Tinklalapio logotipas
Grįžti

Bando daužyti mitą, kad mokytojai nesugeba naudotis technologijomis
event 2018-09-19 domain Delfi.lt

Bando daužyti mitą, kad mokytojai nesugeba naudotis technologijomis
Technologijomis nesidomintis, iššūkiu elektroninio pašto išsiuntimą laikantis ir išmaniojo telefono rankoje neturėjęs mokytojas. Tokie mitai sklando apie mokyklose vaikus ugdančius profesionalus. Tačiau nei Švietimo ir mokslo ministerija, nei mokytojus vienijanti profesinė sąjunga su tuo nesutinka.
 
Paskutinius trejus metus Europos mokyklų tinklas (angl. European Schoolnet) kartu su trylika Europos šalių, tarp jų ir Lietuva, vykdė projektą, kurio metu buvo norima įvertinti, kaip mokytojams sekasi naudoti skaitmenines technologijas praktikoje, nustatyti mokytojų poreikius ir imtis veiksmų.
 
Patys savo įgūdžius vertina gerai
 
Kaip tyrimo rezultatus komentavo Švietimo ir mokslo ministerijos Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis, Lietuvos mokytojai savo technologijomis grįsto mokymo kompetenciją įvertino pakankamai gerai.
 
„Šalies vidurkis labai artimas ar net aukštesnis nei tyrime dalyvavusių kitų šalių mokytojų. Apie 90 proc. Lietuvos mokytojų pasitiki savo skaitmeniniais gebėjimais ir gali suteikti reikiamą medžiagą bei pagalbą mokiniams“, – rezultatus, kaip save vertina mokytojai, konstatavo jis.

Daugiau skaitykite čia.