Tinklalapio logotipas
Grįžti

Be kokio įgūdžio neapsieis ateities lyderiai
event 2018-05-11 domain Delfi.lt

Be kokio įgūdžio neapsieis ateities lyderiai
Esame girdėję ir patys ne kartą įsitikinę praktiškai, kad viešasis kalbėjimas – viena didžiausių baimių, kuri gali mus apimti. Moksleiviams ji pasireiškia visų pirma einant atsakinėti prieš klasę. Tačiau kalbėjimas viešai šiuolaikiniame pasaulyje yra būtinas įgūdis. Todėl tėvai turėtų tam skirti pakankamai dėmesio ir pastebėti, kaip vaikui sekasi reikšti mintis ir nuomonę.

Daugeliui pažįstama, kai, atrodo, turėtume būti laimingi už suteiktą galimybę būti dėmesio centre – pasisakyti, išsakyti savo mintis, paskatinti diskusiją, mes jaučiamės priešingai. Norime stebuklingai pradingti ir daugiau niekada nesugrįžti į situaciją, kai reikės pasisakyti prieš žmonių auditoriją, rašoma pranešime spaudai.
 
Manome, jog ši problema kamuoja tik mus suaugusius? Deja, galvojame klaidingai. Į viešojo kalbėjimo užsiėmimus vykstančius Oratorių mokykloje, Kaune, atėję moksleiviai, dažnai jau patys išdrįsta pasakyti, jog jaučia didelę baimę kalbėti viešai. Moksleiviai atvirauja sakydami, kad kiekvieną kartą eidami atsakinėti prieš klasę jaučia, kai pradeda trūkti oro, svaigsta galva, džiūsta burna, širdelė vis stipriau daužosi, o visos protingos mintys staiga „išgaruoja“.
 
Daugiau skaitykite čia.