Tinklalapio logotipas
Grįžti

10 priežasčių, kodėl universitetines studijas verta rinktis Šiauliuose
event 2018-06-08 domain Delfi.lt

10 priežasčių, kodėl universitetines studijas verta rinktis Šiauliuose
Birželio 5 d. Seime buvo priimtas nutarimas, kad Šiaulių universitetas būtų reorganizuojamas prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu. Priimtu sprendimu pasiūlyta Šiaulių ir Vilniaus universitetams iki 2018 m. spalio 10 d. pateikti Seimui universitetų reorganizavimo sąlygų aprašą. Ką tai reiškia pastaruosius 20 metų regione savarankiškai veikusiam universitetui ir kokia universitetinio mokslo, jau daugiau nei 7 dešimtmečius vystyto Šiauliuose, ateitis šiame Šiaurės Lietuvos mieste?

Lietuvoje prieš savaitę prasidėjus bendrajam priėmimui ir abiturientams renkantis savo ateities profesiją bei studijų vietą, ar dar verta apskritai svarstyti apie galimybes universitetinį mokslą krimsti Šiauliuose?
 
Pateikiame 10 priežasčių, dėl kurių abiturientams Šiaulių universitetas gali būti patrauklus ir tinkamiausias pasirinkimas, tuo pačiu ir 10 atsakymų apie universitetinį mokslą Šiauliuose ateityje.
 
1. Ateityje Šiaulių universitetas – kompaktiškas universitetinio mokslo centras Šiaurės Lietuvoje. Seimo nutarimu, Šiaulių universitetas bus prijungtas prie Vilniaus universiteto ir taps jo padaliniu. Universitetinės studijos Šiauliuose ir toliau vyks ir nebus sustojusios nė vienai dienai. Regiono vystymuisi svarbi aukštoji mokykla tiek dabar, tiek ateityje reikšmingai prisidės prie specialistų rengimo regiono verslo, pramonės įmonėms, prie regiono problemų mokslinio sprendimo.
 
2. Studijoms sutelkti inovatyvūs materialiniai ištekliai bei stiprus intelektualinis potencialas. Ilgus dešimtmečius Šiaulių universitete buvo puoselėti edukologijos, specialiosios pedagogikos bei humanitarikos tyrimai, stiprūs čia yra ir socialiniai, fiziniai, gamtos mokslai, daug dirbama inžinerijos srityje. Universitete yra įrengtos šiuolaikiškos ir geriausios Lietuvoje bei Rytų Europos regione mokslo laboratorijos, leidžiančios kurti inovacijas ir plėtoti tiek inžinerijos, tiek gamtos mokslų, ar kitus tyrimus. Pasirinkęs studijuoti Šiaulių universiteto studijų programą, abiturientas čia ras sėkmingai veikiantį universitetinio mokslo centrą, glaudžią akademinę bendruomenę ir visas galimybes tobulėti bei atskleisi savo profesinį potencialą.
 
Daugiau skaitykite čia.