Tinklalapio logotipas
Grįžti

30-mečio proga pagerbti rekordinio Seulo herojai
event 2018-09-19 domain Diena.lt

30-mečio proga pagerbti rekordinio Seulo herojai

Prieš tris dešimtmečius jų iškovoti medaliai įkvėpė ne vieną būsimą sportininkų kartą ir tapo puikiais pavyzdžiais atsikuriančiam savarankiškam Lietuvos sporto judėjimui.

Antradienį Vilniuje Seulo Olimpinių žaidynių prizininkai vėl žengė ant pakylos, atsiemė atminimo medalius bei perdavė estafetę jaunajai kartai – įteikė apdovanojimus Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojams.

1988 metų rugsėjo 17-ąją Pietų Korėjoje startavusios vasaros olimpinės žaidynės lietuviams buvo itin sėkmingos – net 14 tautiečių namo parsivežė medalius. Tai rekordinis medalių skaičius mūsiškiams.

10 auksinių čempionų titulų iškovota atstovaujant Sovietų Sąjungos komandoms – keturi mūsiškiai laimėjo krepšinio turnyrą, du - dviračių treko komandines persekiojimo lenktynes (ir vienas asmenines), du – futbolo varžybas, o vienas rankinio. Du sidabro medalius lietuviai iškovojo lengvosios atletikos rungtyse, vieną – plaukimo, o bronzos medalius dvi sportininkės laimėjo krepšinyje ir dviračių plento lenktynėse.

Prabėgus 30 metų nuo žaidynių į Valdovų rūmuose vykusį pagerbimą atvykusiems olimpiečiams atminimo dovanas įteikė Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Šie olimpiečiai daugeliui yra tie įkvėpėjai, kurių pergales prisimindami tikime, kad galime mes ir gali Lietuva. Sportas Lietuvos istorijoje atliko labai ypatingą vaidmenį. Ši veikla sutelkia tiek daug žmonių ir sukuria daug gerų emocijų. Kiekvienas žengdamas sporto keliu stiprina savo valią ir atsakomybę. Moksleiviai, vystykite tai, kame esate stiprūs, garsinkite savo mokyklą, mokytojus ir tuo pačiu Lietuvą“, - į gausiai susirinkusią jaunąją auditoriją kreipėsi J. Petrauskienė.

Sporto legendos ant scenos ne tik atsiėmė prizus, bet ir spaudė rankas 2017-2018 metų Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojams.

Daugiau skaitykite čia.