Tinklalapio logotipas
Grįžti

A. Landsbergienė: mokytojo profesijos prestižas priklauso ne tik nuo atlygio
event 2018-06-18 domain LRT.lt

A. Landsbergienė: mokytojo profesijos prestižas priklauso ne tik nuo atlygio

Vaikams mokykloje turi būti ir smagu, todėl pedagogams geras humoro jausmas – ne pro šalį, sako socialinių mokslų daktarė Austėja Landsbergienė. Vaikai turi suprasti, kad kartais klysta ir suaugusieji, ir profesionalai. O suklydę jie mokosi iš savo klaidų, geba sau atleisti ir moka iš savęs pasijuokti bei judėti toliau, priduria edukologė. 

– Lietuvos Švietimo ateities forumas (LŠAF) ir jo prezidentė Vilija Targamadzė pakvietė diskutuoti, kas yra geras mokytojas. Ko  siekiate šia diskusija?

Diskusijos dalyviai – ir mokiniai bei jų tėvai. Kiekvienas į situaciją žvelgia iš savo varpinės: tėvai mokytoją įsivaizduoja vienaip, o mokytojai ar moksleiviai – kitaip. Tačiau vis tiek yra bendrų sąlyčio taškų, kurie veikiausiai ir yra tai, nuo ko turėtume pradėti.

LŠAF kaip vieną opiausių šiandienos problemų įvardija būsimų mokytojų ruošimą. Tikimės, kad diskusija bus naudinga ir pavyks „nutapyti“ tam tikrą gero mokytojo portretą, tad kai kalbėsimės su institucijomis, kurios ruoš būsimus pedagogus, galėsime atkreipti jų dėmesį ir akcentuoti, kas turėtų būti pagrindas, nuo kurio galima atsispirti.

Daugiau skaitykite čia.