Tinklalapio logotipas
Grįžti

Artėjantis matematikos egzaminas kelia siaubą: mokiniai ketina emigruoti, mokytojai peikia abiturientų sugebėjimus
event 2018-06-08 domain Delfi.lt

Artėjantis matematikos egzaminas kelia siaubą: mokiniai ketina emigruoti, mokytojai peikia abiturientų sugebėjimus

Birželio 9-ąją 18 214 kandidatai laikys valstybinį matematikos egzaminą. Ne vienam iš jų šis išbandymas jau kurį laiką kelia nerimą.

Stojantiems į valstybės finansuojamas vietas būtini ne tik lietuvių kalbos ir literatūros, bet ir užsienio kalbos ir matematikos egzaminų rezultatai.

Nuo šių metų abiturientai, ketinantys studijuoti biomedicinos, fizikos ar technologijų mokslus, šiame egzamine turi surinkti ne mažiau kaip 25 balus.
 
Pretenduojantiems į humanitarines studijas, meno pedagogikos ir humanitarinių dalykų pedagogikos studijas šio egzamino kartelė nepakilo – kaip ir anksčiau, iš matematikos egzamino jie turi surinkti bent 16 balų.
 
Tiesa, absoliuti išimtis – meno studijos. Stojantiesiems į šias studijų kryptis matematikos egzaminas nėra privalomas, tačiau jiems būtina išlaikyti lietuvių kalbos ir literatūros ir užsienio kalbos egzaminus.
 
Nuo 16 iki 25 balų pakelta kartelė tiems, kas ketina pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas universitetuose, kelia nemenką stresą. Kai kurie abiturientai dar nė neprasidėjus egzaminui beveik nuleidžia rankas ir jau kone kraunasi lagaminus ketindami emigruoti.
 
Daugiau skaitykite čia.