Tinklalapio logotipas
Grįžti

Aplinkosaugininkė teigia: mokyklose reikia naujų disciplinų, ne vien „mokytojo entuziasto”
event 2018-09-28 domain Delfi.lt

Aplinkosaugininkė teigia: mokyklose reikia naujų disciplinų, ne vien „mokytojo entuziasto”
„Mokykloje buvau pirmūnė, labai laukdavau olimpiadų, „Kengūros”, norėjau išbandyti save ir panaudoti įgytas žinias. Šis poreikis mokyklose išliko, vaikai ir šiandien laukia olimpiadų, bet „Žalioji olimpiada” kitokia”, – pokalbį apie nacionalinę „Žaliąją olimpiadą” pradėjo jos bendroji organizatorė Vaida Griškevičienė.

„Žalioji olimpiada” – tai nacionaliniu mastu vykstanti olimpiada, rengiama VšĮ „Žaliasis taškas” ir VšĮ „RV Agentūra” iniciatyva ir skirta 8–11 klasių mokiniams, siekiant ugdyti jų ekologinį sąmoningumą. VšĮ „RV Agentūra” vadovė Vaida Griškevičienė pasakoja, kad šis projektas atsirado prieš porą metų.

Pati Vaida jau šešerius metus dirba aplinkosaugos srityje, todėl moteris teigia pastebinti, kad visuomenei aplinkosauginių žinių trūksta arba jie nemoka jų pasisavinti. Tuomet pašnekovė nusprendė, jog reiktų šias žinias žmonėms perduoti pačiai. V. Griškevičienės edukacinės veiklos pradžia buvo surengtas antrinių žaliavų panaudojimo konkursas.
 
„Supratau, kad geriausia tokias žinias žmonėms perduoti per įvarius pavyzdžius, per kažkokią veiklą, bet tuomet pamačiau, kad niekas nevyksta. Nusprendžiau, kad reiktų surengti kažkokį konkursą. Pirmajame konkurse galėjo dalyvauti įvairaus amžiaus žmonės, jie gamino įvarius daiktus panaudodami antrines žaliavas.
 
Taip vėliau sekė mokymai, renginiai ir įvairios konferencijos. Bet pastebėjau „gilią duobę” mokyklose, kaip sudominti 11–18 metų mokinius, kas įdomu tokio amžiaus vaikams, paaugliams, teko kažką sugalvoti, kaip būtų galima jiems nenuobodžiai pateikti aplinkosaugines žinias. Taip atsirado „Žalioji olimpiada”, – pasakoja Vaida.
 
Daugiau skaitykite čia.