Tinklalapio logotipas
Grįžti

Apdovanoti 100-mečio žaliųjų palangių kūrėjai
event 2018-05-21 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

Apdovanoti 100-mečio žaliųjų palangių kūrėjai

Gegužės 19 d. į visomis spalvomis žydintį VU botanikos sodą rinkosi žaliųjų palangių augintojai – ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“ laimėtojai.

Jau tapo tradicija, kad kiekvieną pavasarį Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su VU botanikos sodu kviečia šalies darželius, mokyklas ir šeimas kurti, sodinti ir auginti žaliąsias palanges. Šiemet žaliosios palangės skirtos ypatingai progai – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Šimtmečio palanges sukurti ir jas pristatyti konkurse panoro be galo didelis skaičius  –beveik 16 tūkst. – vaikų, atsiųsta daugiau nei 820 darbų! Aktyviausiai konkurse dalyvavo ikimokyklinukai ir pradinukai.

Konkurso dalyviai palangėms rinkosi ne tik įprastą horizontalų, bet ir vertikalų želdinimą, ieškojo netradicinių želdinimo būdų – augalus sodino kubiluose, geldose, batuose ir netgi elektros lemputėse. Daugiausiai vaikai ir jų mokytojai augino valgomus ir dekoratyvinius žolinius augalus, įvairias vaistažoles. Ant palangių karaliavo svogūnai, pomidorai, paprikos, pipirnės, pelargonijos, tulpės, našlaitės, nasturtos, medetkos, mėtos ir daugybė kitų augalų. Palangių tematika irgi įvairi: močiutės darželio interpretacijos, daug tautosakos – dainų, pasakų, mįslių – atspindžių, šimtmečio idėja atskleista renkantis tautinius motyvus – dominavo trispalvė, Gediminaičių stulpai, žodis Lietuva.

Iš tokio gausaus darbų skaičiaus išrinkti 30 geriausiųjų – buvo nelengva užduotis vertinimo komisijai. Pirmiausiai buvo vertinama palangės idėja, jos originalumas, aprašymas, palangės pritaikymas ugdymo procese, o tik po to – palangės nuotrauka.

Gražiausią Valstybės šimtmečio palangę rinko ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Facebook paskyros lankytojai. Daugiausiai jų balsų, net 661, gavo Telšių r. Nevarėnų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupės „Žalioji serenčių gvazdikų palangė Lietuvos 100-mečiui paminėti“. Palangės autoriai apdovanoti Metų žaliosios palangės sertifikatu.

Konkurso laimėtojai apdovanoti UAB „Scandagra“, UAB „ECO – Vlit“, UAB „Sėkluva“, UAB „Ajonda“ ir žurnalo „Sodo spalvos“ dovanomis.

Renginio akimirkos

Geriausios šimtmečio palangės

Susijusi informacija