Tinklalapio logotipas
Grįžti

Andreas Šlaicheris. Siekis Lietuvai: visuotinis, kokybiškas švietimas yra būtinybė ir pasiekiamas tikslas
event 2018-06-01 domain Delfi.lt

Andreas Šlaicheris. Siekis Lietuvai: visuotinis, kokybiškas švietimas yra būtinybė ir pasiekiamas tikslas
Lietuva įgyvendina svarbias reformas, kad mokykla atitiktų ateities visuomenės poreikius. Savivaldybės buvo įgalintos organizuoti ir prižiūrėti ugdymą. Šiuo metu mokyklų direktoriai turi gerokai daugiau laisvės vadovauti savo mokykloms. Mokykloms skaidriau skirstoma finansinė parama. Vaikų ir suaugusiųjų įtrauktis į švietimo sistemą yra aukščiau EBPO šalių vidurkio. Tačiau reikia dar daug ką nuveikti, nes pasaulis labai greitai keičiasi...

Ankstyvasis ikimokyklinis ugdymas dar ne visada yra prieinamas vaikams, gyvenantiems kaimiškosiose vietovėse, – ten, kur jo labiausiai reikia. Čia ugdymo kokybė nespėja vytis augančių geresnio ugdymo poreikių. Kartais Lietuva stengiasi išsaugoti vietines mokyklas ir jų status quo, užuot gerinusi ugdymo kokybę ir siekusi mokyklų teikiamų paslaugų lygybės.
 
Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotas renginys „Mokykla 2030“ yra kaip tik tai, ko reikia. Akimirką pagalvokite apie pasaulį 2030 metais. Pasaulį, kuriame lengviau mokyti tam tikrų dalykų, juos išbandyti, skaitmeninti ir automatizuoti. Šiame pasaulyje ateitis bus išskirtinė tuo, kad dirbtinis intelektas bus sujungiamas su kognityvinėmis, socialinėmis, emocinėmis žmonių savybėmis ir vertybėmis. Mūsų vaizduotė, sąmoningumas, atsakomybės jausmas leis mums suvaldyti 21 amžiuje atsirandančias galimybes.
 
Ateities mokykla turi ugdyti mokinius, gebančius savarankiškai mąstyti, telktis, būti empatiškais ir pilietiškais visuomenės nariais. Turėsime mokiniams padėti išsiugdyti teisingumo pojūtį, jautrumą visuomenės poreikiams ir problemoms. Nors technologijos darbe perima daug užduočių, gebėjimų prasmingai prisidėti prie socialinio ir pilietinio gyvenimo poreikis tik augs.

Daugiau skaitykite čia.