mokyklą, nori būti labai suaugęs. Jis pasinaudoja tėvo skustuvu ir jam pradeda augti barzda. Ji auga labai sparčiai ir tampa labai ilga. Dėl to herojus Ulfas turi bėgti ir ieškoti, sprendimo, kaip išsigelbėti.

„Vaikui, man rodos, pažinimas ateina per įvairius nuotykius, pavojus. Vaikams reikia to naujo patyrimo, stebuklingo pasaulio. Čia herojus, keliaudamas per pasakiškus pasaulius, ne tik save atranda, bet ir pamato visą supantį pasaulį, koks jis yra. Man atrodo, per tuos nuotykius keliauja link savęs“, – pasakoja rašytojas. 

Plačiau žiūrėkite įraše.