Tinklalapio logotipas
Grįžti

Bendradarbiavimo renginys Akmenėje
event 2018-11-07 domain Lyderių laikas

Bendradarbiavimo renginys Akmenėje

Šių metų spalio 29 d. Naujosios Akmenės viešojoje bibliotekoje įvyko projekto „Lyderių laikas 3“ Akmenės, Kelmės, Mažeikių ir Šiaulių rajonų savivaldybių kūrybinių komandų mokymosi bendradarbiaujant renginys
Renginio dalyvius maloniai sutiko Akmenės rajono kūrybinės komandos nariai ir bibliotekos direktorė, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos garbės narė Zita Sinkevičienė. Direktorė trumpai aprodė moderniai įrengtas bibliotekos erdves, supažindino su įvairiomis veiklomis, produktyviu bendradarbiavimu su švietimo įstaigomis.

Bendradarbiavimo renginyje dalyvavo Akmenės rajono savivaldybės mero patarėjas Tomas Martinaitis, projekto LL2 dalyviai ir konsultantai Natalija Kanickienė ir Tomas Ubartas.

Susitikimo metu ir komandos, ir svečiai domėjosi, kaip sekasi konsultuotis, kokios veiklos atliekamos tarp konsultacijų, kaip sekasi susitarti, formuluojant savivaldybės pokyčių kryptis. Svarbiausi susibūrimo uždaviniai buvo pasidalinti patirtimi, pristatyti numatomas savivaldybių pokyčių projektų kryptis, mokytis vieniems iš kitų, susipažinti su LL2 patirtimi.

Akmene bendrad1 20181029

Akmene bendrad2 20181029

Savivaldybių komandos labai skirtingai nuėjo kelią nuo įžanginių renginių savivaldybėse iki šios dienos. Po penkias konsultacijas turėjo Akmenės ir Mažeikių rajonų kūrybinės komandos. Keturias – Kelmės, o Šiaulių rajono komanda – net septynias. Todėl ir rezultatai gana skirtingi. Šiaulių ir Kelmės rajonų komandos jau organizavo mokymus bendruomenėms. Mažeikių rajono kūrybinė komanda surengė išplėstinę konsultaciją, kurioje aktyviai dalyvavo besimokantieji formaliosiose ir neformaliosiose studijose ir mokyklų vadovai.

Visos keturios komandos jau yra suformulavusios savivaldybių pokyčio projektų temas, numačiusios pagrindinius uždavinius. Yra išanalizavusios turimus mokinių pasiekimų duomenis, jais rėmėsi formuluodamos pokyčio projekto temą. Dalyviai įdėmiai klausėsi kūrybinių komandų vadovų, pristatančių numatomas pokyčių kryptis ir tikslus. Visų kūrybinių komandų vadovai pripažino, kad nėra lengva susitarti ir pasiskirstyti atsakomybę, kad kai kurios temos galbūt dar siaurės ir konkretės. Visų savivaldybių komandų pokyčio projektų kryptys siejasi su pedagogų profesinio kapitalo didinimu ir mokinių mokymosi pažanga. Dalyviai ypač domėjosi kolegų mintimis, kas pasikeis įgyvendinus projektą, kaip į pokyčio projektą įtraukti visą bendruomenę, kokios galimos rizikos, ateities planai, galimi sėkmės rodikliai.

Akmene bendrad3 20181029

Akmene bendrad4 20181029                                                                                                                                  Mažeikių rajono kūrybinės komandos vadovė Jelena Sutkienė pristatė komandos suformuluotą temą „Mokytojų patirtinis mokymasis mokėjimo mokytis kompetencijos (MMK) ugdymui(si)“. Manoma, kad mokinių mokėjimo mokytis kompetencijai ugdyti puikiai tiktų patirtinis mokymasis. Svarbiausia, kad projekte jėgas suvienys Mažeikių rajono savivaldybė, Švietimo skyrius, mokytojai, Švietimo centras ir mokyklų vadovai.

Akmenės rajono kūrybinės komandos narės Sigita Vainauskienė, Daiva Gricienė, Rūta Zaveckienė pristatė savo savivaldybės pokyčio projekto kryptį „Kiekvieno mokinio asmenybės ūgtis“ ir pagrindinę temą „Patirtinis mokymas(is)“. Tai yra mokymas(is) iš patirties ir per patirtį. Komanda tikisi, kad aktyvės diskusijos, intensyvės bendradarbiavimas, keisis ugdymo(si) aplinkos, išlaisvės mokiniai ir mokytojai. Akmeniškiai ketina kiekvieną mėnesį skelbti patirtinio mokymosi moto, o paskutinį mėnesio penktadienį rengti LL3 pokyčio projekto temos dieną.

Šiaulių rajono kūrybinės komandos vadovas Raimondas Galkus pristatė savivaldybės pokyčio projekto temą „Ugdymas netradicinėse erdvėse“. Jų projekto tikslas – aktyvinti praktinę gamtamokslinio ugdymo(si) veiklą siekiant gerinti mokinių pasiekimus. Šiauliečiai daug dirba su socialiniais partneriais ir bendruomene. Komanda džiaugiasi, kad įsitraukti į jų projekto siūlomas veiklas jau yra pasirengusios 12 švietimo įstaigų. Jie tikisi daug nuveikti kurdami netradicines ugdymo erdves ir naudodamiesi socialinių partnerių turimomis ugdymo erdvėmis.

Akmene bendrad5 20181029

Akmene bendrad6 20181029

Kelmės rajono kūrybinės komandos vadovė Irena Janušienė pristatė savo komandos nueitą kelią, pokyčio projekto pavadinimą „Susitarkime augti“ ir pagrindinę temą „Lygiaverčiai susitarimai pamokos kokybei gerinti“. Kelmiškių komandą labai įkvepia tikėjimas lygiaverčių susitarimų galia.

Visiems buvo naudinga išgirsti LL2 pokyčio projekto Šiaulių miesto savivaldybėje patirtį. Šiaulių Salduvės progimnazijos direktorė Natalija Kaunickienė pabrėžė, kad ypač svarbu labai konkrečiai susiplanuoti priemones, numatyti pamatavimo kriterijus, nuolat reflektuoti, taip pat užtikrinti pokyčio tvarumą ir pasibaigus projektui. Tomas Ubartas pažymėjo, kad pokyčiams reikia laiko ir visų susikalbėjimo, tikėjimo projekto sėkme. Tomas labai atvirai papasakojo apie jiems iškilusius sunkumus, patarė, kokių klaidų reiktų vengti kuriant savivaldybių projektus ir užtikrinant jų tvarumą.

Kūrybinių komandų vadovai aptarė projekto antrojo etapo ataskaitas, komandų ir bendruomenės mokymosi poreikį ir kryptis.

Manau, kad pasiruošimas bendradarbiavimo renginiui ir prisistatymai padėjo komandoms apžvelgti su LL3 projektu nueitą kelią, įvertinti savo veiklas ir kuriamą projektą. Naudinga buvo išgirsti kitų savivaldybių patirtis. Svarbiausia, kad visi tiki tuo, ką daro, džiaugiasi nuoširdžiu bendradarbiavimu su konsultantais ir tarpusavyje. Aptardami renginį dalyviai džiaugėsi supratę, kad reikia dar labiau sukonkretinti, tiksliau apsibrėžti temas ir pasirinkti įveikiamą siaurą sritį, nebijoti klysti, kad reikia numatyti veiklos žingsnius, stengtis išlaikyti žmonių motyvaciją ir nuolat reflektuoti.

Skaidrutė Kriukienė
projekto „Lyderių laikas 3“ savivaldybių grupės kuratorė