Tinklalapio logotipas
Grįžti

Aptarus studijų krypčių vertinimą palygino: lyg šlapias skuduras per veidą
event 2018-03-14 domain Lrytas.lt

Aptarus studijų krypčių vertinimą palygino: lyg šlapias skuduras per veidą

Studijų kokybės vertinimo centras (SKVC) prieš beveik dvi savaites paskelbė, kad šiemet stojantiesiems į aukštąsias mokyklas, užkertamas kelias į kelis šimtus studijų programų. Pranešta, kad nuo 2018-ųjų kovo 1-osios aukštosios mokyklos nebegalės vykdyti 198 studijų programų, kurios yra priskirtos ribojamai akredituosioms studijų kryptims.

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas trečiadienį į posėdį išsikvietė ministrę Jurgitą Petrauskienę bei SKVC vadovę Norą Skaburskienę. Pastaroji komiteto posėdyje sakė, kad visos studijų programos turėjo būti akredituotos iki kovo 1-osios ir tik tada galėjo būti vykdomos.

„Pats vertinimas vyko pagal tris pagrindinius rodiklius. Universitetams buvo taikomi visi trys rodikliai: t. y. vykdomos mokslo (meno) veiklos lygio vertinimo rezultatų penkių geriausių mokslo krypties darbų vertinimo suminis įvertis už 2015 ir 2016 metus. Jis turi būti ne mažesnis, nei 1,5 balo iš 5 galimų.

Kiti du susiję su studijų programų anksčiau vykdytų vertinimų rezultatais. T. y., daugiau nei pusė vykdomų studijų programų turi būti akredituota šešeriems metams ir kryptyje neturėtų būti nė vienos studijų programos, kuri akredituota trims du kartus iš eilės“, – kalbėjo N.Skaburskienė. Kolegijoms buvo taikomi tik du paskutinieji rodikliai.

Daugiau skaitykite čia.