Tinklalapio logotipas
Grįžti

„Ne ten pataikę“ pirmakursiai: vieni ašaroja, o kitiems teks ir už studijas susimokėti
event 2018-10-05 domain Lrytas.lt

„Ne ten pataikę“ pirmakursiai: vieni ašaroja, o kitiems teks ir už studijas susimokėti

„Jaučiuosi ne savo rogėse, šios studijos ne tai, ko tikėjausi, viską įsivaizdavau kitaip“, – jei tokia mintis it perkūnas trenkia į neseniai nuo euforijos dėl įstojimo į universitetą tirpusio pirmakursio galvą – netrukus ima kirbėti abejonės ir net kyla mintis atsisveikinti su universitetu.

Tiesa, net ir tai padaryti ne visiems pavyksta vienodai sėkmingai, mat vieni, laiku pasidomėję taisyklėmis, tai padaro be nuostolių, o kitiems dar tenka ir kiaule taupyklę kaip reikiant papurtyti.

Auštųjų mokyklų atstovai, švietimo ekspertai ir psichologai turi vieną patarimą – nereikia apsimesti kad problemos nėra, o bandyti ją kuo greičiau spręsti. Ir paukštelėjimas durimis ne visuomet vienintelė ir pati geriausia išeitis.

Išsigąsta egzaminų

Vilniaus universiteto (VU) studijų prorektorius doc. dr. Valdas Jaskūnas teigė, kad studijų nutraukimo per pirmąjį mokslo metų pusmetį atvejai yra pavieniai ir labai individualūs, o daugiausia tokių įvyksta rugsėjį bei prieš egzaminų laikotarpį. „Visgi pernai kilstelėjus minimalų stojamąjį balą, į studijas priimami labiau motyvuoti studentai, tad stebime šio „nubyrėjimo“ mažėjimą“, – teigė jis.

Anot jo, studentai retkarčiais išsigąsta artėjančių egzaminų ir vien dėl šios fobijos nedalyvauja egzamino laikyme, ir mato vienintelę išeitį – studijų nutraukimą. „VU egzistuoja įvairūs pagalbos mechanizmai, o esminė klaida, kurią gali padaryti studentas – pokalbio su studijų konsultantais vengimas“, – įsitikinęs V. Jaskūnas ir pridūrė, kad sprendimas nutraukti studijas nėra priimamas paskubomis ar per naktį, tad atėjęs studijų nutraukti studentas jau būna išgyvenęs psichologinę dilemą, o studijų konsultantas tuo metu papuola į „gaisro gesinimo“ stadiją.

Daugiau skaitykite čia.