Tinklalapio logotipas
Grįžti

„Perliukai“ – neįgaliųjų talentus ugdanti muzikos erdvė
event 2018-05-28 domain Lrytas.lt

„Perliukai“ – neįgaliųjų talentus ugdanti muzikos erdvė

Ką tik baigėsi paskutinis IV respublikinio jaunų neįgalių muzikos atlikėjų konkurso-festivalio „Perliukai“ regioninio turo koncertas. Dar pernai savo kelionę Lietuvos kultūros sostinėje Klaipėdoje pradėjęs renginys savo muzikiniais talentais stebino ir žavėjo Alytuje, Kaune, Šiauliuose ir Vilniuje vykusių regioninių konkursų žiūrovus. Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ tikrą muzikos fiestą, kurioje žavės ir „Perliukų“ laureatų balsai, lapkričio pabaigoje sostinėje padovanos visiems menui neabejingiems žmonėms“, – sako šios organizacijos pirmininkė, konkurso sumanytoja ir įkvėpėja Viktorija Vitaitė. Su ja ir kalbamės apie šį originalų muzikos projektą.

– Kaip pristatytumėte „Perliukus“? Kaip gimė tokio konkurso-festivalio sumanymas?

– „Perliukai“ – jau tradicinis kas trejus metus vykstantis nacionalinis jaunų neįgalių dainininkų ir instrumentalistų konkursas-festivalis, kuriame ugdomas neįgalių vaikų ir jaunuolių kūrybiškumas, skatinama muzikinė saviraiška.

„Perliukų“ idėja gimė stebint populiarų konkursą „Dainų dainelė“. Mačiau, kad į šį renginį patenka tik vienas kitas neįgalus vaikas, o norinčių ir galinčių muzikuoti yra tikrai nemažai. Norėjosi, kad kuo daugiau mūsų vaikų ir jaunimo kaip lygūs patektų į tokius rimtus konkursus. Todėl ir nusprendėme organizuoti tarpinį renginį, kuris skatintų muzikalius neįgaliuosius tobulėti, kelti meistriškumą, koncertuoti kartu su meno profesionalais.

Pirmąjį „Perliukų“ konkursą-festivalį surengėme 2004–2005 metais. Didieji miestai turi savo muzikavimo tradicijų, tad savo festivalius nusprendėme perkelti į regionus – norime, kad būtent čia prasidėtų judėjimas, paskatintume pedagogus ieškoti jaunų talentų, įvertintume jų pastangas, o baigiamąjį laureatų koncertą surengiame sostinėje. Čia jiems ir jų pedagogams dar organizuojame keturių penkių dienų kūrybines dirbtuves su meistriškumo pamokomis, laureatų koncertais, edukacinėmis programomis, ekskursijomis.

Daugiau skaitykite čia.