Tinklalapio logotipas
Grįžti

Artėjant mokslo metams ragina kreiptis dėl paramos: kas ją gali gauti
event 2018-08-09 domain LRT.lt

Artėjant mokslo metams ragina kreiptis dėl paramos: kas ją gali gauti

Jeigu vienam šeimos nariui per mėnesį tenka mažiau nei 183 eurai, tokios šeimos raginamos kreiptis dėl galimybės gauti paramą mokinio reikmėms įsigyti ir nemokamo maitinimo, LRT RADIJUI sako Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Piniginės paramos ir būsto skyriaus vedėja Svetlana Kulpina. Anot jos, savivaldybės taiko įvairias išimtis, todėl tam tikrais atvejais paramos gali tikėtis ir didesnes pajamas gaunančios šeimos.            

SADM atstovė LRT RADIJUI tvirtina, kad egzistuoja dvi paramos mokiniams rūšys – nemokamas maitinimas mokyklose ir parama mokinio reikmenims įsigyti.

„Turbūt reikėtų priminti, kokių šeimų vaikai turi teisę gauti socialinę paramą. Tai tos šeimos, kurių pajamos vienam šeimos nariui yra mažesnės nei pusantro valstybės remiamų pajamų dydžio, t. y. 183 eurai. Jeigu vienam šeimos nariui tenka mažiau nei 183 eurai, šeima turi teisę kreiptis dėl socialinės paramos mokiniams – nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti“, – nurodo S. Kulpina.

Ji priduria – atskirais savivaldybių tarybų nustatytais atvejais šeimos gali gauti paramą, net jeigu gaunamos pajamos yra didesnės nei minėtos. S. Kulpinos tvirtinimu, numatyti atvejai yra liga, nelaimingas atsitikimas. Taip pat tokia parama teikiama gausioms šeimoms (auginančioms tris ar daugiau vaikų), neįgaliems tėveliams, auginantiems mokyklinio amžiaus vaikus.

Daugiau skaitykite čia.