Tinklalapio logotipas
Grįžti

Abiturientui per egzaminus norėjosi verkti – graudino visai ne užduotys
event 2018-06-25 domain Lrytas.lt

Abiturientui per egzaminus norėjosi verkti – graudino visai ne užduotys

Kai jauni žmonės kalba, jog egzaminai – nereikalingi, dažnai jie yra išvadinami bliaunančiomis karvėmis – o baubti neva visada yra kodėl. Nenuostabu, kad po istorijos egzamino man norėjosi būtent taip ir bliauti. Ir verkti prieš egzaminus bei po jų yra kone tradicinė lietuvių abiturientų tradicija, kurios žūtbūt laikosi visa šiuolaikinė planšetėmis ir wi-fi ryšio išlepinta karta. Bet ar tikrai?

Atgarsiai po egzamino

„Dievaži, žmonės keisti“, – mąsčiau slinkdamas akimis teksto „Abiturientas po istorijos egzamino: „Norėjosi bliauti kaip lietuviškai karvei“ komentarų skiltyje.

„Mes turbūt nebemokame jiems paaiškinti, ką išties mąstome“, – ištarė gera draugė, taip pat rašytoja, kurios irgi nebesupranta jos pačios skaitytojai.

Geriu karštą arbatą ir mąstau: „Taip, antraštė apie bliaunančią karvę jiems sukėlė šoką. Jie neskaitė teksto. Arba jį skaitė ir kaip reikiant susimovė jį suvokdami. Mes mokam paaiškinti. Jie nemoka suprasti. Lyg tikra klasės gale susispietusi galiorka“.

Laikydamas lengvą istorijos egzaminą neblioviau dėl sunkių klausimų apie Lietuvą, nors skaitytojai suprato kitaip. Tiesiog norėjosi verkti dėl minčių, netikėtai užklupusių apie sunkią Lietuvos dalią, kurios mes, mokiniai, nenorime mokytis – jau bloga nuo hiperbolizuotos mūsų šalies šlovės ir jos menkos pažangos: net šiomis dienomis, kai kitos valstybės jau svarsto, kaip apgyvendinti Marso teritorijas, mes vis dar svarstome, kaip savose (ne Marso, o Lietuvos) teritorijose išnaikinti lauko tualetus. Ir tai, koks šis bulvių kraštas yra atsilikęs, rodo visa mūsų krašto istorijos kreivė.

Daugiau skaitykite čia.