Tinklalapio logotipas
Grįžti

Apeliacijų fokusai: egzaminus prašę pervertinti abiturientai liko šokiruoti
event 2017-07-21 domain Alfa.lt

Apeliacijų fokusai: egzaminus prašę pervertinti abiturientai liko šokiruoti

Nors egzaminai baigėsi ir beliko tik atsiimti diplomą, aistros dėl rezultatų netyla. Nacionaliniam egzaminų centrui paskelbus apeliacijų rezultatus, abiturientai ir jų mokytojai liko šokiruoti. Kai kurių įvertinimas pakilo daugiau nei dvigubai.

są tai verčia abejoti vertinimo sistema, jei pirmą kartą mokinio žinios vertinamos prastai, o po patikrinimo net labai gerai. Štai vieno abituriento Gabrieliaus Puloko įvertinimas iš lietuvių kalbos bei literatūros egzamino pakilo nuo 33 iki 74 procentų.

Daugiau nei 900 apeliacijų

Šiemet apeliacijas teikė – t. y. laikytus egzaminus pervertinti prašė – daugiau nei 900 abiturientų. Tai palyginti nedaug. Tik 2 dešimtosios visų laikiusiųjų egzaminus. Vis dėlto pervertinimo rezultatai stebina: daugiau nei 80 procentų abiturientų savo įvertinimus skubėjo pasikelti. Tai reiškia, kad pirmą kartą buvo įvertinti per prastai. Daugiausia skųstasi dėl lietuvių kalbos egzamino, kuris šiemet jau sulaukė nemažai kritikos.

Daugiau nei dvigubai pakilęs balas – dar ne rekordas. Paaiškėjo, kad kai kurie egzamino neišlaikę abiturientai dalyką išmano ne taip jau prastai. Niekiniu lygmeniu įvertinti moksleiviai sugebėjo peršokti į aukštesnįjį.

Daugiau skaitykite čia.