Tinklalapio logotipas
Grįžti

Abiturientai skundžiasi egzaminų rezultatų paskelbimu, bet jiems atkerta: „Patys kalti“
event 2018-07-03 domain LRT.lt

Abiturientai skundžiasi egzaminų rezultatų paskelbimu, bet jiems atkerta: „Patys kalti“

Nors antradienio rytą skelbiami dalies brandos egzaminų rezultatai, kai kuriems abiturientams stresą sukėlė ne tai. Ne vienas jų neslėpė pasipiktinimo, kad, nepaisant visų bandymų, nepavyko prisijungti prie Nacionalinio egzaminų centro (NEC) sistemos, kurioje turėjo pamatyti savo rezultatus. Be to, dar pirmadienį vakare paskelbus anglų kalbos rezultatus, jie netikėtai dingo.            

Tačiau NEC direktorė teigė, kad prie sistemos negalintys prisijungti abiturientai dėl to kalti patys, o anglų kalbos rezultatai dingo, nes tuo metu buvo tikrinama sistema, ruošiamasi, kad antradienį planuotas rezultatų paskelbimas vyktų be nesklandumų. 

Kaip portalui LRT.lt pasakojo Akmenės rajone mokyklą bebaigianti abiturientė Eglė, anglų kalbos brandos egzamino rezultatus ji galėjo pamatyti jau vėlyvą pirmadienio vakarą, nors juos skelbti žadėta antradienį. Tiesa, mergina nustebo, kad vos paskelbti rezultatai netrukus dingo. 

Negana to, prie jų buvo nurodyta, kad egzaminas laikytas ne šių metų gegužės 5-ąją, o praėjusių metų gegužės 20-ąją. „Blogai buvo nurodyta ir rezultatų skelbimo diena. Juos paskelbė liepos 2-ąją, nors sakė, kad skelbs liepos 3-ąją. Tačiau prie rezultatų nurodyta, kad jie paskelbti 2017 metų birželio 28-ąją“, – pasakojo abiturientė. 

Tiesa, rezultatams vėl pasirodžius, įvertinimas, nurodytas pirmadienio vakarą, buvo tas pats, o pasikeitė tik nurodytos datos. 

NEC direktorė Saulė Vingelienė LRT RADIJUI aiškino, kad taip nutiko, nes buvo tikrinama jų skelbimo sistema. Ji patvirtino, kad pirmadienio vakarą NEC tinklalapyje atsiradę ir po kurio laiko vėl dingę anglų kalbos rezultatai buvo teisingi. 

Daugiau skaitykite čia.