Tinklalapio logotipas
Grįžti

Aidas Puklevičius. Etatai, krepšeliai ir žinios
event 2018-09-04 domain Lrytas.lt

Aidas Puklevičius. Etatai, krepšeliai ir žinios

Prieš rašant komentarą bet kuria tema paprasčiausia iš pradžių pasižiūrėti į kalendorių, o po to – į žymių žmonių citatų rinkinį. Ir tema pasisiūlo savaime, nes vakar prasidėjo mokslo metai, o Markas Twainas kažkada yra leptelėjęs, kad daugelis jaunuolių baigia valdiškas mokyklas žinodami tik dvi datas – 1492 m. ir liepos 4-ąją, tačiau dažniausiai nežino, kas tada nutiko.

Kadangi čia viskas pernelyg amerikoniška, tam atvejui, jei šis tekstas pateks panašiai apsišvietusiam absolventui, sufleruojame: pirmoji data – tai metai, kai Kolumbas atrado Ameriką, o antroji – diena, kai trylika valstijų paskelbė nepriklausomybę nuo Jungtinės Karalystės karūnos.

Laimei, šiais laikais praprusęs vaikis į mokyklą gali atsinešti begalę naudingų gandų ir nuogirdų. Jis, pavyzdžiui, jau gali būti girdėjęs apie etatinį apmokėjimą ir mokinio krepšelį. Ir žinoti, kad pirmas yra gerai, o antras – blogai. Nors šiek tiek labiau argumentuotų aiškinimų, kodėl yra taip, o ne kitaip, girdėjęs tikrai nebus. Kodėl? Todėl, kad ir patys pedagogai ar mokyklų vadovai dar nespėjo išsiaiškinti, kuo tas etatinis apmokėjimas padarys perversmą švietimo sistemoje.

Būsimasis mokinys jau gali būti girdėjęs, kad viena iš trijų svarbiausių idėjų Lietuvai – padaryti mokytojo profesiją prestižinę per artimiausius kelerius metus. Jį turėtų apimti didis dvasios pakilimas suvokiant, kad dalyvauji tokiame eksperimente. Gal net matysi, kokiais būdais jis tampa kūnu. Bet čia jau mažiau šansų, žinant, kad idėja Lietuvai buvo pristatyta skambiai, o į kokį stalčių ji nugulė ir kada bus ieškoma naujos idėjos – nežinia.

Daugiau skaitykite čia.