Tinklalapio logotipas
Grįžti

Būsimiems studentams pravartu žinoti: kokioms mokslo sritims žada šviesią ateitį?
event 2018-06-27 domain Delfi.lt

Būsimiems studentams pravartu žinoti: kokioms mokslo sritims žada šviesią ateitį?
Mokslas mus veda į priekį – savo šalyje turime ne vieną įkvepiantį pavyzdį, kaip įvairūs atradimai pakeitė pasaulį ir pagerino jo gyventojų gyvenimo kokybę. Aiškinamės, kokios mokslo sritys šiuo metu yra aktualiausios ir ko galime tikėtis iš mokslo artimiausioje ateityje.

Fantastiniai filmai tampa realybe
 
Ką šiandien galėtumėte vadinti ateities mokslo sritimis – kurios iš jų tampa vis aktualesnės ir populiaresnės? Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktoriaus Kęstučio Šetkaus teigimu, pasaulyje sparčiai į priekį žengia tokie technologijos mokslai kaip robotika, dirbtinis intelektas, daiktų internetas, tokios gyvybės mokslų ir medicinos sritys, kaip genomika, biotechnologijos, sintetinė biologija, neoromokslai.
 
Ateities mokslais galima vadinti ir kosmoso tyrinėjimus, švariąją energetiką ir transporto tyrimus.
 
„Kuriamos naujovės neapsieina be IT, programavimo ir elektronikos žinių. Todėl svarbią reikšmę įgauna didieji duomenys („Big data“), kai duomenų apimtys tampa didžiulės ir reikia rasti sprendimų, kaip juos tinkamai saugoti, apdoroti, analizuoti. Pasitelkiamas dirbtinis intelektas, nepaprastai svarbus tampa mašininis mokymasis („machine learning“), kuris suteikia galimybių pačioms mašinoms priimti sprendimus ir mokytis. Daiktų internetas („IoT“) įgauna svarbią reikšmę.
 
Kai visi išmanūs bei sąveikaujantys įrenginiai sujungiami į vieną sistemą, taip atsiranda išmanūs namai, protingi buities prietaisai“, – aiškina K. Šetkus.
 
Daugiau skaitykite čia.