Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ambicingų ir kūrybingų ateities piliečių ugdymas lavinant praktinį verslumą
event 2018-11-28 domain European Schoolnet

Ambicingų ir kūrybingų ateities piliečių ugdymas lavinant praktinį verslumą

Skatindama mokinius būti atsakingus už smulkų savo verslą Craigfeleno pradinė mokykla paverčia juos rimtais verslininkais. Šios mokyklos direktorė Alison Williams pasakoja mus apie tai, kaip ji pradėjo šias iniciatyvas.

Būdama Craigfeleno pradinės mokyklos direktore laikausi nuostatos, kad mokykla turėtų būti bendruomenės šerdis, kurioje kiekvieno vaiko akys galėtų spindėti, o jų šeimos nariai ne tik jaustųsi laukiami, bet turėtų galimybę pagerinti savo gyvenimo patirtį. Norint tai pasiekti, būtina kurti bendradarbiavimo, domėjimosi, tyrimų ir naujovių kultūrą. Mūsų mokymo programos ir pedagoginių metodų esmė – galimybės mokiniams išsakyti savo nuomonę ir verslumo įgūdžių ugdymas. Lūkesčiai turėtų didėti, o dėl to – augti standartai.

Verslumo įgūdžių ugdymas į mokyklos mokymo programą įtrauktas jau pastaruosius šešerius metus, tačiau dėl tokių sėkmingų iniciatyvų kaip„Graigos Café“ (mūsų bendruomenės kavinė, kuriai vadovauja mokiniai) ir „Money Spiders Bank“ (susijusio su kredito unija), bei paskelbus dokumentą „Successful Futures“, ši sritis tapo svarbiausia mūsų siūlomų ugdymo paslaugų paketo dalimi.

Craigfelen Primary School

Iliustracija: Craigfeleno pradinė mokykla

Darbuotojus raginame išsakyti savo mintis ir pasiūlymus bet užtikriname jiems aukštos kokybės mokymus. Ilgamečiai mūsų mokyklos ryšiai su Velso vyriausybe ir Verslo Šv. Dovydo Trejybės universitetu (UWTSD) taip pat atvėrė galimybių domėtis, tyrinėti ir įgyvendinti naujoves. Pavyzdžiui, mokyklos darbuotojai sukūrė „atsirandančią“ parduotuvę, kurioje kiekvienas vaikas gali vykdyti su savo mokymusi susijusius projektus. Šiame vaizdo įraše išgirsite mokyklos bendruomenės narių mintis:

Pastaruoju metu mūsų mokykla vadovavo projektui „Pirmyn į sėkmingą ateitį“ („Moving Towards Successful Futures“), į kurį įsitraukė 30 pradinių mokyklų iš viso Svonsio, siekiančių į mokymo programą įtraukti galimybių ugdyti kūrybiškumą. Šį projektą rėmė Sue Poole išC4EE ir UWTSD profesorius Penaluna. Profesoriaus Penaluna seminarai tapo puikia proga mokytojams eksperimentuoti ir į savo darbo praktiką įnešti naujovių. Jis siekė, kad mokytojams netrūktų įgūdžių ir strategijų, kurių reikia norint perduoti projektą mokiniams.

Pasak profesoriaus, pirmą kartą kalbant mokytojams apie verslumą, šie natūraliai mano apie lėšų rinkimą ir pinigus, taigi pasitelkę Europos gebėjimų sistemą, kurią padėjo sukurti prie UWTSD veikiantis Tarptautinis kūrybiško verslumo institutas, mes aptarėme įvairius gebėjimus, padedančius jauniems žmonėms tapti versliais. Dažnai pamirštama, kad, pavyzdžiui, iš jūsų reikalaujama vaizduotės, išradingumo ir lankstumo, tad kūrybiškumas yra mokymo ir mokymosi šerdis. Mokytojai tikrai palankiai vertina mūsų pastangas, derančias ir su „Sėkmingos ateities“ („Successful Futures“) mokymo programa, kuri netrukus bus pradėta taikyti Velso mokyklose. Man, kaip kursų vadovui, tiesiog malonu dirbti su šiais kūrybingais ir energingais mokytojais. kurių svarbiausias tikslas – padėti jauniems žmonėms judėti pirmyn. Galbūt tai ir yra svarbiausias švietimo uždavinys?

Vėliau minėtos mokyklos suplanavo ir parengė savo projektus. Birželio mėnesį Svonsio centre buvo surengta mugė, kurioje mokyklos turėjo prekystalius ir pardavinėjo savo produktus. Renginys buvo labai sėkmingas – jis sukėlė šurmulį tiek miesto centre, tiek dalyvavusiose mokyklose. Svarbiausias mokinių įgūdžių ugdymo aspektas yra tai, kad jie vertina rezultatus. o mokyklos aptaria projektą ir pateikia savo išvadas teisėjų komisijai.

School market in Swansea City Centre

Iliustracija: Craigfeleno pradinė mokykla

Minėtas projektas, kurį prieš trejus metus pradėjo aštuonios pradinės mokyklos, dabar išaugo ir apima 30 mokyklų, kurios daugiau nei tūkstančiui mokinių suteikia galimybę ugdyti naujus įgūdžius ir suprasti, kaip įgyti bendravimo, skaičiavimo ir technologiniai įgūdžiai gali būti panaudoti tikrame gyvenime. Tiek suminio, tiek formuojamojo vertinimo rezultatai rodo, kad dauguma mokinių padarė didelę arba labai didelę pažangą matematikos, raštingumo, IRT ir daugelyje kitų sričių, tiesiogiai susijusių su šiuo projektu. Rezultatai, kuriuos matome, yra tikrai įspūdingi ir atskleidžia didelį poveikį, kurį verslumas gali daryti bet kokio amžiaus mokiniams.


Craigfeleno pradinė mokykla veikia Svonsio savivaldybei priklausančiame Craigfeleno kaime. Pastaruoju metu mokykla nuolat auga, ir šiuo metu joje mokosi 180 nuo trejų iki vienuolikos metų amžiaus mokinių. Alison Williams šios mokyklos direktorės pareigas pradėjo eiti 2011 m. rugsėjo mėn.

www.schooleducationgateway.eu informacija