Neformalusis vaikų švietimas

Grįžti

Adomo Mickevičius biblioteka – kultūros bendruomenės traukos centras
event 2019-01-28 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Adomo Mickevičius biblioteka – kultūros bendruomenės traukos centras

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas pirmadienį lankėsi Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje, kur pasveikino pareigas pradėjusią eiti naująją jos vadovę Emiliją Banionytę ir pristatė ją bibliotekos darbuotojams.

„Labai džiugu, kad sutampa du svarbūs dalykai – naujos patyrusios direktorės atėjimas ir pačios bibliotekos atsinaujinimas. Neabejoju, kad įvairiapusė bibliotekos veikla vienys skaitytojus į kultūros bendruomenę, taps moksleivių, studijuojančio jaunimo, intelektualų traukos centru, peržengiančiu Vilniaus, kuris yra daugiakalbės literatūros miestas, ribas“, – sakė kultūros ministras.

Bibliotekos veiklos tarptautiškumą akcentavo ir jos direktore E. Banionytė. Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekoje vadove ji tapo gruodžio mėnesį laimėjusį Kultūros ministerijos surengtą konkursą vadovauti šiai kultūros įstaigai. Ji yra sukaupusios nemažą profesinę patirtį bibliotekininkystės ir bibliografijos srityse. E. Banionytė nuo 1987 metų vadovavo Lietuvos edukologijos universiteto bibliotekai, taip pat yra Lietuvos mokslinių bibliotekų asociacijos pirmininkė. Vilniaus universitete E. Banionytė baigė bibliotekininkystės ir bibliografijos studijas.

Šių metų pradžioje po rekonstrukcijos vėl duris atvėrusioje A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje siūloma paprastesnė leidinių skolinimosi ir grąžinimo tvarka, atnaujintos patogios erdvės individualiam, grupiniam ir kūrybiniam darbui, poilsiui ir bendravimui, muzikos perklausos, vaizdo įrašų peržiūros įranga, išskirtinės kolekcijos besidomintiems Adomo Mickevičiaus kūryba ir Vilniaus regiono krašto istorija.

Bibliotekos pastatas, iškilęs ant XV–XVI a. kultūrinių sluoksnių liekanų, nuo XVIII a. vadintas rūmais, o biblioteka čia įsikūrė XX a. viduryje. Rekonstrukcijos metu buvo atkurti unikalūs architektūriniai patalpų elementai, sienų tapyba, lipdiniai, restauruotos XX a. koklinės krosnys.