Tinklalapio logotipas
Grįžti

Apdovanojimai iš princo rankų
event 2018-10-08 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Apdovanojimai iš princo rankų

Spalio 10 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Jungtinės Karalystės Princu Edvardu, Vesekso Grafu, susitiks ir apdovanos jaunuolius, tarptautinės „The Duke of Edinburgh‘s International Award Lietuva“ („DofE“) programos dalyvius, pasiekusius asmeninio tobulėjimo tikslų. Ceremonijos metu jaunimui iš visos Lietuvos (Vilniaus, Kauno, Alytaus, Panevėžio, Skuodo, Anykščių, ir kt.) bus įteikti 5 aukso ir 19 sidabro ženklelių.

Dėka „DofE“ jaunimo programos iniciatoriaus, Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II vyro princo Filipo, jau daugiau nei šešiasdešimt metų (nuo 1956-ųjų) 14-24 metų jaunimas mokosi išsikelti asmeninius tikslus ir nuosekliai jų siekti įvairiose gyvenimo srityse. Šiai dienai „DofE“ programa įgyvendinama net 130-yje pasaulio šalių, taip pat ir Lietuvoje. Kiekvienais metais savo tobulėjimo kelionę kartu su programa pradeda daugiau kaip 1,3 milijono jaunų žmonių visame pasaulyje. Programos metu jauni žmonės skiria savo laiką savanorystei, lavina įgūdžius, dalyvauja tarptautiniuose projektuose bei žygiuose ir taip įgyja šiuolaikinei darbo rinkai ir visaverčiam visuomeniniam gyvenimui neįkainojamų savybių – gebėjimo dirbti tiek savarankiškai, tiek komandoje, būti iniciatyviais, priimti sprendimus, siekti išsikeltų tikslų ir kt.

Tarptautinėje „DofE“ programoje neformaliu būdu ugdoma visapusiška asmenybė. Čia programos dalyviai kryptingai lavina jau turimus įgūdžius bei atranda tokias veiklas, apie kurias niekada net nesusimąstė, nes „DofE“ dalyviams nėra nurodoma, ką ir kada jie turi daryti, o suteikiama galimybė patiems išsikelti savo tobulėjimo tikslus bei susiplanuoti būsimas veiklas. Taip yra ugdomos visame pasaulyje vertinamos nuolatos besimokančio, savo aplinkai ir bendruomenei neabejingo, savarankiško ir pasitikinčio savimi lyderio ir piliečio savybės.

Tai įrodo ir „DofE“ programoje dalyvavusių žinomų pasaulyje žmonių pavyzdžiai: princas Haris, hercogienė Keit Midlton (Kate Middleton), operos primadona Katerina Džerkins (Katherine Jerkins), BBC žurnalistė Šjan Viljams (Sian Williams), dukart olimpinė bėgimo čempionė Keli Holms (Kelly Holmes) ir kt.

Kontaktinis asmuo: Inga Naujalė, Programos vadovė Lietuvoje

Mob. +370 673 60335 | inga.c@lvjc.lt | inga.naujale@lvjc.lt

Daugiau informacijos: www.dofe.lt    | 
FB: https://www.facebook.com/DofELietuva/