Tinklalapio logotipas
Grįžti

Abiturientams – rimčiausias iššūkis: įvardijo dažniausias klaidas ir patarė, ką dar galima spėti
event 2018-05-30 domain Delfi.lt

Abiturientams – rimčiausias iššūkis: įvardijo dažniausias klaidas ir patarė, ką dar galima spėti

Vieniems vertėtų pasiklausyti raminančios muzikos, o kiti dar gali nusibraižyti specialias lenteles – tokius patarimus abiturientams, jau birželio 2 dieną laikysiantiems lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą, dalija pedagogai.

Šis egzaminas – privalomas, tad šeštadienį su jauduliu į egzaminą keliaus daugiau kaip 30,5 tūkst. abiturientų, pasirinkusių laikyti arba mokyklinį, arba valstybinį brandos egzaminą.

Kaip ir ankstesniais metais, mokiniai turės parašyti rašinį, pasirinkę vieną temą iš siūlomų keturių: dviejų samprotaujamųjų ir dviejų literatūrinių. Pasirinkę valstybinį egzaminą turės parašyti 500 žodžių apimties rašinį, mokyklinį – 350.

Kai kuriems abiturientams liko tik susirasti gerai rašantį juodą rašiklį ir puikiai išsimiegoti prieš egzaminą, tačiau kitiems šis egzaminas vis dar yra didelis baubas.

Lietuvių kalbos mokytoja Vilma Kardelytė DELFI pasakojo, kad didžiausia abiturientų baimė – prastas rezultatas. „Jie bijo neišlaikyti arba išlaikyti mažesniu rezultatu nei tikėjosi. Svarbiausia balas, kuris reikalingas stojant į aukštąsias mokyklas“, – pastebi V. Kardelytė.

Daugiau skaitykite čia.