Tinklalapio logotipas
Grįžti

18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė skelbia – „Kartu mes kuriame ateitį“
event 2018-02-28 domain Lietuvos bibliotekininkų draugija

18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė skelbia – „Kartu mes kuriame ateitį“

Sparčiai tobulėjančios technologijos, demografiniai pokyčiai, nauji socialiniai ir ekonominiai reiškiniai, stiprėjantys globalizacijos procesai keičia nusistovėjusius bibliotekų veiklos principus ir kelia naujų profesinių iššūkių.

Kokios bibliotekos bus po 5, 10 ar 15 metų? Kokių specialistų, gebėjimų ir kompetencijų reikės? Kokie skaitytojai ateis į bibliotekas? Kokiomis priemonėmis įveiksime iškylančias kliūtis?

Šios temos aktualios viso pasaulio bibliotekininkams. 2017 m. IFLA pradėta tarptautinė kampanija „Global Vision“ kviečia bibliotekų specialistus iš įvairių pasaulio valstybių diskutuoti apie šiandienos ir ateities iššūkius. IFLA įsitikinusi, jog tik tarptautinis dialogas ir vieningas bibliotekų laukas leis bibliotekoms atskleisti savo potencialą kuriant įtraukias visuomenes ir jų veiklai išliekant aktualiai ateityje.

Esame tarptautinės bendruomenės nariai, todėl šios temos svarbios ir mums: kviečiame su kolegomis, bendruomenėmis, partneriais, politikais, verslininkais diskutuoti ir siūlyti ateities bibliotekų projektus. Bibliotekų, kuriose kiekvienas yra laukiamas ir suprantamas.

Šių metų balandžio 23–29 dienomis, Nacionalinės bibliotekų savaitės dienomis, kaip ir kasmet, Lietuvos bibliotekose bus rengiami knygų pristatymai, susitikimai su skaitytojais, bendruomene, veiks kūrybinės laboratorijos, o balandžio 27 dieną kolegas ir partnerius pakviesime į konferenciją „Kartu mes kuriame ateitį“.