Tinklalapio logotipas
Grįžti

„Mokytojo TV“ kviečia dalyvauti tiesioginėje laidoje „Mokymosi aplinka ViLLE – matematiniam ir informatiniam mąstymui ugdyti“
event 2018-04-03 domain Ugdymo plėtotės centras

„Mokytojo TV“ kviečia dalyvauti tiesioginėje laidoje „Mokymosi aplinka ViLLE – matematiniam ir informatiniam mąstymui ugdyti“

Š. m. balandžio 3 d. (antradienį) 14.00–14.45 val. „Mokytojo TV“ kviečia dalyvauti tiesioginėje vaizdo transliacijoje „Mokymosi aplinka ViLLE – matematiniam ir informatiniam mąstymui ugdyti“.

Transliacijoje kviečiami dalyvauti informacinių technologijų, matematikos mokytojai, mokyklų administracijų atstovai.

Transliacijos tikslas – aptarti, kaip technologijos gali padėti ugdyti matematinį ir informatinį mąstymą. Informatinio mąstymo ugdymo svarbą pabrėžia daugelis šalių, ieškoma būdų jam ugdyti. Matematika ir informatika glaudžiai siejasi, dalijasi bendrais algoritmais, logikos procedūromis. Todėl ieškoma būdų, kaip technologijomis pastiprinti matematinį ugdymą ir plėtoti informatinio mąstymo ugdymo terpę.Suomių prieš daugiau kaip dešimtmetį sukurta matematikos ir programavimo mokymosi sistema ViLLE gana sėkmingai naudojama mokyklose, plečiama informatinį mąstymą ugdančiais žaidimais. ViLLE turi daugiau kaip 15 000 kruopščiai sukurtų, testuotų ir atrinktų pratimų matematikai ir informatikai mokytis. Informatiniai gebėjimai ugdomi kartu su matematikos mokymu. Mokiniai sprendžia daug įvairaus tipo uždavinių. Dalis jų – rutininiai, testų pobūdžio, bet dauguma – dinamiški, interaktyvūs, žaidybiniai. Kas charakteringa – kad nuolatos atliekami moksliniai tyrimai, stebimi rezultatai, ieškoma naujų metodų. Atlikus tyrimus, pastebėta, kad ViLLE užtenka naudoti vieną pamoką per savaitę ir mokinių matematikos rezultatai pagerėja.

Per transliaciją sužinosite, kodėl ViLLE mokymosi aplinka patinka ir mokiniams, ir mokytojams, kam skirta ši mokymosi aplinka, kaip pildomas užduočių mokiniams bankas, kaip mokytojas gali stebėti kiekvieno mokinio pažangą. Taip pat susipažinsite su ViLLE išbandymo Lietuvoje rezultatais.

Transliacijoje dalyvauja Vilniaus universiteto profesorė Valentina Dagienė, ViLLE iniciatorius ir kūrėjas – Turku universiteto (Suomija) profesorius Mikko-Jussi Laakso ir Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis.

Per transliaciją bus galima tiesiogiai užduoti klausimų, pateikti savo nuomonę. Klausimus taip pat galima iš anksto siųsti Alvidai Lozdienei el. paštu alvida.lozdiene@upc.smm.lt.

Transliaciją galima tiesiogiai stebėti „Mokytojo TV“ interneto svetainėje. Dėmesio! Interneto naršyklė turi palaikyti „Adobe Flash Player“ įskiepį.