Tinklalapio logotipas
Grįžti

„Mokytojo TV“ pradeda pamokų ciklą „10 Lietuvos valstybės dešimtmečių“
event 2018-02-08 domain Ugdymo plėtotės centras

„Mokytojo TV“ pradeda pamokų ciklą „10 Lietuvos valstybės dešimtmečių“

2018 m. vasario 15 d. (ketvirtadienį) 9.00–9.45 val. „Mokytojo TV“, pradėdama pamokų ciklą „10 Lietuvos valstybės dešimtmečių“, kviečia dalyvauti įvadinėje šio ciklo laidoje „Tauta be valstybės: lietuvių politinės minties kelias į Vasario 16-ąją“.

Pamoką ves dr. Algimantas Kasparavičius, Lietuvos istorijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas.

Pamokoje-transliacijoje kviečiame dalyvauti vyresniųjų klasių istorijos, pilietinio ugdymo, lietuvių kalbos ir literatūros, geografijos, menų pamokas turinčius mokinius ir mokytojus.

Pamokos-transliacijos tikslas – aptarti, kur ir kas yra Lietuva su lietuviais XIX a. Europoje ir kada gimsta politinė „Lietuvos idėja“ XIX a.? Kas bendro tarp Balkanų, gydytojo Jono Basanavičiaus „Auszros“ ir lietuvių politinės minties revoliucijos XIX a. pab. – XX a. pr.? Kodėl kaizerinė Vokietija iš esmės inicijavo Lietuvos krašto tarybos / Lietuvos Tarybos išrinkimą ir net jį legalizavo, Tarybos nariams įteikdama oficialius vokiškus pažymėjimus? Ar tikrai nacionalinės Nepriklausomos Valstybės Atkūrimo dieną lietuviai gali švęsti tik vieną kartą per metus ir tik Vasario 16-ąją?

Per transliaciją bus galima tiesiogiai užduoti klausimų, pateikti savo nuomonę. Klausimus taip pat galima iš anksto siųsti Nijolei Selvestravičiūtei-Grybovienei el. paštu Nijole.Gryboviene@upc.smm.lt, tel. (8 5) 210 9826.

Transliaciją bus galima tiesiogiai stebėti „Mokytojo TV“ interneto svetainėje.