Tinklalapio logotipas
Grįžti

„Misija Laplandija“ magišką kelionę dovanos vaikams iš daugiavaikių šeimų
event 2018-11-07 domain Delfi.lt

„Misija Laplandija“ magišką kelionę dovanos vaikams iš daugiavaikių šeimų

Gruodžio pradžioje iš Vilniaus oro uosto ir vėl kils lėktuvas su ypatingais keleiviais – daugiau nei 100 vaikų iš itin gausių šeimų skris susitikti su Kalėdų Seneliu. Socialinė iniciatyva „Misija Laplandija“ antrus metus iš eilės vienija Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą kampaniją „Už saugią Lietuvą“, naujienų portalą DELFI, lietuvišką įmonę „Norfa“ ir visus šalies vaikus.

Pernai į Suomiją skraidinusi vaikus iš globos namų, šiemet iniciatyva „Misija Laplandija“ atsigręžė į daugiavaikes, pavyzdingas, tačiau sunkiau finansiškai besiverčiančias šeimas, auginančias 5 ir daugiau atžalų. Kam atiteks bilietai į įspūdingą kelionę, spręs visi Lietuvos vaikai – jie kviečiami piešti kalėdinius atvirukus ar piešinius ir skirti juos savo regiono ar vietovės daugiavaikėms šeimoms.

Iniciatyvą globojančios Prezidentės D. Grybauskaitės teigimu, nuo pat mažumės kiekvienas esame mokomi suprasti ir padėti sunkumų ištiktiems žmonėms. Todėl ir ši akcija – puiki galimybė vaikams savo bendraamžiams įteikti nepamirštamą atjautos ir supratingumo dovaną.

Apie tokią kelionę net nedrįsta svajoti

Daugiavaikių šeimų asociacijos vadovė Jurgita Pocienė tikina, kad sunkiau besiverčiančių pavyzdingų gausių šeimų yra, bet jų procentas Lietuvoje nėra didelis. „Daugiau tvarkingų, bet mažesnes finansines galimybes turinčių šeimų augina tris vaikus. Tačiau, mano galva, tris vaikus auginti nėra toks didelis iššūkis – ko gero, tiek atžalų turinti šeima gali sau leisti kartas nuo karto išvykti truputį toliau, už Lietuvos ribų, ir padovanoti vaikams įspūdžių. Penkis vaikus ir daugiau auginančios šeimos tokių galimybių, deja, dažniausiai neturi – vienetai šeimų gali sau tai leisti“, – tvirtina pati šešis vaikus auginanti Daugiavaikių šeimų asociacijos vadovė.

Daugiau skaitykite čia.