Tinklalapio logotipas
Grįžti

„Mokytojo TV“ kviečia dalyvauti tiesioginėje vaizdo transliacijoje-pamokoje „Reformacija ir knyga: Martyno Mažvydo Katekizmas“
event 2017-10-16 domain Ugdymo plėtotės centras

„Mokytojo TV“ kviečia dalyvauti tiesioginėje vaizdo transliacijoje-pamokoje „Reformacija ir knyga: Martyno Mažvydo Katekizmas“

Š. m. spalio 18 d. (trečiadienį) 10.55–11.40 val. „Mokytojo TV“ tęsia pamokų ciklą, skirtą 500-osioms reformacijos metinėms ir kviečia dalyvauti tiesioginėje pamokos vaizdo transliacijoje „Reformacija ir knyga: Martyno Mažvydo Katekizmas“.

Pamoką ves profesorė habil. dr. Dainora Pociūtė-AbukevičienėVilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedros vedėja.

Tiesioginėje transliacijoje-pamokoje kviečiame dalyvauti 8–12 klasių lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos pamokas turinčius mokytojus ir moksleivius.

Pamokos-transliacijos tikslas – aptarti Reformacijos reikšmę ir poveikį knygos ir rašto kultūros įsitvirtinimui ankstyvųjų naujųjų laikų visuomenėje, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės religinių disidentų (emigrantų) padėtį Prūsijos kunigaikštystėje, Martyno Mažvydo veiklą ir jo parengtos pirmosios lietuviškos knygos atsiradimo aplinkybes, sandarą, kalbos ypatybes, pagrindines religines idėjas bei vertybes.

Prieš transliaciją prašome išsinagrinėti mokslininko parengtą medžiagą (žr. priede) – tai padės pasirengti transliacijai ir atlikti užduotis. Pamokos pabaigoje bus pateikta aukštesniesiems mąstymo gebėjimams ugdyti skirtų užduočių (tiriamųjų, projektinių-kūrybinių darbų, dalyko skaitymo ir rašymo gebėjimus ugdančių užduočių ar kt.), kurias mokiniai galės atlikti per kitas mokytojų vedamas pamokas.

Per transliaciją bus galima tiesiogiai užduoti klausimus, pateikti savo nuomonę. Klausimus taip pat galima iš anksto siųsti Nijolei Selvestravičiūtei-Grybovienei el. paštu Nijole.Gryboviene@upc.smm.lt, tel. (8 5) 210 9826.

Transliaciją galima tiesiogiai stebėti „Mokytojo TV“ interneto svetainėje.

 Užduotis pamokai 2017-10-13

transliacijai ir atlikti užduotis. Pamokos pabaigoje bus pateikta aukštesniesiems mąstymo gebėjimams ugdyti skirtų užduočių (tiriamųjų, projektinių-kūrybinių darbų, dalyko skaitymo ir rašymo gebėjimus ugdančių užduočių ar kt.), kurias mokiniai galės atlikti per kitas mokytojų vedamas pamokas.Per transliaciją bus galima tiesiogiai užduoti klausimus, pateikti savo nuomonę. Klausimus taip pat galima iš anksto siųsti Nijolei Selvestravičiūtei-Grybovienei el. paštu Nijole.Gryboviene@upc.smm.lt, tel. (8 5) 210 9826.Transliaciją galima tiesiogiai stebėti „Mokytojo TV“ interneto svetainėje. Užduotis pamokai 2017-10-13Nijolė Selvestravičiūtė-GrybovienėUgdymo turinio skyriaus Socialinių mokslų, dorinio ugdymo ir kūno kultūros poskyrio metodininkė