Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ateities pasirinkimų kryžkelė: profesijos, kurios šiandien kala pinigus, po penkmečio gali būti nieko vertos
event 2018-06-01 domain 15min.lt

Ateities pasirinkimų kryžkelė: profesijos, kurios šiandien kala pinigus, po penkmečio gali būti nieko vertos

Universitetų ir kolegijų absolventai netrukus atsiims diplomus ir puls pildyti gyvenimo aprašymus, tikėdamiesi išsiskirti iš kitų ir kuo greičiau įsilieti į darbo rinką. Abiturientai išlaikys egzaminus ir spręs, kokią specialybę rinktis, kad vėliau būtų perspektyvūs ir geidžiami darbdavių. O pastarieji bando prognozuoti, ko jiems reikės po penkerių ar dešimties metų.

Tarptautinės personalo valdymo kompanijos „Manpower“ padalinio Lietuvoje direktorė Božena Petikonis-Šabanienė pastebi, kad antrus metus iš eilės justi didesnis darbdavių susidomėjimas jaunaisiais talentais, kurie neturi faktinės darbo patirties, bet jau įgijo žinių ir, svarbiausia, turi noro pradėti savo karjerą.

„Didėja skaičius tų, kurie darbo karjerą pradeda dar studijuodami. Dauguma studentų pradeda dirbti dar trečiame kurse. Be to, yra dalis tokių, kurie šiemet baigs studijas, bet jau yra sudarę sutartis pradėti dirbti pilną darbo dieną, vos gavę diplomą“, – pasakojo B.Petikonis-Šabanienė.

Vadinamoji galvų medžioklė vyksta į tas pozicijas, kurios reikalauja specifinių žinių ar įgūdžių, pavyzdžiui, vis dar išlieka užsienio kalbų, daugiausiai – skandinavų – poreikis.

„Jos populiarios jau kokius 7 metus. Jas mokantys specialistai iškart užima pozicijas klientų aptarnavimo centruose. Be to, yra retų kalbų poreikis – olandų, bulgarų, vengrų“, – kalbėjo pašnekovė.

Daugiau skaitykite čia.