Tinklalapio logotipas
Grįžti

Arminas Varanauskas: Kodėl būtina pradėti mokytojų etatinio apmokėjimo įgyvendinimą?
event 2018-06-18 domain 15min.lt

Arminas Varanauskas: Kodėl būtina pradėti mokytojų etatinio apmokėjimo įgyvendinimą?

Etatinio mokytojų apmokėjimo modelis apaugo įvairiais mitais. Net savo srities profesionalai pasiduoda tiems, kurie garsiausiai rėkia. Ar tai tėra klaidinga interpretacija, o gal sąmoningas faktų ignoravimas? Noriu tikėti, kad tai yra nesusikalbėjimas, dėl to noriu reaguoti į Licėjaus direktoriaus išsakytą nuomonę ir patikslinti neteisingą interpretaciją.

Netuščiažodžiaudamas, renkuosi analogišką stilių – atsakysiu „punktas į punktą“.

Pirma. Tarp etatinį apmokėjimo modelį rengusių asmenų buvo ir mokytojų atstovų, ir mokyklų vadovų, tad apie esminį ir pagrindinį mokytojo darbą niekas pamiršti tiesiog negalėjo.

Toliau keista skaityti, kad „kiti darbai [aut. past. ne pamokos] yra tik papildoma veikla, kuri dažniausiai yra neesminė“. Ar Licėjuje mokytojai nedirba ne pamokų metu su vaikais juos konsultuodami, ruošdami olimpiadoms? Žinoma, dirba. Ar tai yra „neesminė“ veikla? Niekaip su tuo negaliu sutikti. Tokia išsakyta nuostata taip pat prieštarauja ir bene garsiausio šiuolaikinio švietimo tyrėjų John Hattie atliktiems tyrimams, kurie atskleidžia, kurie veiksniai daro didžiausią įtaką mokinių pasiekimams (prieš metus šis sąrašas buvo revizuotas, jį galite rasti čia.

Direktorius taip pat pabrėžia, kad mokytojams ir dabar galima mokėti iki 3,5 val. per savaitę už papildomas veiklas. Suprask, čia tiek valandų mokytojui užtenka ir su visais tėvais pabendrauti, ir dar galbūt kokiai klasei pavadovauti, ir metodine veikla normaliai užsiimti? Nesutinku. Nesutinku, nes Lietuvos mokytojai nusipelnė geriau nei yra dabar ir naujas parengtas modelis tai numato (tokiai veiklai galima bus skirti iki 50% darbo laiko, t. y. 756 valandas per metus).

Įvedant etatinį mokytojų apmokėjimą, „dirbtiniu būdu kurti papildomų veiklų“ niekas neketina. Bet apmokėti mokytojams už tas valandas, kurias jie ir taip dirba, jau atėjo laikas.

Daugiau skaitykite čia.