Tinklalapio logotipas
Grįžti

A.Papirtienė: susitarimų su mokytojais turi būti laikomasi
event 2018-11-07 domain Švietimo informacinių technologijų centras

A.Papirtienė: susitarimų su mokytojais turi būti laikomasi

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariai Aušra Papirtienė ir Arūnas Gelūnas, bendradarbiaudami su Švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės komanda, parengė pasiūlymą 2019 metų Valstybės biudžetui, jog būtų realiai pradėti įgyvendinti Vyriausybės ir Švietimo ir mokslo ministerijos prisiimti įsipareigojimai nepelnytai menką atlygį už darbą vis dar tebegaunantiems ikimokyklinio ugdymo mokytojams.

Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinė sutartis buvo pasirašyta 2017 metų lapkrčio 22 dieną. Viena iš šios sutarties nuostatų skelbia, jog “iki kiekvienų metų birželio 1 dienos, atsižvelgus į Lietuvos Respublikos Vyriausybės programą ir šalies ekonominę raidą, finansines galimybes, su sutartį pasirašiusiomis Profesinėmis sąjungomis aptarti ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimų didinimo galimybes, siekiant iki 2020 metų juos sulyginti su bendrojo ugdymo mokyklų mokytojų darbo užmokesčiu“.

Pagal registruotą projektą siūloma ikimokykliniame sektoriuje dirbantiems pedagogams nuo 2019 m. sausio 1 d. jų darbo užmokesčio koeficientus padidinti ir prilyginti priešmokyklinio ugdymo mokytojų darbo apmokėjimo koeficientams. Tam reiktų apie 13 mln. eurų. Šis tarpinis žingsnis būtų susitarimo iki 2020 metų sulyginti visų mokytojų užmokestį už darbą įgyvendinimo pradžia.