Tinklalapio logotipas
Grįžti

„Robotikos akademijos“ vadovai: įsivaizduokite, kad tai Hogvartsas, tik vietoj burtų lazdelių – išmanieji telefonai
event 2018-10-09 domain 15min.lt

„Robotikos akademijos“ vadovai: įsivaizduokite, kad tai Hogvartsas, tik vietoj burtų lazdelių – išmanieji telefonai

Vos prieš šešerius metus veiklą pradėjusi „Robotikos akademija“ šiuo metu yra bene plačiausiai Lietuvoje veikianti neformaliojo švietimo įstaiga. Pradėjusi nuo dvylikmečių, akademija vis jaunėjo ir šiandien daugelyje miestų siūlo pamokas pradėti vos sulaukus ketverių. Jos vadovai Džiugas Lukas Eidukas ir Kristijonas Vasiliauskas tiki, jog vaikus 10 metų mokant įvairiausių robotų konstravimo įgūdžių, po akademijos baigimo jiems atsivers ne tik prestižinių universitetų, bet ir tarptautinių darboviečių durys.

Vaikai – vis jaunesni: ko mokomi keturmečiai?

„Siekiame, kad vaikai „Robotikos akademiją“ lankytų nuo ketverių iki keturiolikos metų. Tokia galimybė jau yra. O ar yra tokios trukmės programą baigusių vaikų? Ne, nes mes dar tiek laiko negyvuojame. Turime vaikų, kurie pradėjo 10-ies ir pabaigė dalį programos. Taip pat laukiame, kol dešimtmetė programa bus patvirtinta Švietimo ministerijos“, – sako akademijos direktorius D.Eidukas.

„Robotikos akademija“ siekia kiekvienus vaiko užbaigtus metus pažymėti diplomu, surašant per metus įgytus įgūdžius. Tačiau ar tikrai keturmetis jau sugeba konstruoti ką nors panašaus į robotus?

„Profesionalumą lemia 99 procentai sunkaus darbo ir 1 procentas – talento, – sako vienas iš „Robotikos akademijos“ įkūrėjų, Kristijonas Vasiliauskas. – Krepšininkai, kuriais šiandien žavimės, treniravosi nuo mažų dienų. Geriausi šokėjai – taip pat nuo kelių metų. Vaikai 5-erių metų būna imliausi, tokiame „genijų“ intelekto lygmenyje. Šiandien jau ir geriausi programuotojai mokosi nuo 5-6-erių metų. Elonas Muskas pradėjo mokytis nuo tokio amžiaus. Žinome garsiausius Lietuvos sportininkus, tačiau jei paklausčiau apie garsiausią Lietuvos išradėją? Ką įvardintumėte?“.

„Muzikos mokykloje pirmiausia mokomės uždėti tris pirštus ant dūdelės skylučių ir sugroti vieną natą. Vėliau išmokstame pirmąjį kūrinį ir po 5 metų galime improvizuoti. Taip ir robotikoje: nuo ketverių metų mokomės smulkiosios motorikos ir loginio mąstymo pagrindų. Septynmečiai „Robotikos akademijoje“ jau mokosi programavimo kompiuteriu, darbo poroje. Vienuolikmečiai jau kuria savo kompiuterinius žaidimus, dalyvauja robotikos varžybose ima svajoti apie pirmąjį verslą“, – sakė D.Eidukas.

Daugiau skaitykite čia.