Tinklalapio logotipas
Grįžti

Būrelius vaikams renka ne pagal veiklą, o piniginės storį: kainos kyla kasmet
event 2018-09-17 domain tv3.lt

Būrelius vaikams renka ne pagal veiklą, o piniginės storį: kainos kyla kasmet

Rugsėjį į popamokines veiklas vaikus registruojantys tėvai stebisi kainomis. Šios kasmet vis didesnės. Esą savivaldybių 15 Eur siekiančių kompensacijų būreliams nė nesijaučia. Tėvai taip pat pabrėžia, kad nors ir kompensuojamų veiklų pasiūla didelė, jomis vaikams tenka nusivilti.

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) teigia, neformaliojo vaikų švietimo krepšeliui skiriamas finansavimas 2018 m. išaugo: 2017 m. buvo skirta 8,2 mln. Eur, 2018 m. – 11 mln. Eur. Ateityje taip pat numatomas lėšų, skiriamų neformaliojo vaikų švietimo krepšelio finansavimui, didėjimas.

„Šiais metais, nuo rugsėjo 1 d., 300 tūkst. Eur daugiau skiriama mokinių pažintinei veiklai. Išauga mokyklų galimybės organizuoti ugdymą įvairesnėse edukacinėse erdvėse už mokyklos ribų.

Kaip papildoma priemonė startuoja ir Kultūros pasas. Nuo rugsėjo 1 d. visiems pradinukams 4 mėnesiams bus skirta po 5 eurus, kad jie galėtų nemokamai lankyti į paso programą įtrauktus renginius.

Nuo 2019 m. sausio 1 d. kultūros pasu galės naudotis jau visi mokiniai, kiekvienam mokiniui metams bus skirta 15 eurų. Ši priemonė tikrai prisidės prie to, kad visi Lietuvos mokykloje besimokantys vaikai, nepriklausomai nuo jų geografinės vietovės, turėtų tokias pačias sąlygas dalyvauti šiose veiklose”, – tv3.lt sakė Švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Arminas Varanauskas.

Daugiau skaitykite čia.