Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ar žinai viską apie pokyčius stojant į aukštąsias mokyklas?
event 2017-09-13 domain Žinauviska.lt

Ar žinai viską apie pokyčius stojant į aukštąsias mokyklas?

Jei šiuo metu esi dešimtoje ar ankstesnėje klasėje, pastaruoju metu greičiausiai vaikštai ištempęs ausis ir sulaikęs kvapą: neseniai buvo patvirtinti pokyčiai stojimo į aukštąsias mokyklas sistemoje, į kuriuos atsižvelgti turi tie, kurie stos į universitetą ar kolegiją 2019 m.

Iki šiol stojant į aukštąją mokyklą konkursinis balas buvo formuojamas iš brandos egzaminų rezultatų, tam tikrų dalykų pavienių metinių pažymių ir (priklausomai nuo studijų programos) stojamojo egzamino, laikomo konkrečioje aukštojoje mokykloje, pažymio. 

Nuo 2019 m. bus atsižvelgiama ne tik į pavienių dalykų, kuriuos mokaisi mokykloje metinį įvertinimą, brandos egzaminų reultatus, bet ir į 5 pagrindinių mokomųjų dalykų metinius įvertinimus. Taip pat 2019 m. stojantiesiems bus pirmą kartą taikomi tokie minimalūs reikalavimai – į juos atsižvelgti reiks stojant ne tik į valstybines mokymosi įstaigas ar pretenduojant į valstybės finansuojamą vietą, bet ir tiems, kurie ketina mokytis nevalstybiniuose universitetuose ar kolegijose.

Stojimas į universitetą 2019 m.

  • Išlaikyti bent 3 valstybiniai brandos egzaminai: lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos, matematikos.

  • Brandos egzaminų (minėtų 3) rezultatų artimetinis vidurkis – ne žemesnis nei 40.

  • 5 mokomųjų dalykų mokykloje metinis pažymių vidurkis ne žemesnis nei 7.

Stojimas į kolegiją 2019 m.

  • Išlaikyti bent 3 valstybiniai brandos egzaminai: lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos, matematikos.

  • Brandos egzaminų (minėtų 3) rezultatų artimetinis vidurkis – ne žemesnis nei 25.

  • 5 mokomųjų dalykų mokykloje metinis pažymių vidurkis ne žemesnis nei 6.

Ar žinai, kad:

  • stojantiems į menų studijas universitetuose ir / ar kolegijose konkursinis balas bus formuojamas iš 2 valstybinių brandos egzaminų: lietuvių k. ir literatūros bei anglų k.;

  • 5 privalomųjų dalykų metinis pažymių vidurkis bus skaičiuojamas iš abituriento brandos atestate įrašytų 8 mokomųjų dalykų, imant tik 5 geriausius įvertinimus;

  • visi aukščiau nurodyti kriterijai yra minimalūs, norint pretenduoti į vietą universitete ar kolegijoje;

  • nuo 2019 m. tokie minimalūs rodikliai pirmą kartą bus taikomi stojantiems į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas bei į valstybines ir privačias aukštojo mokslo įstaigas.

Nors pokyčiai jau patvirtinti, tačiau tai nebūtinai turi paveikti tavo mokymosi rutiną ar sukelti rūpesčių. Visą aktualią informaciją savo pranešime skelbia LR Švietimo ir mokslo ministerija, o jei paklysti informacijos gausoje – klausk@eurodesk.lt.

Jei tau aktuali stojimų 2018 m. tvarka, išsamų aprašymą gali rasti čia.