Tinklalapio logotipas
Grįžti

5 netradiciniai mokymosi būdai: nuo žaidimų prieš pamokas iki mokyklos be knygų
event 2018-09-28 domain Delfi.lt

5 netradiciniai mokymosi būdai: nuo žaidimų prieš pamokas iki mokyklos be knygų
Nors žodžiai „švietimas“ ir „mokslas“ vis dar asocijuojasi su klasėse prie atverstų vadovėlių sėdinčiais mokiniais, žiūrinčiais į mokyklinę lentą, tačiau po truputį tokį įvaizdį bandoma keisti. Viena to priežasčių yra prastėjantys mokinių pasiekimų rezultatai – problema, jau pastebima ir Lietuvoje. Šiųmetis Mokslo stebėsenos ir analizės centro tyrimas parodė, jog tik 43 proc. lietuvių moksleivių savo pasirengimą studijoms aukštosiose mokyklose vertina teigiamai. Esant tokiai situacijai, kitos šalys gręžiasi ir į efektyviau žinias jaunimui bandančias perteikti netradicines mokymo strategijas, kurių pasaulyje yra ne viena.
 
Žaidimai prieš pamokas
 
Beveik prieš dešimtmetį šešiolikoje Škotijos mokyklų buvo pradėtas vykdyti eksperimentas, kurio metu moksleiviams buvo išdalintos žaidimų konsolės. Tiesa, jomis buvo galima naudotis tik dvidešimt minučių prieš prasidedant pirmosioms pamokoms ir tik žaidžiant loginius žaidimus. Dvejus su puse mėnesio vykusio bandymo rezultatai švietimo ekspertus itin nustebino. Pasirodo, eksperimente dalyvavusiems moksleiviams pavykdavo daug lengviau susikaupti pamokų metu, be to, jų laikomų matematikos testų balai išaugo dešimčia procentų.
 
Anot tyrimo rezultatus analizavusių edukologijos specialistų, dėl to, kad loginiai žaidimai moksleiviams leidžia praktikoje panaudoti sukauptas žinias, jie veikia stimuliuojančiai bei skatina naujos medžiagos įsisavinimą per pamokas.
 
Daugiau skaitykite čia.