Tinklalapio logotipas
Grįžti

#SWITCH! technologijų mugėje – Vilniaus universiteto šviesų ir muzikos žaismas
event 2017-09-19 domain Švietimo informacinių technologijų centras

#SWITCH! technologijų mugėje – Vilniaus universiteto šviesų ir muzikos žaismas

Rugsėjo 19 d. „Žalgirio“ arenoje Kaune vyks didžiausias Baltijos regione moderniųjų technologijų ir verslumo renginys #SWITCH!. Jame įkvepiančia patirtimi dalysis Lietuvos ir užsienio verslo bei visuomenės lyderiai, startuolių kūrėjai. Renginio metu vyks technologijų mugė „Cool & Crazy“, kurioje Vilniaus universitetas (VU) demonstruos šviesos technologijų atradimus ir galimybes.

VU mokslininkai turi milžinišką patirtį šviesos technologijų srityje, absolventų plėtojama lazerių pramonė jau daug metų garsina Lietuvą pasaulyje kaip aukštųjų technologijų šalį. VU atliekami optoelektronikos medžiagų tyrimai ir sintezė, plėtojamos unikalios ir sudėtingos lazerinių bei puslaidininkinių šviestukų sistemos, jos optimizuojamos ir taikomos.

Visas šias technologijas ir jų pritaikymą bus siekiama pademonstruoti #SWITCH! technologijų mugėje. Spalvingiausia ir garsiausia iš jų – „Mash Machine“. Tai šviesos ir muzikos dermė, aparatas, kuriuo galima pačiam susikurti patinkančią muziką. Intuityvūs „Mash Machine“ valdymo principai leidžia bet kuriam žmogui per kelias minutes tapti kompozitoriumi panaudojant tik skirtingų spalvų kaladėles.

Renginyje VU mokslininkai pristatys ir UAB „Hortiled“ valdomą HLDR serijos šviestuvą – augalų apšvietimo sistemą, kuri leidžia paspartinti žiedų vystymąsi, gerina vaisių kokybę ir mineralinių medžiagų įsisavinimą, formuoja stipresnę šakų sistemą. Lengvai valdomas naudojant programinę įrangą, šviestuvas gali laikytis apšvietimo programos, trunkančios nuo 1 iki 180 dienų. Pramonėje naudojamas šviestuvas padeda augalams sukaupti didesnį kiekį žmogui naudingų medžiagų, padidina jo produktyvumą ir sumažina žmogui kenksmingų nitratų kiekį.

VU Taikomųjų mokslų instituto Apšvietimo ir elektronikos sistemų sektoriaus mokslininkų ir jaunųjų tyrėjų įkurtas startuolis „Ledigama“ pristatys savo išplėtotą daugiaspalvio apšvietimo sistemą, kurią galima valdyti telefonu ar planšetiniu kompiuteriu. Ši sistema taikoma tiek meno ir paveldosaugos kūrinių, tiek lauko, namų ir naktinių klubų apšvietimui.

VU stende lankytojų lauks ir N2 komanda, gimusi iš studentiškos kūrybos FIDI, šiuo metu organizuojanti profesionalius mokslo populiarinimo šou. Skystas azotas, žaibai, sprogimai ir lydytos vinys yra šios komandos kasdienybė. Į ją bent akimirkai pasinerti jie kvies ir technologijų mugės lankytojus.