Tinklalapio logotipas
Grįžti

Bus parengtas nuotolinis kursas pradedantiesiems mokytojams ir mentoriams
event 2017-10-27 domain Ugdymo plėtotės centras

Bus parengtas nuotolinis kursas pradedantiesiems mokytojams ir mentoriams

2017 m. spalio 16–20 d. Portugalijoje, Leirijos mieste, vyko „Erasmus+“ programos projekto „Mokytojų profesinės kompetencijos bendroji sąranga“ (angl. Teachers Professional Competences Common framework) partnerių susitikimas. Susitikimo metu projekto partneriai pristatė nuotolinių kursų, skirtų pradedantiesiems mokytojams ir mentoriams, rengimo rezultatus, svarstė, kaip šiuos nuotolinius kursus parengti kuo patrauklesnius ir įdomesnius mokytojams, kad jie galėtų tobulinti bendrąsias kompetencijas. Susitikimo metu patirtimi dalijosi partneriai iš Ispanijos CAFI organizacijos, turintys didžiulę nuotolinių kursų rengimo patirtį. Planuojama, kad tiek mentorių, tiek pradedančiųjų mokytojų kursai truks po 40 val., o programą sudarys 4 moduliai.

Suplanuota parengti pradedantiesiems mokytojams ir mentoriams skirtą gerosios patirties rinkinį, kurį sudarys vaizdo filmai, taip pat pavyzdžiai, kaip tobulinti bendrąsias kompetencijas. Susitikimo metu projekto partneriai pristatė sukurtus vaizdo filmus ir atrinko, kurie bus naudingi, o kuriuos reikėtų tobulinti.

Paskutinę susitikimo dieną įvyko projekto viešinimo konferencija, kurios metu projekto partneriai pradedantiesiems mokytojams pristatė projekto rezultatus, dalijosi, kodėl būsimiems mokytojams svarbu tobulinti bendrąsias kompetencijas, papasakojo apie „Erasmus+“ programą bei pristatė sukurtus vaizdo filmus apie bendrųjų kompetencijų tobulinimą. Taip pat vyko diskusijos apie naujų „Erasmus+“ K1 ir K2 projektų planavimo galimybes.

Vienas svarbiausių projekto „Mokytojų profesinės kompetencijos bendroji sąranga“ tikslų – palyginti Ispanijos, Portugalijos, Škotijos, Austrijos ir Lietuvos mokytojų profesines kompetencijas, sukurti nuotolinius kursus pradedantiesiems mokytojams ir mentoriams bei parengti gerosios patirties rinkinį.

Nuotraukas galite pamatyti Ugdymo plėtotės centro „Facebook“ paskyroje.