Tinklalapio logotipas
Grįžti

Algis Krupavičius. Vėl rugsėjis arba trumpai apie kai kuriuos švietimo politikos kelius ir klystkelius
event 2018-09-07 domain Delfi.lt

Algis Krupavičius. Vėl rugsėjis arba trumpai apie kai kuriuos švietimo politikos kelius ir klystkelius
Simboliška ir netgi itin tinkamas laikas, kai už lango rugsėjo pradžia ir su ja atėjo pirmosios naujųjų mokslo metų dienos, yra pažvelgti, kaip visuomenė vertina vieną vadinamųjų didžiųjų dabartinės Vyriausybės reformų – pertvarkas švietimo srityje. Aišku, ne visas, bet bent vieną kitą.

Visi politikai, Seimai ir Vyriausybės per pastaruosius kelis dešimtmečius Lietuvoje beveik nuolat reformuoja ir reformuojasi.
 
Sauliaus Skvernelio Vyriausybė yra tarp tų buvusių ir esamų Lietuvos valdžių, kurios reformų vėliavą itin aukštai iškėlę laiko.
 
Dar daugiau, prieš keletą dienų premjero Skvernelio patarėjas E. Savickas pastebėjo, kad dabartinei Vyriausybei yra itin svarbu priimti ne ideologija, o įrodymais pagrįstus sprendimus. Tiesiog sveikintina. Čia rimtai. Be ironijos.
 
Prieš priimant sprendimus, deja, reformatoriai dažnai kiek perlenkia lazdą, nes jiems reikia, kad jų siūlomos reformos atrodytų teisėtos ir labai svarbios.
 
O be jų tiesiog nebūtų galima išgyventi. Tad tokiam įspūdžiui sukurti reikia sumalti į miltus beveik visa, kas jau yra ir kas pasiekta ten ar kitur.
 
Dabartinėje švietimo politikoje tai buvo padaryta tiesiog klasikiniu būdu pirmiausia viešąją erdvę bombarduojant viešųjų ryšių patrankų šūviais apie tai, kad Lietuvos mokyklos absoliučiai nevykusios, mokytojų yra per daug, ir tie kažkokie aiškiai ne tokie, o mokinių pasiekimai daugiau nei menki.
 
Daugiau skaitykite čia.